Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 2,5 éves...

Mit csináljak a 2,5 éves fiammal? Rám van tapadva, egésznap követ itthon bennt a lakásba is, ha 1 percre kimegyek a szobábol, már sir és jön utánnam. Ez normális?

Figyelt kérdés
csak ugy játszik ha a szobájába vagyok,ha föznöm kell kész katasztrofa,a konyhába nem játszik akkor sem ha ottvagyok csak sir,hogy menjek a szobájába.mintha félne valamitöl.mikor kérdezem mitöl fél azt mondja hogy anya.ez normális?mondjuk egésznap eggyütt vagyunk,nincs is kire biznom csak a párom segit.

2012. júl. 31. 20:21
1 2 3
 1/23 Bence_ ***** válasza:

Igen.

Bosszantó, de normális. Te vagy a világa és a világa néha eltűnik. Ez félelmetes. Idővel kinövi.

2012. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Normális, kinövi. Persze kiborító, ha a vécére se tud az ember nyugodtan leülni.
2012. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem normális. Érzelmileg zsarol, hogy azt csináld és ott legyél, amit és ahol ő akarja. Szeparációs szorongásnak hívják, ami nem csak alváskor jelentkezhet, hanem ilyen esetekben is. Egyszerű a megoldás: ha játszik a szobájában, akkor ülj le a földre, de ne vegyél róla tudomást, hiszen ő sem vesz tudomást rólad egészen addig, amíg hirtelen el nem tűnsz. Szépen lassan araszolj az ajtó felé, mondjuk 5 percenként, de kerüld a szemkontaktust, mintha ott sem lenne, de ő láthasson téged. Ha az ajtón kívülre értél, akkor lassan hajtsd be az ajtót egy résnyire, hogy a résen még lássa, hogy ott vagy, majd tűnj el. Ki fog jönni érted, szólongatni fog, de te ne reagálj rá. Ha jön és sír, akkor szó nélkül vidd vissza és gyere ki a szobából. Akárhányszor kijön hisztizni tedd ugyanezt: szó nélkül vidd vissza. Meg fogja unni, hogy nem reagálsz rá és egyszer csak nem jön ki a szobájából, csak ha tényleg éhes lesz.


Türelem kell hozzá, az biztos, és acél idegek, de ha meg tudod állni, hogy "megsajnáld", és hozzászólj, megöleld, megnyugtasd, akkor eredményes lesz a dolog. Én 2,5 évesen, 3 évesen teljesen egyedül játszottam, szerintem az a normális, ha a gyerek le tudja magát foglalni azokkal a dolgokkal, amik körülötte vannak, és nem anyát nyúzza 24/7.


Kitartás!

2012. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

OFF

Médea, ne haragudj, de az irományaidat olvasva sokszor azt kívánom, legyen egy rosszul evő, rosszul alvó, kizárólag kézben ellevő gyereked, aki 4 éves koráig még a WC-n is az öledben ül! Hogy megtudd, mi a magyarok Istene, és rájöjj, az elmélet és a gyakorlat sokszor Gizike meg gőzeke!

Időnként olyan sületlenségeket hordasz össze úgy, hogy még csak állapotos vagy, hogy az rémisztő.

Egy gyerek csak akkor játszik el egyedül, ha korábban rendegeteg idő és energia ráfordításával MEGTANÍTOTTUK egyedül játszani, vagyis használni a körülötte lévő világ eszközeit.

2012. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Médea: Ezt melyik okos könyvből másoltad ide? Na mert én a gyerekek előtt előszeretettel olvasgattam ilyeneket, amint meglett a kettő, úgy b.sztam ki ezeket a sz.rokat a kukába mint a szél. Bocs a stílusért, de annyira látszik, hogy te még nem vagy gyakorló anyuka, teljesen tapasztalatlan vagy a témában.


Már arra gondoltam, hogy a Gyerekvállalás részben nem a kor/nem megjelölést kellene használni, hanem a gyerekszámot és a gyerekek életkorát. Nagyon tanulságos lenne úgy olvasni, hogy ki mit mond...


Ha több tapasztalatod lenne a gyereknevelés terén, a kicsik miatt beszélnél sok anyukával, látnád az övékét is ahogy a játszótéren totyog és utána pár évvel később a te gyereked mellett ül a körzeti iskolában, akkor talán látnád, hogy ki milyen problémával küzd, hogy oldotta meg és annak mi lett az eredménye.


A kérdező gyereke korában ez teljesen normális, a megoldás amit te javasoltál szívtelen és értelmetlennek is tartom. Több-kevesebb ideig az enyémek is csinálták, és lám, normális, lelkileg egészséges iskolások lettek, akik nincsenek a nap 24 órájában rám tapadva.

2012. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ne már! A szeparációs szorongásos gyereked elöl elmenekülsz? Te nem vagy normális! Ez egy teljesen normális jelenség, és idővel el fog múlni, mert megtanulja, hogy "anya visszatér". Ha ellenben eltűnsz, és le se tojod utána a gyereket, azt fogja megtanulni, hogy elfojtsa az aggodalmát, egyedül van a világban, és teljesen megbízhatatlan az anyja. Nem is kicsit kiborító ez az idiotizmus!
2012. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nekem nincs gyerekem, de még én is tudom, hogy ez borzalmas, amit leírt a 3-mas válaszoló. Nagyon úgy tűnik, minimális gyermekpszichológiai képzés ráférne...vagy csak egy halom empátia.
2012. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Köszi, 5-ös!

4-es voltam, 35/N, 2,5 éves kisfiúval.

2012. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

8: én meg 40 vagyok 8,5 és 10 éves gyerekekkel. :-) (én írtam az 5. választ)


Most esett le, hogy terhes az a válaszoló... Majd megtudja, hogy a gyerek nem üres lappal jön hozzánk, hanem kapjuk hozzá a szoftvert aztán vagy szívtál vagy nem. És ami az egyiknél beválik, attól a másik hisztériás rohamot kap.

2012. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Bence_ ***** válasza:

Amit Médea írt az működik. Csak cserébe a gyerek megszokja, hogy nem számíthat a szüleire és majd ha nagy lesz és les valami gondja, akkor sem fog velük beszélni :(

" Meg fogja unni, hogy nem reagálsz rá " Ez pont így van. Ő sem fog veled foglalkozni.

Média ezt ajánlom http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2012. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!