Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyermekeddel nyaraltá...

1,5 éves gyermekeddel nyaraltál? Tudtál pihenni?

Figyelt kérdés

Nekem nehezebb vele, mint otthon. Már alig várom, hogy hazaérjünk, szörnyen fáradt vagyok.

Más is járt így?


2012. júl. 28. 22:00
 1/9 Sókristály ***** válasza:

Ekkora gyerekkel nem is a pihenésről szól a nyaralás, hanem arról, hogy kicsit kiszakadjatok otthonról, és együtt legyen a család.

Mi idén is sátorozni voltunk, ráadásul vízparton, a két legkisebbünk 3 és 1 éves. Gondolhatod, mennyi idő jutott pihenésre :-) Még azt sem sikerült összehozni, hogy délben egyszerre aludjanak, pedig otthon mindig úgy van. De nagyon jól éreztük magunkat!

2012. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

áh, ne is juttasd eszembe, rémálom volt....mi haza is jöttünk 2 nappal előbb, mert tök kiborultam...és kiadtunk egy rakás pénzt.

Most 2 éves, de még mindig nem megyünk el vele, csak 1 napokra. Nem érdemes, neki jó, meg lehet a férjednek jó, neked meg minden máshol van, semmit nem találsz, nincs pelusozó, mindenhonnét leesik, nem akar aludni...tarts ki, aztán húzzatok haza, és pihend ki a "nyaralást" :-))

2012. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 lányom van, a legnagyobb 15 éves, a kicsi 2,5 éves.

Én 15 éve csak akkor pihentem nyaralásnál, ha kettesben lógtunk el a férjemmel 2-3 alkalommal pár napra.

Szerintem gyerek mellett egy anyukának nincs nyaralás, hacsak nem akkor ha már nagyok, és anyagilag meg tudod tenni, hogy olyan helyre mentek ahol vannak animátorok és lefoglalják a gyerekeket.

Egy másfél évesnél esélytelen a pihenés, talán annyi a könnyebbség, hogy néha a férjed veszi át a homokozást.

Sokan emiatt mennek együtt a nagyszülőkkel nyaralni:)))

2012. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én most pihenem ki itthon a nyaralásunkat. Ráadásul a férjem nélkül kellett sajnos mennünk. 2 éves a kislányom. Idegen helyen minden nehezebb, 100x jobban kell rá figyelnem, mint itthon, stb... És mostanában amúgy is szörnyen hisztis, így, mivel én is hulla vagyok, nehezebben viselem.
2012. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ma jöttünk haza, reggel. Pedig még estig akartunk maradni, de a kislányom totál kiborult. 5 nap volt, ennyit még sosem töltött idegen helyen. Szerintem sok volt neki.

De azért jó volt, néha kicsit pihentem is, leginkább akkor, amikor aludt, mert ott nem kellett takarítani, meg főzni. :)

2012. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudtam. :) 15 hónapos volt, tavaly nyáron. Jó volt, mert a nővéremre, vagy az apukámra is rá tudtam hagyni néha 5-10 percre, egész jól lefoglalta a két unokatesója, meg ahogy azt egy válaszoló írta: nem kellett takarítani. Nekünk itthon rengeteg állat van, nagy terület, végeláthatatlan mennyiségű munka a tanya körül, így kifejezetten jól esett, hogy egy hétig a férjemre hagyhattam az állatok körüli tennivalókat. Persze utána amikor hazamentem, megértem utolérni magam az elmaradt dolgokban...
2012. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj, emlékszem nekem is milyen kiborító volt az első nyaralásunk, amikor még csak 1 gyerekünk volt és ő is pont 1,5 éves :) Nem nagyon akart bemenni a vízbe, mert kicsit hűvös volt (25 fok...) a szobában nem akart aludni, csak a parton rohangált volna egyfolytában és direkt rámászott mindenki cuccára. Egy percre sem lehetett leülni mellette, de a vízbe sem tudtunk együtt bemenni, csak felváltva.

Akkor megfogadtuk, hogy legközelebb csak úgy megyünk, ha valahogy megoldható lesz a gyerekfelügyelet, legalább 1 picit :)

Azután jött a kicsi, na meg a válság, így a nyaralás tavaly 3 napra csökkent, de legalább a kicsivel tudtam egyet aludni délután :)

Jelenleg 5,5 és 2,5 éves fiúk és holnap indulunk Zalakarosra. Pont az említett problémák miatt döntöttünk egy drágább szálloda mellett, mert ott van gyerekfelügyelet is. Inkább rövidebb időre megyünk, de az legyen mindenkinek feltöltődés és pihenés.

Ennyi pénzből elmehettünk volna kb. 2 hétre egy magánházba vagy sátrazni, ahol semmi nincs és magunkra kellett volna főzni és takarítani, de annak semmi értelmét nem látom. Hiszen ugyanazt csinálom itthon is, akkor meg minek utazzak el???? A strandért ugyanúgy fizetni kellene, az meg van itthon is a közelben.

Szóval inkább csak 4 éjszakára megyünk, de az ellátással, külső-belső gyerekmedencékkel, játszóházzal, gyerekfelügyelettel lesz, így talán nem annyira lestrapálva jövünk haza :)

2012. júl. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkel való nyaralás = pihenés???? Hacsak nem viszel el nagyszülőt vagy más rokont, aki szívesen babázik napi 2-3 órát, míg te a pároddal pihensz, akkor felejtsd el.

Bár mi minden évben voltunk, most 2,5 éves múlt a fiam, először 8 hónaposan voltunk a Balcsin... Én nem éreztem, hogy más lett volna, mint itthon, főleg nem akartam hazajönni, de tény, hogy pihenni, na azt nem lehet gyerek mellett.


Tavaly még 3 gyerekes családdal együtt voltunk (barátokkal), akkor sem lehetett pihenni, mert ugye senki nem bízza a másikra a saját gyerekét, ha neki is ott van az ugyanakkora 1,5 éves :o)

Idén szintén voltunk így több család, már azért jobb volt a helyzet, mert mindegyik gyerkőc beszél és önálló, illetve 3-an voltunk egy hetet a Balcsinál... pihenni akkor tudtunk, mikor ebéd utáni alvásidő volt.

Azt a párom nagyon kikötötte, hogy olyan programokat szervezzünk (strand, Füred, Tihany, Állatkert, Játszótér stb.) hogy ebéd utánra visszaérjünk a szállásra, és a gyerkőc az ágyában aludjon. Ne kocsiban, ne a strandon, de máshol, mert így legalább azt a 1,5-2 órát mi is pihenéssel tudtuk tölteni.


De az, hogy előbb hazajöjjünk? Meg sem fordult a fejünkben, sőt... olyan hamar eltelt az egy hét :o( Pedig 38 fok volt árnyékban....

2012. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tegnap este jöttünk haza és ma 11-ig aludtunk úgy, hogy ő amúgy mindig 7-kor kel. Szóval nem csak mi fáradtunk el hanem ő is rendesen.

Még egy nyaralást szerveztünk szeptemberre, de ha oda nem jönnek a nagyszülők akkor le kell mondanom, mert az egy apartman a balcsinál, ott takarítani is kell. Most wellness szállodában voltunk, úgyhogy a balcsis még rosszabb lenne.


Ő is nyafogott a vízben sokat, a parton is, mindenhol pedig nem is hisztis gyerek. Hozzátartozik, hogy úgy jön két nagyőrlő a szájában, hogy vérzik az ínye. Ennél jobban nem is időzíthetett volna. (:

2012. júl. 30. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!