Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaki gondok a szobatisztaság...

Kaki gondok a szobatisztaság elején? Adnátok tippeket, mert már teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

2 hete kezdtük,tudom nem nagy idő, de olyan ügyesen halad a lányom, a pisi mindig a bilibe megy, baleset 3 napja nem volt egyáltalán, tegnap vásárolni voltunk, kapott ugyan pelust, de 2 óra múlva tisztán vettem le róla. Alváshoz még kap.

A kakival viszont gondban vagyunk, amiót napközben nincs pelus,keményebbet is kakál, és valahogy nem jön rá,hogy hogyan is kellene elintézni bilibe.


Szól,hogy kaka, ráül a bilire, és már pattan is fel,hogy nem. Fél perc múlva megint. Most ezt eljátszottuk 3szor, és sajna a bugyiba kakilt bele.

Hogyan tudnám megmutatni, vagy rávenni,hogyan kakáljon?? Vagy türtelem és majd rájön magától???


2012. júl. 22. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk, 3 éves a kisfiam, ősszel ovi. Teljes kétségbeesés!!

Feltettem ugyanezt a kérdést pár napja itt az anyukáknak, és mindegyik türelemre intett :))

Nálunk elvonul a szobájába és mire észreveszem már be is kakilt. sajnos.


bocs, hogy nem tudtam tanácsot adni.. de szerintem türelem és majd csak sikerül.

2012. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nem sok mindnet tudsz tenni,nálunk is ez volt két évesen nem pisilt be se éjjel sem nappal, de a kakilás nem ment, elmodnta naponta többször is ,hogy kakálni kell ráült a wc-re, aztán fél perc és már szállni is akart lefele, aztán a végén általában mindig a a gatyóba kakált. Aztán ez egyszer csak magától elmúlt, de még most 3 évesen is vannak olyan napok amikor csak többszöri próbálkozás után sikerül végre kakálnia.
2012. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is 2 hete kezdtük. Ha pisilni kell neki, akkor szól, de már megy is a bilihez. Eddig még csak véletlenül sem csurgott be, ügyesen tudja tartani. Alváshoz még én is adok rá, de szárazon veszem le róla.

Az elején a kaka is bilibe ment, nagyon örültem, hogy ilyen ügyes. 1 hete viszont nem hajlandó kakiláshoz ráülni a wc-re vagy a bilire.

Most ott tartunk, hogy ha látom rajta, hogy kakilnia kell, akkor gyorsan ráhúzok egy pelust, hogy abba végezze a dolgát. Inkább ez, mint hogy visszatartsa a kakát!

Remélem, hamarosan változni fog! Ja, és a legújabb az, hogy 2 napja még a szaros pelenkát sem hagyja magáról leszedni, 10 perc bőgés és hiszti után nagy nehezen sikerül csak lerimánkodni róla. :(

Próbálok türelmes lenni, nem nyaggatom a bilivel. Neked is ezt tanácsolom! :)

2012. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisebbik fiam már 2 hónapja abszolút nem pisil be nappal, de a nagydologhoz pelust kér minden nap. Pedig kakilt már a wc-be és a bilibe is, nem történt semmi rossz közben, úgyhogy nem értem.

Nem erőltetem, mert a naggyal is így volt anno és max. fél évig tartott.

Próbáljátok ki így, vagy talán lépcsős WC-ülőkén.

2012. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapja, 3 év 4 hónaposan lett szobatiszta a fiam és Én is azt hittem hogy soha nem lesz, hiszen már előző próbálkozások is voltak. Wc-re volt csak hajlandó ülni, talán azért is, mert nagyon nagy növésű és még a szék bili is kényelmetlen volt Neki. Rendszeres kakival kezdte, majd sok bugyiba pisilés után sikerült a pisit is visszatartania. Utána jött a visszaesés a kakiba és zsinórba bugyiba kakilt. Volt egy-két olyan alkalom is, amikor eljátszotta az időt és bepisilt. Egy hónap után már ki mertem vinni pelus nélkül, persze úgy hogy előtte pisiltettem és kérdeztem a kakit is.Most már mindkettőnél szól és rohan ki ill a játszón is rohan hozzám. Így visszatekintve hamar ment, de türelmesnek kell lenni, mert ha akaratlanul ,,rosszat" mond az ember és be stresszel a gyerkőc, akár még szorulás és más gond is lehet belőle.

Mi mondogattuk hogy milyen előnyökkel jár a pelus nélküliség, de erre testileg is meg kell érni és egy kisgyereknek ezeket a folyamatokat nehéz felfogni.

Nekem egy anyuka azt mesélte, hogy Ő a kisfiának lerajzolta egy emberke ábrán a kakit és a pisit és a gyerkőcnek ez segített. Van ilyen is:)

2012. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, visszaesés a kakilásban:)
2012. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hú, most nagy kő esett le a szívemről! Félre ne értsetek, csak eddig azt hittem, kizárólag nálunk van ilyen helyzet kaki-ügyben. :( A nagyszülőkön kívül másnak nem is mertem mondani...

Kisfiam (3 éves múlt) is csak pelusba hajlandó kakilni. Ha wc-re ültetem vagy bugyiban marad, inkább visszatartja bármi áron. (Ettől pedig félek, mert volt egy kb. fél éves csúnya szorulásos időszakunk, ezért inkább adok rá pelust.) Ő már ovis és minden nap izgultam, mi lesz, ha ott jön rá a kakilhatnék...Szerencsére megúsztuk, de nem hiszem,h. továbbra is működni fog.

Persze, türelem, türelem, de tavaly tél óta pisil a wc-be és január óta pelus nélkül alszik.

Meddig "normális" ez?

2012. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!