Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá, hogy bilizzen?

Hogy vegyem rá, hogy bilizzen?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, a biliről hallani sem akar. Pár napra levettük róla a pelenkát, de aztán hagytam inkább, mert semmi hajlandóságot nem mutatott a wc-re, bilire. Ellenben most már nem tetszik neki, hogy rajta van a pelenka. Egyértelműen látom, hogy mikor fog pisilni, mert ide-oda rohangál, fogdossa a pelenkát. A kaki még látványosabb, bebújik a függöny mögé, aztán eljön ordítva, hogy kaki van, anya, kaki van. És hozza a tiszta pelenkát. Ezek úgy tudom elég egyértelmű jelek, hogy érik a dolog.

Ellenben ha szóba hozom a bilit, kiborul. Nem értem miért. Ígértem már jutalmat, látja, hogy a tesója bilizik, a pisilős babát is ráültettük. Miért ellenkezik ennyire?

Volt, hogy belepisilt a fürdőkádba, az apja észrevette, kikapta, és ráültette a bilire. Szerintem még nem végzett, de abbahagyta, és üvöltött, mint a sakál, hogy kiszállsz, kiszállsz!



2012. júl. 22. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyémek se maradtak/maradnak meg a bilin. Nálunk a wc szűkítő volt a megoldás.
2012. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azon sem ül meg.
2012. júl. 22. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem még várjál. Tény, hogy érzi az ingert, de lehet még gondjai vannak az elengedéssel vagy passz. Viszont, ha erőlteted vagy látja rajtad, hogy ideges vagy az nagyban visszavetheti. Szerintem egy kicsit pihentesd a dolgot, ne foglalkozz vele adj rá pelust aztán látja, hogy a tesó bilizik és bugyiban van ő meg pelusos lehet magától kéri.
2012. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!