Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel vegyem rá a 4 éves...

Mivel vegyem rá a 4 éves kisfiamat hogy húst egyen?

Figyelt kérdés

Egyszerüen kínkeservesen eszik reggelit is, na de az ebéd

HÚSRÓL szó se lehet ,tésztafélét üresen imádja,mindenből kipiszkálj a husit.

Meg egyáltalán ,nagyon rossz evő

akkor evett jól mikor vettem neki Vitacolant na akkor 1 héten belül szó szerint zabikált!!

Ja és ezért kis cingár is és beteges is ,bár nem tom hogy tuti ettől e de már nagyon el vok keseredve!!

Jön a kistesó napokon belül ha ő is ilyen lesz felakasztom magam!!

Kérlek irjatok ötletet mivel lehetne rávenni hogy jól egyen,mindenki azt mondta amit kell azt ő megeszi ne aggódjak!!

köszönöm előre is

egy 38 hetes kismama


2012. júl. 14. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne erőltesd, és hanyagoljátok a hús szó kiemelését! ja, nem kérsz húst, jó... Aztán jöhetnek a darált húsos ételek, kevés hússal, sok tejföllel, ilyesmi, és abban benne van, vagy fasírozott, hortobágyi palacsinta, főzelékbe belekeverni főtt darált húst, próbáltál ilyesmit?
2012. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Férjem is ilyen volt kis korában, mindenből kipiszkálta a húst. Egészen tizenéves koráig szinte semennyit sem evett, utána elkezdett halat enni, és miután megismerkedett velem, azután kezdte el imádni a húsételeket (29 éves). SZóval ez teljesen egyénfüggő. A szárnyashúsokat a mai napig nem eszi, illetve csak a mézes-mustáros csirkét eszi meg, és a pekingi kacsát :D, de más szárnyast nem. Szerintem ne eröltesd, pótold neki mással a hiányzó fehérjéket és akkor nem lesz annyira vékony. Meg vannak gyerekvitaminok és C vitamin is, ami erősíti a kis immunrendszerét és akkor nem lesz olyan beteges.
2012. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rántott csirkemell csíkok, azt imádják elrágcsálni! Nem lehet, hogy vashiányos? Vagy az jutott eszembe, ezt nem próbáltam még ugyan, hogy darált húst megcsinálsz, pörköltnek, vagy csak főve, és palacsintat tésztába belekevered, és úgy sütöd ki, és valami sós töltelékkel. vagy rizseshús, az is darálthússal, hogy ne legyenek benne darabok, kicsit mancsosabbra arizst, és akkor nem tudja úgy kipiszkálni.
2012. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
SZio. Nincs gyermekem, de elmondom ami velem történt.(történik). Régebben sok sok húst ettem. Aztán egy jó ideje (1 éve tuti) nem eszek annyit. Sőt. A gyomrom mintha nem birná rendesen megemészteni a nehezebb husokat(sertés, marha) inkább csirke mell, pulyka mell megy csak. Egyszerűen nem kívánom. Sztem ne aggódj, kezeld természetesen. Egyen sok zöldséget, gyümölcsöt. Sztem semmi baj nincs ha nem eszik húst! Hidd el, mások is élnek (néha jobb, és egészségesebb életet) hús nélkül. Hagyd. :)))))
2012. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én 4 évesem sem eszik húst, max néha minimálisat, mert nem szereti, nem kívánja, pedig korábban ette.

Én nem erőltetem, rendszeresen próbálkozom, de nem erőltetem, nem trükközök ezzel.

Eszik sok sajtot, túrót, yoghurtot, kecskesajtos és kefírt, szerintem így nem lesz gond.

2012. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Te nem az én fiamról meséltél véletlen? Ugyan ez van velünk,csak ő 5 éves. A hústól rosszul van, öklendezik. Csak a fasírt, vékony rántott csirkemell jöhet,meg a pulyka nugetts. Ennyi amivel tudom pótolni, még a bolognai szósznál is csak a szószt tehetem a tésztára,a husit kipiszkálja belőle. Szóval csak azért írtam le,hogy tudd nem csak te szenvedsz ezzel sajnos... Na de hogy válaszoljak is, ne erőltesd, már én sem teszem. Nem tudsz mit csinálni, majd ha nagyobb lesz egyszer csak megkóstolja, örökké nem élhet hús nélkül szerintem.. Én legalábbis így vagyok vele. Sok sírás és küszködés után, már eljutottam arra a szintre,hogy kezd nem izgatni a dolog. Doki se tud vele mit csinálni, ilyen. Ja és ne akaszd fel magad.. Nálunk az öcsi 3 éves és már kezd ilyen lenni ő is.. sejtheted..Kitartás!.. egy anyuka-kismama.
2012. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk is ez volt/van! Néha rosszabb,akkor verkepet csinaltatok és akkor mindig kijön,h vashianyos,aztán szedjük a vasat akkor eszik,de csak husbol rántottcs.mell,virsli,felvágott kb.ennyi fajta ill.daralthus mindennek megeszi így azt szoktam marha és sertést is becsmpeszni így a kajaba!Ő is sokat beteg,az idő sem segített,mindig ez volt és már nagyobb 8 éves ugyanaz van mint kicsinek,hol jobb hol rosszabb.Most annyival picit könnyebb,h eszik húsos pizzat,fozelekeket,régen ez sem ment! Ha szeretett dolgait amit amúgy eszik nem kéri akkor mindig kiderül,h kevés a vas megint:( Remélem ha felnőtt lesz akkor jobb lesz minden,bár azt mondják rájön majd,h enni jó és kell is!Most ez van,próbálok újdonságokat késziteni,de nagyon válogatós.Most fejeztük bé egy vas kurat és most evett is és hizott is hála.Nálunk ez van,csak azért írtam le mert nem biztos,h csak azért nem eszik mert nem kell neki,lehet vashiany is,mint pl q rosszabb idoszakok nalunk ezert vannak,hozzáteszem nem egy nagy evo alapból!
2012. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!