Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá 3 éves kisfiama...

Hogy vegyem rá 3 éves kisfiamat, hogy a "nagydolgát" is a wc-be intézze és ne a pelusba?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve szobatiszta, csak alváskor kap pelust, de ha kakilnia kell, akkor megy a pelusér, hogy adjam rá. Nem hajlandó a wc-be intézni a dolgot.

Ovi kezdésre jó lenne v.hogy rászoktatni, de hogy???


2012. jún. 21. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha mondjuk egy meghajtósabb kaja után (paradicsomleves) hirtelen "nem lenne kéznél" a pelenka?
2012. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Ugyanebben a cipőben járunk. A fiam 1 éve szobatiszta, alváshoz sem kell pelenka, de kakihoz kéri. Most 3,5 éves.

Amit nem javaslok, hogy "elvedd" a pelenkát. Sok bátorítás, beszélgetés után, hogy milyen nagyfiú stb semmi nem használt, ragaszkodott a pelushoz. Úgyhogy azt mondtam neki, hogy elfogyott a pelus és nem tudok adni, muszáj a wc-be kakilni. Három napig működött a dolog, aztán elkezdte visszatartani inkább a kakit. Annyira, hogy már pelenkába se akart kakilni, olyan szorulása lett, hogy kúppal és laevolac sziruppal is két napig sírt a kakilástól. Ezután úgy döntöttem, hogy békén hagyom, adom a pelenkát, aztán ha ő megérett rá, akkor megyünk a wc-be. Nem csak testileg kell megérnie rá, hanem lelkileg is.

Sajnálom, ha érdemben nem tudtam segíteni, csak azért írtam le, hogy ne kövesd el ugyanezt a hibát.

2012. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom úgy hagyta el a pelust, hogy beígértem neki, hogy megkapja azt a Barbie-t, amit nagyon régóta szeretett volna megkapni.

Érdekes, attól a naptól nem kellett pelus:)

Mondtam, ha 3 napja nem kell pelus, és utána soha többé, akkor megyünk a játékboltba.:)

Nem szép, de célravezető volt.

Pont pelust kellett vennem , de így megúsztam.

2012. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ősztől az oviban ki fog rá pelenkát adni? Épp ezért javasoltam, hogy a wc bevezetését kösd össze hashajtós kajákkal...
2012. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én lányom is sokáig pelust kért a kakához. Ha nem adtam pelust, akkor visszatartotta akár napokig.

Az oviban soha nem kakilt, ott ez nem volt gond (de ő amúgy sem kakil idegen helyen, mindig hazahozza).

Végül addig duruzsoltam és magyaráztam neki, hogy milyen nagylány, milyen ügyes blablabla, amíg végre elhagyta a pelust.

Nálunk az nem volt okés, hogy nincs itthon pelus, mert a kistesó miatt mindig van.

Egyébként jobb szeret bilibe kakálni, mert ott kényelmesebb neki ülni mint a vécén.

Esetleg válasszon valami frankó bilit magának a kisfiad, de ígértesd meg vele, hogy csak akkor veszed meg neki, ha tényleg belekakil.

És ne erőltesd, csak néha említsd meg, de ne napi szinten, mert akkor meg csakazértse fogja csinálni.

2012. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!

A bölcsibe, ill. idegen helyen az én fiam is csak nagyon ritkán kakil. Reggel szokta intézni mielőtt elindulunk v. este mikor már itthon vagyunk.

Viszont már tényleg jó lenne ha elhagyná.

2012. jún. 21. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!