Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a kisfiam...

Hogyan szoktassam le a kisfiamat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kisfiam elmúlt 2 éves és 18 hónapos kora óta szólt, ha bekakilt. Vettünk is neki bilit és rá is ült de csak akkor ha a ruha és a pelus is maradt. Ekkor még nem is akartam erőltetni a bilit mert még kicsi volt hozzá. Most már szeretném levenni a pelust mert állandóan bekakil és egyáltalán nem szól. Most már nem is akar ráülni a bilire sem és a vécészűkítőre sem. Ha jó idő volt fogtam és levettem róla a pelust és bugyiban volt de akkor se szólt. Így bepisilt és bekakilt. Volt hogy pont elkaptam a pillanatot és sikerült a vécébe pisilni. Nagyon büszke volt agyon dícsértem de azóta sincs semmi. A pelust mondja hogy vegyem le mert zavarja de akkor sincs semmi változás. Próbáltam szépen kérni, hogy szóljon de semmi. A legrosszabb az egészben hogy mindenért szól ha akar valamit de ebben az esetben nem is akar. Ha tudom hogy kakil akkor az arcomba nevet és azt mondja hogy nincs anya. van aki ugyan ebben a cipőben jár(t)??
2012. jún. 14. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, megosztanám veled, mi hogy csináltuk: az első időszakban óránként ráültettem a bilire, és fél órát kuporogtunk rajta, miközben mesét olvastam neki. Mi 22 hósan kezdtünk bilizni, muszáj volt, mert felszakadt a fitymája, nem hordhatott pelust. Paráztam is rendesen, mert addig nem igazán érdekelte a bili, nem is szólt, ha csomag volt a pelusban. Ez a módszer tutira bevált anyósomtól kaptam a tippet, ő is így csinálta annó. 3 hét múlva két éves a fiatalúr, és 3 hete egyáltalán nincs pelusa, még éjszakára sem. Igaz nem egyszerű, mert az első két hétben úszott a háztartás, semmire nem volt idő, de megérte.
2012. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet akkor majd megpróbálom hátha nekünk is sikerül.
2012. jún. 15. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!