Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztasagra?

Figyelt kérdés

Jovo heten lesz 19 honapos kislanyom. A heten elkezdtuk a probalkozast. 3-4 alkalommal ultunk kozosen a bilire-wc-re. Amikor nekem kell es o fenn van, akkor viszem magammal es raultetem. Odaul elem a bilire, kozben enekelek neki, konyvet nezeget, hogy rajta maradjon kicsit. Aztan mikor mar nem tudom ravenni, hogy rajta maradjon, akkor leszall a bilirol. Na persze eddig nem sikerult elkapni a pisit. Tegnap raadtam egy leszoktatos bugyit, ami kicist vastagabb az atlagos bugyinal, es visszaoltoztettem. 1 ora mulva ismet raultettem, de meg mindig nem volt pisi. Aztan ra felorara jott, hogy pisis lett a ruhaja. Eddig ugy probalkoztam par honappal ez elott, hogy csak a bugyit adtam ra, ruhat nem. Akkor nem zavarta, ha bepisilt, es nem jelezte. Ugy latszik, fel kell oltoztetni, hogy mashol is erezze a nedvesseget, ne csak a bugyiban. A kakit szokta jelezni, hogy jon, de tegnap nem volt, tegnap elott meg ugy ebredt, hogy mar bekakilt.

Szerintetek jo, hogy akkor viszem, mikor nekem kell, vagy legyen benne nagyobb rendszer? Orankent vagy 2-4 orankent ultessem ra? Ti hogy csinaltatok? Olyan valaszokat koszonom nem kerek, hogy varjam meg, mig a gyerek jelzi, mert a mai pelenkakban 3 evesen lesz szobatiszta a gyerek, en es a korombeliek 2 evesen szobatisztak voltunk, ennyit biologiailag nem valtozhattunk. Koszi a valaszokat


2012. febr. 22. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor én már nem is válaszolok:-)
2012. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mar is valaszoltal:D
2012. febr. 22. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor én sem válaszolok. :(
2012. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, első vagyok.Én 30 leszek, és textil pelussal nem lettem 2 évesen szobatiszta, csak 2,5 évesen. Nem erőltette anyukám. Még egyszer bocs, hogy válaszoltam.
2012. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Agyi, idegrendszeri érettség kérdése a szobatisztasága. Olvasd el a pszichológusok: Dr. Ranschburg Jenő vagy Vekerdy Tamás idevonatkozó írásait. Ha hamar meg is tanulja, könnyen visszaesik később. Nem az a szobatiszta, aki bilibe pisil, hanem aki képes visszatartani a vizeletét addig, amíg nem ér el egy vécéig.

És valóban, a mai pelenkák csúcs szárazak és kényelmesek, így lassabban is érnek meg rá a gyermeke, úgy 3 éves kor körül válnak teljesen szobatisztává.

2012. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is épp ezen nyüglődök,20 hónapossal.Azért nyüglődök,mert szól,hogy anya kaka,tehát zavarja,de addigra már késő.nem szeretném erőltetni semmiképp,csak úgy érzem,ha ennnyire zavarja,meg kéne szoknia a bilit.Délutáni alvásból is felkel,ha bekakilt.Szerintem amúgy jól próbálkozol,de valóban agyi érettség kérdése,úgyhogy nem nagyon lehet ezt befolyásolni.sok sikert!
2012. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!