Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vehetném rá kisfiamat,...

Hogyan vehetném rá kisfiamat, hogy pisiljen a bilibe?

Figyelt kérdés

17 hónapos szóval még nem sürgős, de januárban lesz két éves így szeretném nyáron azért próbálgatni ezt a bilidolgot. Ráül, szereti is a bilit, de belepisilni még nem sikerült.

Ha megkérdezem, hogy hová való a pisi akkor mutatja, de szerintem nem tudja mi az a pisi.

Napi egyszer hagyon pelus nélkül ( nálunk nagyon meleg van a lakásban) és próbálom lefoglalni a bilin, hogy addig üljön rajta míg belepisil. Olvasunk, mondókázunk, mesét nézünk stb. De egy idő után érthető módon megunja, arrébb megy és tuti, hogy akkor pisil.


Valakinek valami jó ötlet? Ja és nem eröltetem, ha nem akar ráülni vagy rajta maradni akkor persze nem kell neki.

Nem zavarja az sem ha kakis a pelusa vagy túl pisis, ha tehetné egész nap benne lenne. Akkor még nem érett a bilire?


2012. jún. 12. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Még ráérsz, és úgy látszik, hogy ő sem siet:-) De azért próbálkozni lehet, azzal nem teszel bajt, de amit te is írtál nem szabad erőltetni. Nekem kisfiam tavaly nyáron volt 2,5 éves, de esze ágába sem volt se a bilire, se a szűkítőre ülni. Itthon a meleg miatt csak gatyóba volt, belepisilt/kakilt szólt és takarítottam:-) Mígnem 33 hónaposan (novemberbe) szólt hogy kakilnia kell, és ment a WC-hez. Onnantól 2 hét alatt szobatiszta lett, 34 hósan már nappalra sem kellett pelus alváshoz, 35 hósan éjjelre sem. Várd ki, jelzi ő ha érett lesz rá.
2012. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17 hónapos, úgyhogy sehogy. Az enyém 26 hónapos, és most tartunk ott, hogy csak estére van pelenka, de bő 2 hónapja vettem elő a bilit. Szerintem nem jó, hogy játszotok a bilivel, mert játéknak fogja tekinteni, nem pedig olyan dolognak, amibe pisilni kell. És valóban, egy 17 hónapos gyerek általában nem érett a bilire, valószínűleg a tiéd se. Legyél vele türelmes, és napold el ezt a projektet még egy bő fél évig. 25N
2012. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még sehogy nem vedd rá! Nagyon kicsi még! Ráérsz 2 éves kora körül ezt elkezdeni!
2012. jún. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen csak januárban lesz 2 éves, akkor nem szaladgálhat egy szál semmiben így muszáj vagyok kivárni a jövő júniust.


Köszönöm a válaszokat!

Csak azért gondoltam, hogy elkezdhetnénk, mert a barátnőm kislánya már 1 hónapja bilizik csak estére kell pelus és egyidősek.

De a kisfiam tényleg nem érett rá.

2012. jún. 13. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom télen lett szobatiszta, sosem szaladgált egy szál semmiben, a szobatisztaságra érés nem mindig így kezdődik, hogy leveszed róla a nadrágot had szaladgáljon meztelenül és oda pisil ahova akar. Majd ha látod rajta a jeleket akkor kezdjétek el, mindegy az hogy tél vagy nyár.

Ha meg ez a legnagyobb gondod, hogy télen nem szeretnéd hogy meztelenül rohangáljon, még jövő nyáron sem késő, amikor 2.5 éves lesz.

2012. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!