Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » éjszakai szobatisztaság,...

éjszakai szobatisztaság, felébresszem, vagy hagyjam had keljen ő maga fel rá, hogy kell, esetleg ha már bepisilt?

Figyelt kérdés
3,5 éves,és elég rapszodikusan pisil éjjel,van hogy egész éjjel semmi,van hogy 2* is baleset van,a pelust nem akarja már,ezért kérdem ki hogy csinálta?nagyon ritkán kell fel rá,hogy pisilni kell.inkább bemegy egy kevés,de többször még az egész,és van hogy fel se ébred.

#éjszakai szobatisztaság
2012. júl. 20. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
én nem keltegetném ,ne azt szokja meg hogy éjszaka pisilni kell.Adj rá pelenkát éjszakára és ha már napok óta száraz lesz reggel akkor ne adj rá többet.Nem az az éjszakai szobatisztaság hogy állandóan pisilteted.Ebben a korban még nem gond ha éjjel bepisil.
2012. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez nálunk is igy volt.2,5 éves fiam nem akart éjjel pelust felvenni,2 hétig probáltuk,abbol 2 nap volt,h nem pisilt be,aztán megbeszéltem vele,hogy visszaadom rá a pelust,elfogadta.nappal 20 hos kora ota szobatiszta.rá 1 honapjára megint levettük a pelust,mert ö akarta megint,ez már 3 hete,azota egyszer sem pisilt be,és azota felébred,ha pisilnie kell.szerintem sem jo keltegetni,én is elösször azt csináltam azt alig tudtam visszaltatni is.probáld meg visszadni rá egy pár napra,beszéld meg vele,aztán 1-2 hét mulva ujra próbáljátok meg.de mindenesetre az nagyon jo,ha önként akarja,hogy pelus nélkül legyen,ez már fél siker.
2012. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
van hogy hetekig csak reggel pisil baleset nélkül,van hogy egy éjjel 2* is.azért is lett levéve is mert már száraz volt jó ideig,és ő sem akarta már.nem szívesen adnám már vissza rá,én sem látom jó ötleteltek a felkeltést,bár van akinél bevált.nem azt szokta meg hogy fel kel pisilni,hanem hogy az idő kihúzásával a reggelig tartó visszatartást.és mivel látom,hogy visszatudja tartani egész éjjel igy tudom érett rá,de egyáltalán nem baj ha még nem.nem csinálok belőle problémát,csak kérdezem ki hogy csinálta.
2012. júl. 20. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Nővéremnél a felkeltés vált be..lefekvés előtt egyértelműen pisi és utána "fél időben" felkeltette ágymellett ott volt a bili igy gyakorlatilag félálomba pisilt nem vitte ki wc-re a gyereket..neki simán vissza aludtés szép lassan minden hónapba húzta fél órákat az ébresztést..igy eljutottak lassan addig hogy reggelig nem is kellett neki!Tapasztalatot nem tudok irni mert az én fiam csak 18 hós és csak jövőre kezdünk bilizni!
2012. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!