Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megint egy szobatisztaságos...

Megint egy szobatisztaságos kérdés. , de adnátok tanácsot, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

A kislányom kb. 2 hete nappalra szobatiszta.

Bilibe ment a pisi és a kaka is egyből.

Mostanában (3 napja) viszont a nem a bilibe kakál, hanem a bugyiba. Igaz, pont nem itthon voltunk, hanem rokonoknál.

Tegnap a játszótérről hazahoztam, mert láttam, hogy kaka lesz. Időben haza is értünk, még rá tudott volna ülni a bilire, de ő megállt a folyosón, és a bugyiba nyomta a cuccost.

Mi lehet a baj? Az, hogy nem itthon vagyunk pont, mikor rájön a kakálás, vagy más áll a háttérben?

A pisivel semmi gond, az mindig bilibe megy, vagy ha kint vagyunk, akkor a fűbe. Ha kint nem szól, akkor is látom rajta, hogy mikor kell pisilni, és olyankor a fűbe pisil, nem csurgat a bugyiba.

Nem áll még készen a dologra? Vagy a kakilás eleve nehezebben megy a bilibe? Nem tudom, mit csináljak.

Ismét adjak rá pelust, ha elmegyünk itthonról? Nem fog így visszaszokni rá a pisiléshez is?

Pedig már úgy örültem, hogy milyen ügyes, hogy egyik napról a másikra elkezdett bilizni.



2012. júl. 18. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ó, rögös az út áma szobatisztsághoz....

2 jótanács:

Pelust ne adj már rá vissza, ha egyszer megy a dolog!

A bekakilás meg....Nézd, az is nagy szó h belepisil. Az én fiam jópár hétig azt csinálta, h mint a kiskutya zsupsz rákakilt a szőnyegre, meg rápisilt aztán keservesen zokogni kezdett. Hát, fogtam a kis vanishes szivacsomat aztán ennyi. Mondtam neki újra és újra h legközelebb a bilibe, mert ő már egy okos kisfiú. Voltak utána is balesetek, de egyszer aztán belement, na akkor körbetelefonáltam a rokonságot, mki gratulált "az első igazi kakiláshoz":)) De nem viccelek, ez tényleg így volt. Szóval:türelem, türelem, türelem!

2012. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsénk volt,mert tetszett neki a bilibe kakilás,de így is voltak balesetek.Jó tanács:mindenhova vittük a bilit.A játszótérre is.Mi is lefényképeztük az első kakit a biliben és a wécést is :-)
2012. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kislányod?
2012. júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi csajok, akkor türelmes leszek.

Nem nyaggatom én, nem veszekszem vele, csak nem tudtam mire vélni a dolgot. Ezek szerint semmi baj, a kaki nehezebben megy a bilibe.

Most lesz 28 hónapos.

2012. júl. 19. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2! Komolyan, azt hittem h én vagyok csak ennyire ilyen....Nem is mertem eddig leírni....de igen, körbeteló előtt én is fotóztam....Mutattam az apjának mikor hazajött, azt mondta, h "te zizi vagy"....:DD

DE mit tegyek, annyira örültem, h VÉÉÉGRE belement magától, h le is fotóztam....Bekeretezni azért nem fogom, de....emlék....:D

Bocsi, 1. voltam:)

2012. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nekünk is volt. A fiam is félutas a szobatisztaság felé, és neki is volt pár nap, amikor a bugyiba akart kakilni. Se pelusba, se wc-be (mondjuk nálunk a bili kb. 1 hét volt, mert ő wc-re akart menni, "mert úgy akar pisilni,mit apu"). Szóval rá akart szokni, hogy kakilni a bugyiba kakil, én meg próbáltam vele megértetni, hogy az bizony "bekakilás", nem kakilás. Aztán egyszer, mikor szólt, hogy jön a kaki, gyorsan felültettem a wc-re és eltereltem a figyelmét a szűkítőre ragasztott matricákkal. Mire észbe kapott, hogy ő nem is itt akart kakilni, már késő volt, jött a kaki...:)Mutattam neki, hogy hogy szeretnek belecsobbanni a kakibabák a vízbe (bocsi, de ezt nem lehet szépen körülírni)és ez nagyon tetszett neki. Szóval nekem szerencsém volt, hogy így rá lehetett venni, de tény, hogy kényes ügy a szobatisztaság.
2012. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!