Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, tanácsot kérnék...

Anyukák, tanácsot kérnék bölcsi ügyben, bővebben lent?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éves a kisfiam, itthon vagyok és leszek vele, nem kell visszamennem dolgozni. Arra gondoltam, hogy heti 2 alkalommal fél napra beadnám magánbölcsibe, hogy pedagógusok is foglalkozzanak vele, társaságban is legyen gyerekek közt. Egyetlen dolog zavar, hogy gyakran lesz beteg. Szerintetek is? Egy kisebb létszámú bölcsiben is? Mi a véleményetek, érdemes beadni vagy inkább várjak 2 éves korig vagy tovább?
2012. máj. 29. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én várnék vele két éves koráig, legalábbis a saját lányom vonatkozásában. Ő két hónapja jár bölcsibe, és két éves lesz a napokban. Nem mondhatnám, hogy különösebben nehéz volt beszoktatni, de vetített rám olyan dührohamokat a bölcsi miatt, amit egyáltalán nem vártam tőle. Volt hogy egész éjszakán át sírt, mert előzőnap bölcsiben volt előtte pedig egy hétig nem ment betegség miatt. Nekem muszáj volt beadnom, mert dolgozni kell mennem. Szerintem tartsd szem előtt, hogy mennyire erős köztetek a kötődés, és így ítéld meg, hogy használna-e a bölcsi. A szeparációs szorongás ilyenkor még erős.
2012. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a nagy általánosság, hogy amint közösségbe kerül a gyermek, az első időkben gyakran összeszed mindeféle vírust, ez független attól, hogy mikor jön el ennek az ideje. Kisebb létszámú bölcsiben is elkapja, csak mondjuk kevesebb gyerek, kevesebb fajta vírus...

Erre azért nem árt felkészülni. Az én lányom szeptemberben kezdte a bölcsit és 4x volt beteg eddig (3 náthás-taknyos vírus, ebből egy volt súlyosabb, tüdőgyulladás gyanúval és egy hányás-hasmenés vírus.) Bárányhimlő is volt a csoportban de én beoltattam (2 oltás már teljes védettséget ad) az ellen, így nincs veszély. Kúra szerűen adok neki multivitamint, a köztes időszakokban pedig c vitamint, ezek segítenek enyhébb lefolyásúvá tenni a nyavalyákat.

Szereti a közösséget, szerintem nem tettem rosszul, hogy beadtam!

2012. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én 1,5 évesen inkább olyan helyre vinném ahol én is ott lehetnék. mondjuk játszóház. sok játszóház ingyenes ilyen kicsinek, társaságban van, de még se kell még elszakadni.

aztán 2 éves korban vinném csak így, beadni. akkor is nehéz lesz az elválás de legalább már megérti, hogy anya majd ebéd után jön :)

és igen, sokat lesz valószínűleg beteg, de ez ezzel jár. viszont öröm az ürömben, hogy sok olyan betegségen túl lesz amit egyébként oviban úgyis elkapna :/


viszont ha mégis beadod most akkor a gyedre kérdezz rá, nálunk annyira helyhiány van még a magánbölcsikbe is, hogy aki beadja a babáját annak kell vinni a gyed lemondó papírt :S

2012. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két éves kortól én beadnám. A betegségeken mindenképp átesik, ha nem a bölcsiben, akkor az oviban.
2012. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem adnám még be, ha otthon lehetnék vele. Az én másfél évesemet anno be kellett adni bölcsibe, de hála istennek alig alig beteg (másfél év alatt kb. háromszor volt az).
2012. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Anyukám is azt javasolta, hogy legalább 2 éves korig várjak, így is lesz azt hiszem:)
2012. máj. 29. 21:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekelnének még vélemények, tapasztalatok. Azóta úgy alakult, hogy tanulnom kell, halaszthatom is, de jó lenne, minél előbb megcsinálni. Beadnátok a másfél évest? Heti mondjuk 3 alkalom fél napra gondoltam.
2012. aug. 29. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan add be! A betegségeken úgyis átesik, talán annyival jobb a magánbölcsi, hogy ott nincs 20 gyerek egy rakáson, kevesebb az esély kisebb létszámnál a betegségre.
2012. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!