Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "nagyszájú" anyukák, adnátok...

"nagyszájú" anyukák, adnátok tanácsot, ötleteket 2 éves tanításához? Nagy szükségem lenne rá!

Figyelt kérdés
Röviden arról van szó, hogy nagyon csöndesek vagyunk apával. 2 évesünk emiatt kicsit elmarad a kortársaitól beszédben és beszéd értésben. most kezdjük a fejlesztést, de a házi feladatok elég görcsösen mennek még :( beszélnünk kell hozzá, mindent mondani, hogy mit hogyan, miért csinálunk. tudnátok segíteni, példákat írni, hogy ti miket, hogyan mondtok a gyereketeknek a mindennapokban?
2012. febr. 16. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérsz almát? Gyere anya kihozza az almát a spájzból. Megmossuk, hogy nehogy fájjon a hasad. Kiveszem a kést. Meg kell pucolni a finom almát. Nézd mindjárt kész. Tessék kicsim. Kérsz mellé kekeszet? Tessék. GYere kivesszük a babákat. Mit csinál a baba? Elesett? Szegény baba fáj a lába. Neked is fáj? Szegény kislány! Pedig te nem is estél el. Van pisi a pelusban? Igen? Gyere vegyük ki! Odaadjuk a kukásautónak azt a koszos pelust. Jaj de csinos lett ez a baba, és milyen illatos! Nincs már büdi pisi pelus! Betesszük a kukába.......


Kb így, egész nap.

2012. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan kommentáld, hogy éppen mit csinálsz. Meg fogom a poharat, töltök bele iszom.


Minden másodpercbe beszélj, mond ki a gondolataid. Nekünk ez bevállt. :)

2012. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Születésük óta mindent mondok nekik, illetve mindig ügyelünk rá apával és a család többi tagjával, hogy sok beszélgetést halljanak. Kell nekik hallani. Én egész nap beszélek hozzájuk. Mindent, mindent elmondok, azt is ami velük kapcsolatos és azt is, ami nem. "Most anyának gyorsan telefonálnia kell, de utána együtt sütünk egy kenyeret, jó?" "Megjöttem, kezdhetjük? Gyere, csüccs ide, Te addig nézd kérlek a mesét, köszönöm." Ilyenek..
2012. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a fiamat még nem kötöték le az esti mesék, ezért mese helyet mindig elmeséltem neki, hogy aznap mit is csináltunk. Gyakran bele kérdeztem a "mese" közben, hogy pl neki is jo volt a szánkozás? Persze mikor még nem beszélt, már akkor is igy csimáltam és természetesen nem válaszolt, de hagytam neki idöt, hogy "gagyogjon". Most már ovis a fiam és esténként elbeszélgetunk hogy mi történt velem a munkahelyemen és mi történt vele az oviban. Szerintem nagyon fontos, hogy ne csak a gyreket faggassuk, hogy mit evett, mit csinált, kivel játszott, stb.
2012. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nagyon jókat írtatok!!! ment a zöld kész :)

első válaszoló, nagyon jó példát írtál, igyekszem majd így kommentálni :)

még nehéz, de remélem természetes lesz pár nap múlva!

2012. febr. 16. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy csináld, ahogy az első leírta.

Gyere ma rakott krumpli lesz az ebéd, engedünk vizet a fazékba, begyújtjuk a gázt, vigyázni kell a tűzzel, mert forró, megégethet, odatesszük a vizet, beleteszzük a krumplit, az ott fő. Engedünk másik vizet a tojásnak. A tojás a hűtőben van, és azért ott, hogy meg ne romoljon ha nagyon meleg van, azt is feltesszük főni. Gyere addig vágunk kolbászt karikára, kicsit megsütjük, ott hagyjuk. Amíg a többi fő kiteregetünk. Ki kell mosni a ruhákat, ha már koszosak. Így tiszták lesznek, de vizesek, ezért kirakjuk, hogy megszáradjanak. Ha nem terítjük ki bebüdösödik. Ügyes vagy, add a zoknikat. Nézzük meg a krumplit, már forr. Beleszúrunk egy villát, lassan kész. A tojás már megfőtt, hideg vízzel öblítjük, hogy ne égjen rá a héja, megpucoljuk és felvágjuk, itt a szeletelő, szeretnéd te összevágni. Óvatosan....


Gyakorlatilag egész nap mondod-mondod-mondod, be nem áll a szád és ő tanul. Sok sikert.

2012. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam már egy ideje aranyosan a tudtunkra hozza,hogy nem akarja,hogy apával beszélgessünk.Azt szokta mondani: Anya ne beszélj sokat beszéltél:)Kb 1 éve nem lehet beszélgetni mellette.Tehát ha valamit mondani szeretnék férjemnek,úgy,hogy a fiam is ott van,neki,kell mondanom,nem a férjemnek és akkor csendbe van és végighallgatja a mondandóm.
2012. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak mond és mond,hogy mit csinálsz,semmi ördöngösség!!!Bele fogsz jönni,nekem is annyira furi volt,mára meg már figyelnem kell magamra pl. a boltban ha egyedül vok,h ne kommentáljam hangosan,h veszek zsömlét,mert reggelire pont jó lesz ;)
2012. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!