Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kancsalsági műtétre lesz majd...

Kancsalsági műtétre lesz majd szüksége a fiamnak, de bizonytalan vagyok, hogy mikor lenne majd optimális ez a beavatkozás. Tudtok ebben tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Ha a Ti gyereketeknél is szükség volt ilyen műtétre, azt hány éves korában végezték el?Tartósnak bizonyult-e az eredmény vagy meg kellett ismételni a műtétet?

A kisfiam 5 éves és az egyik szemére 15 fokos a kancsalsági szöge, én úgy terveztem, hogy 7 évesen ha iskolába megy, akkor megcsináljuk neki a műtétet, de a doktornőnk le akar beszélni, szerinte ráérünk 9-10 éves korban, mert akkor nagyobb a valószínűsége, hogy nem lesz szükségünk több beavatkozásra.Én viszont nem szeretném ha emiatt csúfolnák a nagyobbak a suliban és kisebbségi komplexust okozna ez nála.Most az oviban még nincs ebből gondunk, a gyerekemet sem zavarja, szerintem nem is tudja mit jelent a kancsalsága:)



2012. máj. 16. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
szia. én nyolc éves voltam amikor mindkét szemem megműtötték, és tartós az eredmény :). a lányom úgy tűnik, hogy szerencsére nem örökölte tőlem, úgyhogy több tapasztalatom nincsen, mint az én húsz évvel ezelőttim. én azt mondom, hogy mielőtt iskolába megy, előtte levő nyári szünetben műttesd, mert valóban megeshet, hogy csúfolni fogják és ez komoly gátlásokkal terheli majd őt. jobb azon minél hamarabb túl esni. én nem várnék, főleg 9-10 éves koráig.
2012. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dexter4 válasza:

Szia!

Nem tudom hol laksz, de talán ...

[link]

Mi szemhéjcsüngés miatt fogunk menni, csak még pici hozzá a kisfiam.

2012. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is arra gondoltam, hogy 7 évesen, amikor iskolába megy, megműttetjük,hogy a sulit már ne kancsalon kezdje.Nem szeretném, ha az én bátor, talpraesett kisfiamból, egy visszahúzódó, szégyenlős gyerek lenne kancsalsága miatt.

Csak sajnos a doktornőnk valamiért le akar bennünket erről beszélni:(

2012. máj. 17. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 3 éves voltam és nem lett tartos :(most 24 vagyok és a dokik azt mondják hogy már nem tudnak segiteni rajta. Csak sajnos most kifelé kancsalit a szemem és még mindig emlékszem a mütét minden mozdulalára :( ha dönthettem volna én akkor nem engettem volna megmüttetni. Sajnos ezért az ovodátol kezdve a középiskoláig végig csufoltak elég durvákat mondtak rám :(. Én nem mütetném meg ha nem muszály, csak akkor ha a szemüveg sem segit.
2013. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!