Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Kiborultam?

S. O. S. Kiborultam?

Figyelt kérdés

18 hónapos fiam az őrületbe kerget! Folyton jön megüt,tép,csip,harap! Nem jön be anem figyelek rád módszer csak a hisztinél meg hát elég nehéz nem figyelni ha éppen a fejemhez vág egy kisautót amitől aztán vérzik a fejem..(ez az imént történt)

Annyira ki vagyok borulva. Soha nem ütöttem meg(kivéve az előbb mert az már mégis túlzás hogy vérző fejjel nyugodt hangon mondjam hogy:"nem-nem anyának ez fáj").Büntetés teljesen hidegen hagyja! Ha kiabálok elkezd sirni aztán sirva jön utánam ütni verni..

Persze ez nem egésznap van..de naponta többször!

Hogyan örizzem meg a hideg vérem? A multkor elsirtam magam,és az imént megkapta az első ütést a kezére..én nem akarom bántani de nem tudom mit csináljak..Kérlek adjatok tanácsot!


2012. júl. 21. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

ezeket nem szándékosan csinálja

még koordinálatlan a mozgása

remélem nem gondolod hogy direkt gonoszkodik

2012. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Te meg kedves első ugye ezt nem gondolod komolyan?
2012. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor látod hogy lendül a keze fogd meg és határozott hangon szólj rá hogy ezt nem szabad ha nagyon bele éli magát a hisztibe távolodj el tőle menj át egy másik szobába könnyebben lenyugszik ha nem kap ingereket.

Kitartás el fog múlni.

2012. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nehogy ezt azért ráfogjuk a koordinálatlan mozgásra. Szerintem. Az én fiam is néha ütött, de nem nagyon, és használt ha nem figyeltem rá általában, ha nem akkor bevittem a szobába és ott hagytam, mondtam neki ha nem csapkod jöhet és felveszem. Persze sírt, de nem ütött mikor jött utánam. Jobb mint ha megütnéd, szerintem hatásosabb is. Próbáld ki, vidd vissza mindig amíg abba nem hagyja, és símogasd meg.
2012. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem hiszem el hogy egy másfél éves gyereknél szándékos fájdalom okozásról van szó
2012. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1-es! tudok különbséget tenni a között hogy a fiam véletlenül erősebben ér hozzám de csak simogatni akar és a között mikor fogja magát és belém csip,vagy elkezdi tépni a hajam..kis milliószor mondtam már hogy nem szabad, ismeri mit jelent fáj tehát fel fogja hogy nekem fáj amit csinál ésha nem is akaratos fájdalom okozásról van szó hanem csak a korlátait probálgatja akkor is igenis tudja mit csinál és szerencsére mivel koordináatlan még a mozgása nem mindig találnak el a felém repülő tárgyakk

A helyzet ugykezdődik általában hogy játszunk, egyszer csak fogja magát rámüt,szólok hogy nem.elkezdi furni a fejét a mellkasomba mint aki szánja-bánja..kb fél perc mulva elkezdjátszani ismét és utánna megint rám üt.megint szólok..harmadjára ott hagyom..ilyenkor dühből utánnam vág valamit..de van olyan is hogy épp simogatom ő is engem puszikat ad egyszer csak elkezd szószerint vicsorogni és belecsip az arcomba..előzmény nélkül..amikor megtiltok neki valamit általában tudomásulveszi..kisebb hisztik szoktak lenni de meg ért mindent és hallgat rám kivéve az agresszió..azt nem tudom kezelni..semmi-nem válik be ha beviszem a szobájába tök jol el van..meg se nyikkan..mégcsak nem is sir hogy büntibe van..néha kopog hogy kijöhet e olyankor megkérdezem tud e viselkedni már erre sokszor aztmondja nem és visszamegy egyedül játszani..

annyira tanácstalan vagyok és szégyellem magam a férjem előtt is hogy nem tudom megnevelni a fiunk(bár ő szerinte csak játszik)..de nyilvános helyen ugyanezt levágja..babázókba nem is járunk már pont ezért..tiszta ciki..

2012. júl. 21. 21:22
 7/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki írta hogy bevittem a szobájába. A másik fiamnak (ikrek) elég ha úgy csinálok mintha sírnék. Abbahagyja és egyből puszilgat.

Írtad hogy puszi után is minden átmenet nélkül csinálja. Ez néha lehet attól, hogy ki akarja fejezni még jobban a szeretetét a puszin felül, és nem tudja hogyan, és ezt találta ki, ráadásul reagálsz is rá. Próbálj máshogy reagálni. Vagy úgy ahogy írtam, hátha még nem próbáltad, hogy sírsz, vagy én szoktam úgy csinálni néha, mint amikor meglepődök, és mondok nekik valami teljesen más témát: Hallod?!? Hallgatózunk, és amilyen hangot hallunk elkezdünk róla beszélni. Elfelejtik az egészet.

2012. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Disi ***** válasza:
Az én egy éves babám is szokott harapni és csípni. Olyankor mikor nem engedek neki valamit, vagy már nagyon fáradt. Na az sem a koordinálatlan mozgás miatt van és általában csak velem csinálja.
2012. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálunk ez totál rossz taktika volt, hogy a szobájába menjen büntibe.Ott még játékokat is talál, amivel tök jól lefoglalja magát.Berakni büntiből játszani?Jó móka-gondolta.

Kiválasztottam egy helyet, ahol semmihez nem fér hozzá, semmivel nem tud játszani, lekötni magát.Na, ezt már nem tartotta viccesnek.Ez már bünti.

Első alkalomnál 20x is kijött a büntiből.Apa magában vigyorgott a kanapén, hogy nem gondolom komolyan, hogy egy ekkora gyerek ott is fog maradni.Lám csodát!20 visszakísérés után igenis ottmaradt.Azóta is tudja, hogy mi a bünti lényege.Ha azt mondom oda kell menni, akkor már megy is.Egy kis pityergés, és kész.Nagyon gyorsan megnyugszik.Már 3 éves.

Esetleg azt is csinálhatod, hogy elteszed a kedvenc játékát egy napra.Figyelmezteted, ha nem hagyja abba, akkor a pici autó stb. felkerül a szekrény tetejére, és aznap már nem játszhat vele.Ha tovább folytatja, megteszed.Ha még mindig nem hagyja abba, választasz mégegy játékot.És így tovább.Nálunk a kismotor volt a kedvenc.

Valamilyen büntinek be kell válnia, mert te mész tönkre.Igenis kell a gyerekeket korlátozni ésszerű keretek közt.

Kitartás!

2012. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Épp ma történt. A 20 hónapos fiam szájon nyomott egy legóval, a szám elkezdett vérezni. Nem fájt annyira, vagyis elviselhető volt, de nekem az első reakcióm az volt, hogy úgy csináltam, mintha sírnék. 3 mp-en belül ott volt a fiam az ikertesójával együtt és simogatták a fejemet.

A hajamat is szokták húzni és jót kacarásznak ezen. Tudják mi az a nem, de csakazértis csinálják.

Én nem gondolom, hogy másfél évesen direkt fájdalmat akarna okozni. (Természetesen direkt csinálja, de nem direkt okoz fájdalmat, valszeg nem is tudja, hogy fájdalmat okos)

2012. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!