Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom egyedül...

3 éves kislányom egyedül nevelem. Eddig megbírkóztam vele, de most kezd kezelhetetlenné válni. Direkt provokál. Tegnap elszakadt a cérna, akkora pofont adtam neki, hogy vérzett a szája. Teljesen kiborultam. Mi lett belőlem? Szörnyeteg?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez mindenkivel előfordul hogy kiborulunk, csak mielőtt kitöltenéd a dühöd a gyereken, inkább hagyd ott, míg megnyugszol, zárd be a szobába, vagy menj a fürdőbe és zárkózz be egy 5 percre míg megnyugszol, s utánna higgadtabban tudod kérdőre vonni a lányod.

Még nem késtél el, meg tudod még "nevelni" a lányod. Lény határozott, ne hagyd hogy ő legyen a főnök, hogy el uralkodjon rajtad, mert utánna nem bírsz majd vele. Néha ha oda csapsz picit a fenekére, bőven elég, vagy szoba fogság, esetleg valamit akor nem kap meg, nem viszed ki, nem kap csokit, stb. Következetességre próbáld rávezetni, hogy mi lesz, ha provokál, nem azt teszi amit mondassz. Nehéz, de próbálkozz, mert csak rosszabb lesz ha már most nem hallgat rád.

2008. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem is 3 éves a lányom, a fiam 2, és én is így vagyok mint te, örökké provokálnak, ha oda ütök nekik kiröhögnek, állandóan verekednek.


Nekem az válik be, hogy lehajtom a fejem, és mondom nekik, hog most szomorú vagyok, és rögtön elkezdenek sírni, és sajnálni, akkor szoktam nekik magyarázni, hogy ezt nem szabad, és ha megint veszekednek, szomorúleszek.

De kb 10 percig hatásos, utána újból, de legalább volt 10 perc nyugtom... :)

És nem vagy szörnyeteg, gondolom lelki, és anyagi problémák is közre játszanak, ettől vagy ilyen feszült.

Én néha a gyerek feje fölött ütöm meg a falat, olyan mintha ő lett volna, de mégse. Valahogy le kell vezetni a feszkót :)

2008. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

2. válaszoló vagyok, elfelejtettem, a sarokba állítás is hatásos :)

Csak pár perc, de nálunk hatalmas a megbánás utána:)

2008. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,pityeregve olvasom,de most annyira bánt,hogy milyen anya vagyok....sebes a szája, ő egy pici gyerek,én meg felnőtt...
2008. nov. 23. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy szörnyeteg!Csak neked is kellene egy kis törődés,figyelem,szeretet.Ne legyen lelkiismeret furdalásod,megtörtént,elmúlt,pont.Próbálj megnyugodni és következetes lenni a kicsivel,ne hagyd,h ő diktáljon.Magyarázd el neki,h ti csak egymásra számíthattok,és ha ő szomorúságot okoz neked,nem tudsz boldogan játszani vele,vagy mesét olvasni stb.Sok sikert!2 gyerekes anyuka
2008. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Kb 1,5 évig egyedül neveltem a kislányomat,2éves korától. Így tudom mit érzel most és miért sokaltál be! Hű de sokszor "csuktam" be én is a szoba ajtót,hogy még a szomszéd lépcsőházban is hallották..vagy órdítottam torkom szakadtából,aztán meg szégyeltem magam a pici gyermekem elött. Mert ő még egy ártatlan gyermek,ez így igaz,de mi meg érző emberek,nem pusztán anyák vagyunk,így a cérna olykor elszakad.. Sajnálom,tudom mit érzel és bár tudnék rá valami megnyugtatót írni,de csak annyit tudok,hogy hidd el,sokan vannak így néha. Ez nem hiba,mégcsak nem is vétek,egyszerüen emberi reakció. Ne aggódj, a manó 1-2 el is felejti,de te ne gyötörd magad miatta kérlek!

Szeretettel: V.D.

2008. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nem vagy szörnyeteg,de vigyázz az ütésekkel,mert lelki sérülést okozol vele.Mivel nemérsz el semmit vele,inkább a kedvenc játékát tedd el,vagy meséjét büntiből pár napig.
2008. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy szörnyeteg, de az biztos, hogy többet nem fogod ennyire megütni, mert mielőtt megtennéd, ez a mostani fog eszedbe jutni és azonnal lehiggadsz. Ha ütni akarsz, öleld meg erősen, és így magyarázz neki, nagyon oda fog Rád figyelni, mert meglepődik a Te reakciódon. MIndig guggolj le a gyerekhez, ha magyarázol neki, szemtől-szembe.

Azóta már elmúlt négy éves, mióta ezt írtad.

Remélem jól kijöttök egymással, üdv!!

2010. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!