Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érhetem el, hogy a...

Hogyan érhetem el, hogy a fiaim jó testvérek legyenek?

Figyelt kérdés
3 lesz a nagy, 7 hónapos a kicsi. Szeretném, hogy jókat játszanak majd együtt, szeressék, támogassák egymást. Lehet ezt valahogyan befolyásolni?
2012. júl. 21. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

szeretettel, békeséggel, törődéssel. Ezt tanítani nem lehet, de ráérezni igen.


Esetleg olvass bele Raschburg Szülők könyve című könyvébe:) Sok sikert! :)

2012. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ranschburg, elnézést
2012. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindenen múlik. A korkülönbségen, a gyerekek természetén és persze a nevelésen is. A nagyobbnak az a nehéz, hogy pont a dackorszak környékén érkezett a tesó, és eddig megszokta, hogy ő az egyedüli gyermeketek. A picinek az a természetes, hogy nincs egyedül, de ő is ugyanúgy igényli a figyelmet.

Igazából arra kell figyelned, hogy amennyire lehet ilyen pici gyereket, be kell vonni a pici körüli dolgokba, úgy érzi, hogy ő is hasznos. Később pedig nem szabad, hogy mindig a nagy legyen a hibás, ha valami baj történik. Az anya hozzáállásán nagyon sok múlik, és ahogy az első válaszoló írta, meg kell próbálni ráérezni. Nagyon jó, hogy ezen gondolkodsz, szerintem ez már egy jó kiindulópont. Sok sikert!

2012. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 23. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!