Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több (kis) gyerekes anyukák!...

Több (kis) gyerekes anyukák! Szerintetek jó ha testvérek ugyanabba az óvodai csoportba járnak? Nálatok hogy volt/van?

Figyelt kérdés

Előnyök, hátrányok, tapasztalatok, minden érdekel.

Köszönöm!


2012. márc. 1. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem! személyes tapasztalatom nincs, mivel még egyik gyerekem se óvodás, de véleményem szerint ha egy csoportban vannak akkor nem tudnak jól feloldódni a gyerekek, és ugyebár mivel ott vannak egymásnak nem biztos,hogy fognak más gyerkőccel is barátkozni.
2012. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyermekeim a bölcsibe jártak egy évet közösen egy csoportba,szeptembertől pedig az oviba lesznek egy csoportba.

Bölcsis tapasztalat:

nem volt hátránya,játszottak más gyermekekkel,külön-külön barátaik voltak, számíthattak egymásra,biztonságba érezték magukat.Testvéri veszekedés ott is volt,de a bölcsis dadusok nagyon jól kezelték.

Nem feszélyeztette a másik jelenléte egyiket se.

De hozzá tenném,kicsi a korkülönbség(11hó),majdnem olyanok mintha ikrek lennének. Nagyobb korkülönbséggel nem tudom milyen.

2012. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy csoportba fogom őket járatni. Biztonságban érzik magukat együtt, és úgyis külön barátaik lesznek, mivel 2 év a különbség. Most még csak a nagy ovis. Ebben a csoportban sok testvérpár van, semmi hátrányt nem látok.

Egy barátnőm mesélte, hogy amikor náluk a pici elkezdte az ovit, akkor teljesen rágyógyult a nővérére, de ez csak pár hétig tartott, könnyebb volt így a beszokás.

2012. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam ezt is, azt is. 1 év van közöttük, egyszerre kezdték az ovit. Az első oviba csak külön csoportba vették fel Őket, a vezetés elvei miatt. Hát nem jött be. Egyikük sem volt hajlandó játszani, barátkozni, ment a reggeli hiszti. Csak az udvaron játszottak, mert ott együtt volt a két csoport.

Átvittem Őket másik oviba, ahol természetes volt, hogy a testvérek együtt maradhatnak. 1-2 hétig csak egymással játszottak, de a reggeli sírás szinte azonnal megszűnt. Aztán rájöttek, hogy nem kell külön menniük. Onnantól beérkezés után néhány percig együtt maradtak, aztán mindenki ment a maga dolgára. Fiú-lány páros, más játékokat szerettek, másokkal barátkoztak. De ott volt hátországnak a testvér, és ha az egyik elkezdett sírni, mert mondjuk elesett, a másik azonnal rohant hozzá átgázolva gyereken, óvónőn.

Klasszisokkal jobb volt, mint a külön csoport.

2012. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 3,5 éves, a kicsi 16 hónapos. Nem túl jó a viszonyuk, a bratyó elég ellenséges még mindig, nem tudok vele mit kezdeni, de amikor szóba került, hogy majd egyszer a hugi is megy oviba, rögtön rávágta, hogy a Napocska csoportba! Szóval nem mutatja ki, de azért szeretné ha együtt lennének!
2012. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A mi ovinkban - mivel csak vegyes csoportok vannak - a testvérpárok mindig egy csoportban vannak, és bennem fel sem merült sokáig, hogy máshogy legyen (ősztől), csak nemrég hallottam valakitől, hogy ő külön csoportba kérette a gyerekeit, és emiatt próbáltam elgondolkozni ennek előnyein és hátrányain.


De most úgy látom, hogy a közös csoport a természetes, és ha probléma merülne fel (az óvónők is biztos szólnak, ha így látják), akkor még mindig át lehet tenni a kicsit a másikba...

2012. márc. 2. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltunk fogadóórán, ahol rákérdeztem erre az óvónéniktől. 1,5 év van a csemetéink között, ősztől a kicsi is oviérett. Ők azt mondták, hogy alapvetően a gyerekek határozzák meg, hogy jó-e nekik vagy sem. Ha az egyik rátelepszik a másikra (csak velem legyél, máshoz ne szólj, mellém ülj, mellém feküdj, stb.), akkor az hamar kiderül és akkor szokták tanácsolni, hogy válasszuk őket külön. Persze az első pár héten ez normális, a nagy mindent meg akar mutatni a tesónak, de pár hét után már csak együtt jönnek be az ajtón, egyik jobbra, másik balra.

De erre rá lehet előre érezni: ha nagyobb (részben korabeli) társaságban csak egymással játszanak, akkor nem nekik való. Ha mást is bevonnak a játékukba, akkor valószínűleg jó lesz nekik a közös csoport.

2012. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sokat játszanak külön, ráadásul a kicsi bölcsijéből is várhatóan többen mennek majd ugyanoda, így lesznek már "hozott ismerősei" is a kicsinek.

Remélem jó lesz! :o)

2012. márc. 2. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!