Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is feszült, ha nem alszik...

Antus kérdése:

Más is feszült, ha nem alszik el időben a gyerek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy ha kislányom, Noémi (2 év) délután és este nem alszik el időben, akkor nagyon ideges tudok lenni. Próbáltam rájönni az okokra. Délután esetleg az bosszanthat fel, hogy még sok a tennivalóm és várom, hogy elaludjon, hogy tudjak a dolgokkal haladni. De ma pl. mindennel készen voltam délelőtt, mert a mama elvitte a játszótérre, és megcsináltam mindent, mégis bosszús voltam, amikor 12:00 helyett 14:00-kor aludt el. Vajon miért? Gondoltam arra is, hogy az bánt, hogy ha eltolódik a délutáni alvása, akkor az estétől félek, hogy később megy az ágyba, és ugye mindenki próbálja a rendszerhez szoktatni a gyerekét, én is, de ez sehogysem megy, és tapasztalatból mondom, hogy mindegy, hogy 13:00-kor kel fel vagy 17:00-kor, akkor is fent van 23:00-ig. Akkor meg mit idegeskedem? Novemberben fogok szülni és már előre félek, hogy akkor milyen feszült leszek, ha vmi nem úgy alakul, ahogy megtervezem. Lehet, hogy az a bajom, hogy szeretek mindent megtervezni és ha vmi nem úgy alakul, ahogy én szeretném, akkor ettől leszek ideges? Más is van ezzel így? Miért nem tudok felhőtlenül addig játszani a gyerekkel, ameddig ő akar? Nem akarok ilyen idegbeteg lenni minden nap, de nem tudok rajta változtatni. Tanácsok?!!!!
2012. júl. 18. 14:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok a 3.

Igen, próbálj meg mellé feküdni, hátha úgy elalszik, engem mindig szétrugdosott ilyenkor, és még dühösebb lettem, de egy barátnőméknél bejött a dolog.

2012. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tegnap délután úgy aludtunk el. Lefeküdtünk, átölelt, ment a zene és egyszer csak elaludt. De ez is csak akkor válik be, ha álmos.

Régebben próbáltam korábbra hozni mindent, és 21:00-kor ragaszkodtam az alváshoz, és kitartó voltam és határozott, a párom rám is szólt, hogy hagyjam már azt a gyereket. Most is ez megy minden este, bemegyek vele 21:00-kor, hogy alvás, mindent bekészítünk, és a pici kijárkál. Egy darabig járok utána, hogy gyere, alvás, de sok nap, éjszaka után belefáradtam, és bent maradok, hagyom, hadd járkáljon ki-be, és megvárom, míg ő jön mellém aludni. Fáradt vagyok 5 hónaposan az egész nap után egy esti könyörgéshez és veszekedéshez.

2012. júl. 18. 15:15
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Ez szerintem tök természetes. Engem az idegesít, hogy nincs két nyugodt percem. Az az 1-2 óra lenne az enyém a napból, mikor végre elalszanak. Ha ez nincs meg hisztis leszek. Mondjuk én már dolgozok. Napközben ott kell megfelelni, este gyerekezés van, és a kisebbik lányom 23.00 előtt nem alszik el ha megfeszülök sem. Ha ez kitolódik éjfélre akkor már engem is a sírás kerülget.
2012. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na ez az ami nem válik be ha a gyerek nem álmos. :) Az én nagyobbikam volt ilyen, hogy este 11-kor aludt el akkor is ha reggel korán kelt, akkor is ha aludt délután, és akkor is ha nem aludt.Nálunk a nagyobbacskának nagyon kevés az alvásigénye.Két éves kora óta délután nem alszik, és négy hós korától, ha délután aludt egy fél órát, akkor már nagy erőkkel dícsértük az Urat. Plusz este 11-kor tudott elaludni. Ő nem volt sem fáradt, sem nyűgös, csak én voltam ideges. :D Én is azt csináltam, hogy bevonultam vele este kilenckor, hogy aludjon már, de abból csak az lett, hogy két órán keresztül idegeskedtem, ő pedig ugyanúgy 11-kor aludt el. A korai ébresztés valamelyest javított a dolgon, de utána sem aludt el akkor amikor én szerettem volna.Hát ez egy ilyen szakma :D

Ha az zavar, hogy a pároddal is szeretnél lenni, akkor hétvégén a mama vigyáz pár órát a gyerekre( hidd el, alig várja), és ti pedig kettesben csináltok magatoknak programot.


Meg még az is talán segíthet ha a gyereket napközben lefárasztjátok, de ez sem 100%, hogy működik.

2012. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a sok érdekes és értékes választ! Tényleg használt és jót tett a lelkemnek! Máris nyugodtabb vagyok!!!!
2012. júl. 18. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!