Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is feszült, ha nem alszik...

Antus kérdése:

Más is feszült, ha nem alszik el időben a gyerek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy ha kislányom, Noémi (2 év) délután és este nem alszik el időben, akkor nagyon ideges tudok lenni. Próbáltam rájönni az okokra. Délután esetleg az bosszanthat fel, hogy még sok a tennivalóm és várom, hogy elaludjon, hogy tudjak a dolgokkal haladni. De ma pl. mindennel készen voltam délelőtt, mert a mama elvitte a játszótérre, és megcsináltam mindent, mégis bosszús voltam, amikor 12:00 helyett 14:00-kor aludt el. Vajon miért? Gondoltam arra is, hogy az bánt, hogy ha eltolódik a délutáni alvása, akkor az estétől félek, hogy később megy az ágyba, és ugye mindenki próbálja a rendszerhez szoktatni a gyerekét, én is, de ez sehogysem megy, és tapasztalatból mondom, hogy mindegy, hogy 13:00-kor kel fel vagy 17:00-kor, akkor is fent van 23:00-ig. Akkor meg mit idegeskedem? Novemberben fogok szülni és már előre félek, hogy akkor milyen feszült leszek, ha vmi nem úgy alakul, ahogy megtervezem. Lehet, hogy az a bajom, hogy szeretek mindent megtervezni és ha vmi nem úgy alakul, ahogy én szeretném, akkor ettől leszek ideges? Más is van ezzel így? Miért nem tudok felhőtlenül addig játszani a gyerekkel, ameddig ő akar? Nem akarok ilyen idegbeteg lenni minden nap, de nem tudok rajta változtatni. Tanácsok?!!!!
2012. júl. 18. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet. Én is idegeskedtem ha nem úgy volt a napirend ahogy megszoktuk, mert néha előfordul. A párom már azt mondja mit izgatom magam. Nem érti meg hogy ez nem ilyen egyszerű. Ha nem fekszik le délután, akkor estig nem bírja ki, fáradt lesz, nyűgös, nem lehet bírni vele, ilyenkor hiszti mindenen. Akkor elalszik este 6-7kor mert ilyenkor eddig bírja, aztán alszik 1 órát, utána meg éjfélkor sem lehet lelőni. Fent vagyunk hajnalig, aztán reggel nem tud felkelni... és így tovább. És persze én sem bírom ezt. Mert nekem is megvan a napirendem, ha alszik néhány dolgot meg tudok csinálni, ne adj isten végre magammal is törődhetek. Mert ugye legyek jó anya, jó feleség, jó háziasszony, jó szerető... elvárások azok vannak, csak senki nem érdekel én mit érzek. Szóval tök egyetértek veled. Igenis ragaszkodj a napirendhez, az oviban is az lesz. Nálunk is van hogy nem akar időben elaludni, én akkor fenyegetem, hogy nincs játék, nincs mese, nincs medence semmi amig nem alszik. Akkor sír 10-15 percig, de végül elalszik.
2012. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Azt hittem ezzel én vagyok csak így....:S

Nálam az szokotta fő ok lenni, hogyha tudom h ezt is azt is akarok és nem haladok, no meg az én fiam ha nem alszik, de fáradt már, akkor elkezd rosszalkodni. Nem rossz kisfiú egyébként, de akkor mint egy kisördög.... És akkor már türelmetlenebb vagyok én is....

HA már nagyon kész vagyok, én elszopogatok 2 szem sedatif pc-t. Van egy doboz talonban , fél óra múlva érzem, h kicsit higgadtabb tudok lenni vele.

2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az esti alvást jól viselem, akkor ugye a férjem is itthon van, vacsi, fürdés, mese, olyankor mindig időben elalszik.

De ne tudd meg, h mennyire ki tudtam akadni a délutáni alvásokon! Nem egyszer őrjöngtem vele, h aludjon már, mert tudtam, h ha nem alszik el időben, akkor elhúzódik az alvás, alig tud az apjával lenni. Ha pedig el sem aludt, akkor már 6-kor kidőlt, sírt, hisztizett mindenért. Ez sok napunkra rányomta a bélyegét. egészen oda fajult el a dolog, h néha komolyan haragudtam a fiamra, amiért nem hagy pihenni egy kicsit délután, hisz azért lássuk be, reggeltől estig kicsit hosszú műszak a gyerek, főleg úgy, h nekem semmi segítségem sem volt, nincsenek nagyszülők az én részemről, a férjeméket meg inkább hagyjuk.


Kell az a kis pihenés, én nem tudtam rászoktatni a fiamat a délutáni alvásra, most az óvónők kínlódnak vele.


Ne legyél dühös magadra, nagy rajtad a nyomás, főleg így, h kismama vagy, próbáltál ledőlni vele? Nekünk mondjuk az sem jött be.

2012. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, én is ugggyanígy vagyok...ráadásul tök lelkifurdim van tőle, mert hát szegény ha nem álmos, most akkor jó hogy nem ragasztom le a szemét...én se nagyon tuok ezzel mit kezdeni, a férjemmel meg már tök gáz a kapcsolat, a sok egyéb miatt is, de ez is épp benne van, hogy hazajön, és én este állati pipa vagyok, hogy 22hkor a 22 hósom, még mindig a fejünkön ugrál, és totál kiakadok minden áldott este...


Én csak azt tudom mondani,hogy próbáljunk belazulni, mert ez tényleg így nem megy...Neked meg tényleg különösen nehéz lesz, ha megjön a picikétek is, lesz ott még egyéb is, tehát muszáj lenne tojni mindenre, mert különben bezizzen az ember...:-((


Jó egészséget!

2012. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy írtatok! Azt kezdtem hinni, hogy rossz anya vagyok és nem való nekem gyerek, mert nem vagyok hozzá elég türelmes és nincs kedvem akkor játszani vele, amikor már aludni kéne. Olyankor már szívesebben foglalkoznék a saját dolgaimmal. Nekem is azt mondja a párom, hogy hagyjam már, törődjek bele, hogy ő ilyen gyerek, hadd legyen fent addig, amíg akar, majd ő játszik vele...de könyörgöm, nincs játék 23:00-kor. Olyankor lehet már szívesebben lennék a párommal is, akit már 2 éve hanyagolok a gyerek miatt.
2012. júl. 18. 14:39
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez ilyen túlzott megfelelési kényszer. Hagyd a fenébe. :) Én ugyan ezt csináltam az első gyereknél, idegbeteg voltam, ha nem úgy alakult az altatás ahogy én elterveztem, mert úgy éreztem ez csak és kizárólag rajtam múlik, és az én "hibám", ha a gyerek nem alszik el időben. Aztán rájöttem, hogy azért ez a gyerek "alvókáján" is múlik, ha kialussza magát, és nem álmos, akkor nem tud aludni...ennyi. Nálunk is jött a második baba, és nála már nem idegeskedem. Alszik ha álmos és kész, és már a nagyobbhoz is így állok hozzá. Persze kell a rendszer, de az igazság az, hogy a rendszer jobban függ a gyerek igényeitől, mint attól, hogy fejben eldöntöd hogy mikor kéne neki elaludni. :) Nem ér az egész "probléma" annyit, hogy ezen rágódj. :)
2012. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pontosan így lesz, bekattanok, ha így folytatom. Azt veszem észre magamon, hogy állok a zuhany alatt és sírok. Pedig az anyósom itthonról dolgozik és sokat segít, de mégis kevésnek érzem a párommal eltöltött időt és úgy érzem, hogy csak a gyereknek élek. Olyan rossz ezt kimondani, és utálom magam emiatt, mert hát miért is élne az ember, mint a gyereke miatt. Nekem is a mindenem. De nem akarok teljes mértékben tőle függni minden percben. És nem engedhetem, hogy ő irányítsa az életemet. Jól gondolkodom, vagy tévúton járok?
2012. júl. 18. 14:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van! Megpróbálom lazábban felfogni a dolgokat. Bár anyósom szerint már lassan hozzá kéne szoktatni a korai keléshez (7:00) az ovi miatt, mert most 8-9:00 között ébred. Szerinte azért alszik el este olyan későn, mert későn ébred reggel. Kipróbáltam, egymás utáni 2 nap 6:30-kor keltünk, korábban elaludt délután és ugyanúgy fent volt 23:00-ig. Anyósom szerint több napot kéne neki adnom az átállásra, mint 2 nap, és ne adjam fel, de nem látom értelmét, hogy reggel is korán keljek, és ugyanolyan későn feküdjek le, mint eddig. Vagy Ti hogy csináljátok? Korábban felkeltek, hogy este korábban elaludjon?
2012. júl. 18. 14:53
 9/15 A kérdező kommentje:
Ledőlni vele? Mármint aludjak, amikor ő is, vagy fektetve altassam? Lefeküdni sajnálok, mert olyankor van időm a dolgokra és magamra, bár néha alszok én is 1 órát, havonta 1*. Fektetve altatni csak este szoktam, napközben a hintaágyon alszik el. Mindig bevált eddig, csak nem mindig azonnal.
2012. júl. 18. 14:58
 10/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Én azt tapasztaltam, h semmi-de semmi köze nincs ahhoz, h mikor fekszik, nappal mennyit aludt, ahhoz, h mikor ébred.

Sőt nekem leginkább akkor aludt sokáig reggel, ha előtte délután is sokat aludt.

Drága édesanyám mindig azt mondta, h az alvás, alvást szül:)

Én Te helyedben csak előrébb hoznám az alvást este, mondjuk kilenckor ágyban, és kész. Nem kellhet fel, ha hisztizik, úgyis jó, 5 percenként bemennék, és mondanám, h alvás van kincsem. De nem engednék neki, szerintem pár nap alatt beletörődne. Max egy hét szerintem. Nekünk hasonló módszerrel sikerült az éjszakai alvást így beállítani egy éves kora körül. Mondjuk ugyanez a módszer semmit sem segített a délutáni alváskor:)))

Este fél nyolckor fürdesd meg, vacsi, semmi tévézés, mesélj neki, félhomály, és hátha... Azt tapasztaltam mindig, h ha a gyerek látja, h bizonytalan vagy, akkor azt ki is használja, szóval tökéld be a fejedbe, h márpedig alvás van, ő is el fogja fogadni. Ha kiszáll az ágyból, vissza kell tenni. Ha kell 20-szor egy este.Hamarabb megunja ő, mint te:)

Kitartás!

2012. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!