Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok, hogy 3,5-4 éves...

Leírnátok, hogy 3,5-4 éves gyermekeitek hogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Szófogadó, engedelmes, tisztelettudó vagy akaratos, nehezen kezelhető, dacos?

Éjszakai szobatisztasággal hogy áll? Nappalra teljesen szobatiszta?

Ha ovis, ott máshogy viselkedik?

Ha még nem ovis, hogy telnek a napjaitok? Van kistesó? Hozzá hogyan viszonyul?

Játszótéren hogyan viselkedik?

Úgy nagy általánosságban milyen a 3,5-4 éves gyermeked?


2012. jún. 17. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 éves és 4 hónapos lányom van.Utcán ,sétaközben ,boltban szófogadó megáll ha mondom .Megfogja a kezem semmiért nem hisztizik ,nem pakol ,nem rohangál.Itthon és mamáéknál állandóan parancsolgat ,ha nem az van amit ő szeretne kiabál.Ha nem sikerül vmi amit szeretne eldobja mérgelődik.Aztán egy perc múlva újra megpróbálja.Sajnos nálunk az evés nagy probléma ha neki nem tetszik az ennivaló vagy nem éhes le sem tudom ültetni az asztalhoz.Még bölcsis ott sem eszik semmit és sajnos ott is fel áll az asztaltól.Borzasztó volt a hiszti korszaka kiszámíthatatlanul jött a heves hiszti.3 éves korára elmúlt.Most is nagyon akaratos,dacos de ameddig nem sért mást a dolog ráhagyjuk.Még pelenkába kakál de pisilni wc -be és éjszaka sem pisil be.Szeptemberben megy óvodába.Most bölcsis nagy meglepetésemre besimult a többiek közé.Azt gondoltam nem fog alkalmazkodni.A gondozóknak szót fogad.A gyerekekkel játszik ha bántják megvédi magát.Van kis tesója ő 22 hónapos .Nagyon szeretik egymást .Ölelik ,puszilják egymást.De sokszor a lányom goromba vele ellöki kineveti.Rákiabál hogy öcsi most ne táncoljon kijavítgatja a kicsi beszédét.Főnökösködik vele.Játszótéren KIVÁRJA A SORÁT,ELVEGYÜL A TÖBBI GYEREK KÖZÖTT.Egyébként cserfes,huncut,eleven,.És a te gyermeked?
2012. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is hasonló csak fiúban. :)
2012. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben lesz 4 éves a lányom.

Nagyon cserfes, félelmetesen intelligens és kiváló a kommunikációs, a szociális és a problémamegoldó képessége. Valahogy mindig ösztönösen tudja, hogy kire mivel lehet hatni, hogy végül az legyen, amit ő szeretne.

Ijesztően manipulatív. Gyerektársaságban mindig vezéregyéniség és a felnőttek többségét is megvezeti. Az óvónők szerint még nekik a huszonsok év tapasztalatával is észnél kell lenni ...

Szerencsére amúgy jó lelkű, a durvaság zsigerileg messze áll tőle, tehát sosem él vissza negatív irányban a képességeivel. Nagyon szeretne megfelelni és törekszik is rá, hogy elfogadják.

Koránál önállóbb, de ha vmi nem sikerül hamar felidegeli magát, amiből egyenesen következik a kudarc és jön a hiszti (volt már visítós-mérgelődős korszaka, aztán átlendült rajta, de most megint benne van, képes olyan szinten felhergelni magáét ha valami nem úgy sikerül, hogy majd szétdurran).

Egyébként szófogadó, a megfelelési vágya miatt könnyen irányítható. Maximálsian betartja és használja az udvariassági formulákat, és többnyire teljesen tisztelettudó is. Persze néha bepróbálkozik, dehát melyik gyerek nem...? XD

3 évesen lett szobatiszta 1 hét alatt éjjelre-nappalra teljesen. Előtte nem is próbálkoztunk igazándiból, megvártam míg ő akarta.

Oviba 3 évesen került (vegyes csoportba mert évvesztes)nagyon hamar beszokott, két nap múlva már ő dirigálta a nagycsopisokat, az óvónőkkel is hamar megtalálta a közös nevezőt. Szeretik nagyon, mert rettentő jó eszű és érzelemgazdag gyerek.

Van egy kisfiam is, 17 hónappal fiatalabb a nővérétől, 2,5 éves lesz ősszel. A kapcsolatuk hál istennek jó. Dac- és védszövetség van köztük bárki kívülállóval szemben, persze azért előfordul köztük nézeteltérés és azért ott van a rivalizálás is valamilyen szinten, de amúgy nyilvánvaló, hogy szeretik egymást.


Amikor a lányommal voltam várandós átestem egy életmentő műtéten, kevés esélye volt, hogy megmaradt a baba és nem lehetett tudni, hogyha megmarad, lesz-e bármi következménye a magzati traumának, a rengeteg stressznek és a kolosszális mennyiségű gyógyszernek. Valószínű volt, hogy maradandó idegrendszeri károsodással fog születni... Épp ezért, ő az én első kis csodám: hogy megmaradt, és hogy egészséges (az csak hab a tortán, hogy nem akármilyen képességei vannak). A fiam pedig azért a második kis csodám, mert millióból az egy esély lett az övé, és megúszta élve + maradandó károsodás nélkül a többszörösen rátekeredett zsinórt és az oxigénhiányt.

2012. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves kislány.

Általában szófogadó, engedelmes. Tisztelettudóságot igazából most tanuljuk, mármint az olyat pl hogy mit miért szabad és szokás, miért nem, stb. Köszönni szépen tud, de nem szeret. Úgy érzem zavarban van, ha kéne, és köszönés helyett mindig mond valami mást, pl mit csinált ma, mit hoztunk el otthonról sétálni, stb. Közelebbi rokonoknak köszön.Nemrég kezdte az ovit. Könnyen kezelhető amúgy, de mostanában egyre dacosabb, és nagyon próbálgatja a határokat. Ha egyedül vagyok velük (2 22 hós ikeröccse van), akkor sokkal jobb kislány, szófogadóbb, mintha apa is itthon van. Pl tegnap katasztrófa volt. Én elmegyek velük egyedül Balaton-parta simán, ha apa is jön, lesz pár ősz hajszála mire hazaérünk. :-) Bár ez apa hibája is.

Éjszakára pár hónapja szobatiszta, este már nem sokat engedek neki inni, és pisi mindig lefekvés előtt, de azért már pár belaset volt. Nappalra teljesen 3 éves korától szobatiszta, pisi ügyben már fél évvel korábban is, de sajnos szorulásos volt kicsi korától, így az nagyon nehezen ment, könnyezett mindig közben, 3 éves lett mire nem volt ebben baleset.

Oviba még nem teljesen szokott be, 1,5 hónapot járt csak, jól viselkedik, de azt hiszem még a sztrájk miatt nem eszik egyedül, szóval minden téren kiszolgáltatja magát ott.

Most nyáron nem ovis, napok gyorsan telnek. :-) Nagyon szereti a testvéreit, állandóan anyáskodni akar, próbálom kicsit visszafogni, mert tényleg az anyjuknak képzeli magát, pedig soha nem neveltem bele ilyet, inkább most próbálom le. Ő még gyerek, neki is inkább játszani kell, nem nevelni, vigyázni az öcsikre!

Ha én is ott vagyok, és vannak más gyerekek, akkor ő a főnök, de inkább utasítgatni próbál, a többi gyereket irányítani mit játszanak.

Szépen eszik egyedül már rég, kicsit válogatós, nem úgy mint az öccsei.

A kicsik is imádják, ő az "isten".

Szokott segíteni itthon, észérvekkel meg lehet győzni, nagyon okos kislány, óvónők szerint túl okos is. :-) És fizikailag is nagyon ügyes, bár pici termetű, nagyon hajlékony és erős csajszi. (Ezt tőle örökölte). Egy pillanatra nem áll meg, mindig tornázik valamit, Büntisarokban is tegnap pl négykézlábra állt, betolatott a fal mellé, és a lábával felmászott a falra, vagyis kézen állt végül a fal mellett. :-)

2012. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 éves a lányom. Ha valamelyikünk (apa, anya, mama) egyedül van vele, akkor elég jól szót lehet érteni vele, bár nagyon tudja, kivel mit engedhet meg magának! Az én anyukám eléggé határozatlan, befolyásolható, így vele többször van hiszti, többször eléri vele a célját vagy egész nap veszekednek. De pl. én elég jól tudom kezelni (egyedül!). Amikor több családbéli felnőttel van együtt (pl. férjemmel mindketten ott vagyunk), akkor elég akaratos, a férjem sok mindent megenged neki, ezáltal ha én valamit nem, akkor rögtön megy hozzá. Idegenekkel nagyon bizalmatlan, csendes. Nem igazán barátkozós vagyis visszahúzódó. Inkább csak figyeli a gyerekeket, sajnos mindent el lehet tőle venni, félre lehet állítani, mert hagyja (pl. csúszdánál). Ezeken mindenképp próbálunk változtatni, hogy tanulja meg, nem biztos, hogy szerencsés azonnal mindent átengedni másnak.
2012. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kisfiam nagyon kreatív, legoból mosógépet épít, szerepjátszik, kész eseménysort mesél a játéka közben.

Ha velem van nagyon szófogadó, jó kisfiú, segítőkész, előre gondolkodik. Ha apukája is itthon van, kész őrület, kezelhetetlen, eszeveszett, hisztérika lesz, a játszótéren durva agresszív ilyenkor.

Ha velem van a játszótéren, javarészt szépen eljátszik a barátaival, együtt, közösen, nincs nagy gond.

Nem tudom, hogy hogyan lehetne ezen változtatni, mert a párom már egyre később jár haza, elege van sokszor a hisztériázó fiából. De szerintem azért hisztériázik, mert alig látja az apját. Nagyon rossz ez a helyzet így.

Még nem ovis, már nagyon várja, hogy az legyen. Ősztől megy.

Szobatiszta tavaly júniustól, azaz 2,5 éves korától, ágytiszta 3 hónapja. Mindettőnél levettük a pelenkát és egy héten belül nem lett baleset, minden rendben azóta is. Éjjel magától felébred és kimegy pisilni.

Magas, vékony, rendkívül jó a mozgása, ügyesen focizik, labdázik, mászik fel mindenhova, löki a hintát.

Számol 15-ig. Puzzlekat kirak órákon át is elül vele és a legojával.

Boltban velem kezesbárány, apjával követelődző, csak a bevásárlókocsiban tudja bevinni, hogy ne legyen gond.

Egyedül eszik, iszik, bár pohárból nem szeret mert mindig üvegből ivott, ahhoz szokott.

Éjjelt átalussza 22-8-ig, egyedül a kiságyába -velünk aludt 3 éves koráig.

Van egy 16 hós kishuga, sokszor gyönyörűen eljátszanak, de vannak irigykedése, viták. A fiam részéről. A huga nagyon jó természet, soha nem sír, nem hisztizik, nagyon-nagyon jó kislány.

Ovitól kicsit félek, hogy ott hogyan fog viselkedni.

2012. jún. 18. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Májusban lett 3 éves. Szófogadó, ha mondok neki valamit, egyből azt csinálja, nagyon rendes kisgyerek, soha nem volt gondom vele. Dackorszaka nem volt (remélem nem is lesz), bár elég csöndes, de barátkozós, társasági lény. Anya hiánya még hálistennek nincs (elhagyott minket, nem érdekli a gyerek) és nem is kérdezősködik felőle (nem tudom mit mondjak majd neki). Szüleimet nagyon szereti, pedig éventze alig párszor látja őket (messze, vidéken élnek, nem tehetjük meg, hogy gyakran lemegyünk hozzájuk, csak a tavaszi szünetben, nyáron 2-3 hétre, az őszi szünetben és Karácsonykor) lemenjünk hozzájuk.

8 hónapja teljesen szobatiszta, 1 hét alatt leszokott a nappali pelusról, még 2 hét kellett neki az esti pelusról való leszokásról.

Mivel kicsi kora óta bölcsis (1 évesen adtam be), így már az ovit is nagyon jól kezeli, egyből átszokott bölcsiről ovira. Nincs kistesó, mivel anyuci pótlék sincs a születése óta, nagyon jól megvagyunk ketten, viszont a doki nénit és a gondozó és ovonéniket nagyon szereti.

Játszótérre nem igen hordom idő hiánya miatt, mivel eddig nappali szakos voltam, délelőtt bölcsiben volt, délután otthon játszott, hétvégén is inkább otthon volt. Ha néha elmegyünk játszótérre simán eljátszik a többiekkel, hiszen bölcsis, ovis játszópajtásai. Sosem panaszkodott emiatt, nagyon szeret egyedül játszani, rajzolni (imád rajzolni és mivel a hobbim a rajzolás, így nagyon sokat foglalkozok a tanításával, képzésével) nem csak papíron, de már számítógépen is. Játszás közben viszont mennie kell a TV-nek vagy valami zenének, nem szeret csöndben játszani.

Régebben volt egy kis gond az alvásával, de kiderült, hogy klausztrofóbiás, így a teljes sötétségtől fél. Kicsit allergiás, így oda kell figyelni, hogy milyen környezetben van (fű, fa, állatok) vagy mit eszik (tejallergia), mivel jó pár dologtól megy a hasa.

Nagyon intelligens és érdeklődő, alig lehet lelőni, annyit beszél és mindenben segít. Segít sütit csinálni, főzni, mosni, teregetni.

Éjjel a Wicket ewok macijával alszik, egy sima ágyban, minek a végén ülnek és ő szerinte vigyáznak a plüssfigurái.

Már kifejezett ízlése van a kinézet terén. Nem lehet ráadni nadrágot, mindig szoknyát kell ráadnom, az éjfekete haja mindig két copfba van kötve két oldalt, mint Harley Quinnek.

Imádja a Disney meséket és a Star Wars filmeket, ő szerinte ő maga Leia, én meg az apukája Vader vagyok és mikor átjönnek a barátaim mindig elmondja ezt nekik és produkálja magát.

A rajzoláson kívül a Lego a mindene, nem igen érdeklik a lányos dolgok, hiába vettem neki Barbit, ő inkább Lego építményeket alkot. Imád kimozdulni otthonról, a szülinapjára állatkerti látogatást kapott, azóta már vagy 4x kellett visszamenni oda, nagyon szereti az állatokat.

22F

2012. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!