Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 9 eves...

Mit lehet tenni egy 9 eves lannyal aki igy viselkedik?

Figyelt kérdés
A testverem 9 eves.Mostanaba elkepeszto a viselkedese:folyon sir, nem akar enni semmi, sot van amikor nem is eszik egyaltalan csak edesseget.Nem akar tanulni, barmilyen kifogassal alola, csak ne keljen tanuljon:fejfajas, hanyinger, hasfajas... .Mindig csak jatszani akar a baratnoinel vagy kint az udvaron egyedul.Mostana mar a hasat is fajtassa, es lehet, hogy ez azert van, mert nem etkezik rendesen.De nem erolthethetjukbele az etelt...mit tehetunk???
2012. máj. 10. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Vagy a stressztől is fájhat a hasa, nekem a kicsinek szokott, ha valamin hergeli magát.

Én mint anyuka először beszélnék a tanárával, hogy ő mit lát, ha az iskolai teljesítménye is romlott, akkor elvinném pszichológushoz, mert lehet, hogy valami lelki oka van... Az, hogy folyton sír meg nem eszik, nem jó jel.

2012. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hasa a nemi éréstől is fájhat. Nincs semmi testi jele rajta a nemi érésnek? 9 évesen már sok kislány menstruál.
2012. máj. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez ismerős!

Semmi baja csak egyszerűen lusta és nem akar tanulni.

Nekem négy gyerekem van s tudom ez milyen.Nem tudsz vele mit kezdeni.

2012. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi utolsó, de nem értek veled egyet. Én is sokat szenvedtem, pont ennyi idős voltam. Étvágytalanság, depresszió, erős alhasi fájdalom. De nem volt lázam. Édesanyám kijelentette, hogy iskolaundor.

Kétoldali petefészek-gyulladás volt. Az egyiket ki kellett műteni, a másik sem szuperál.

A dokik azt mondták, csak orvosi segítséggel lehet saját gyerekem. De azért sikerült egyet természetesen összehozni.

A gyereket komolyan kell venni. Hogyan lenne őszinte veled kamaszkorában, ha gyerekként nem bízol benne?

2012. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hidd el a példád 1 millióból 1 ha előfordul.

Vigye el azért persze orvoshoz,de az én 9 éves fiam se nagyon akar enni.El is vittem orvoshoz és még az orvos szólt meg,hogy miért szeretném laborba vinni?Attól enni fog?Nem is írt beutalót.Kaptunk béres cseppet s azt kell szedni.Értelmes okos fiúcska,de nagyon lusta tanulni,úgy kell vele veszekedni.Ez az a kor mikor kezdenek kamaszodni és egyre nehezebb lesz velük.Én benne vagyok így tudom milyen.

14,12,9,2 éves gyerkőcök anyukája

2012. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ez sztressztől,idegi alapon is lehet.

Nekem a nagyobbik lányomnál is voltak panaszok 4.osztályba.

Szédülés,hányinger stb...

Mint kiderült egy osztálytársa csesztette.

Többször mentem be a tanárnőhöz mikor felhívott,hogy menjek érte,mert rosszil van.

Beszélt a gyerekkel a tanárnő s minden megoldodott.Ma már 8.osztályosok és semmi probléma.

2012. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, es a tanacsokat!
2012. máj. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!