Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy is van pontosan a munkába...

Hogy is van pontosan a munkába vissztérni kívánó kismamák foglalkoztatásával kapcsolatos törvény?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy július 1. után nem köteles a munkáltató visszavenni az anyukát.Tehát nincs már védettség a gyermek 3 éves koráig?


Engem áprilisban vettek vissza részmunkaidőben. Elküldhetnek július 1. után? Vagy ez azokra vonatkozik, akik július-tól állnának újra munkába? Én még véddet vagyok a gyerek 3 éves koráig?


2012. máj. 25. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Július 1 után megszűnik a védettség azoknak az anyukáknak, akik visszamentek dolgozni, vagyis rendes felmondással elküldhetők lesznek.

Akik otthon maradnak a kicsi 3 éves koráig fizetés nélküli szabin, azoknak tovább él a védelem.

2012. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát simán elküldhetnek engem is...:(
2012. máj. 25. 12:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a jelenlegi felállás szerint nem leszel már védve. De várjuk meg a július 1-et, mert majd akkor lesz tuti, hogy mikortól alkalmazzák a változásokat (szerintem akkortól, de hátha)
2012. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, én szeptembertől mentem volna, de már mondták h ne is menjek:-(

családbarát intézkedés ez is! Köszi OV!!!!!!

2012. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem túl jó viszonyban jöttem el a cégtől, viszont úgy voltam visszamegyek 6 órában míg nem találok mást, és szívom addig is a fogamat. erre másnap megjelent ez a törvénytervezet...hurrá...vállalj gyereket! jövőhét után megyek be a céghez, de sok reményem nincsen :(
2012. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a "köteles lesz részmunkaidőben is foglalkoztatni a munkáltató" duma tök felesleges, mert pont azzal "ütik ki", hogy el is küldhet...melyik munkáltató ne élne a kirúgás lehetőségével a részmunkaidős visszavétellel szemben...?
2012. máj. 25. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!