Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kérdés? Hogy van ez az új...

Ovi kérdés? Hogy van ez az új törvény?

Figyelt kérdés

Kislányom Decemberben tölti a 3mat. Beiratkoztunk az oviba, de jött a levél, hogy helyhiány miatt nem veszik fel, mert a betöltött 3 évesek kerülnek előre. Van más ovi is a városban (Pécs) de nem szeretném buszoztatni stb. mert ez itt van 3 percnyi sétára.

Az lenne a kérdésem, hogy az új jogszabály miatt Mivel decemberben tölti a 3-mat, januártól kötelező az ovi vagy szeptembertől illetve, hogy ha szeptembertől bölcsibe menne, az nem csak 3 éves korig van? Nem "raknák ki" januárban?

Köszi


2012. ápr. 29. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam,hogy 2014.szeptemberétől lép életbe a törvény.
2012. ápr. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2014-től lép életbe a törvény, tehát ha nincs hely, nem kötelesek még felvenni. A bölcsödében 3 éves korig maradnak a gyerekek - nem is volna ésszerű a 1,5-2 éves kicsiket nagyokkal keverni.
2012. ápr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na az utolsó válaszát megcáfolnám,mert a gyerekek a bölcsiben -legalábbis nálunk-jelenleg nem csak 2 éves korukig maradhatnak..A z én lányom is 3 éves múlt februárban és még bölcsis,szeptembertől megy át az oviba.Volt már rá példa,hogy 4 évesen is ott volt a gyerek a bölcsiben...Mondjuk ezt már én is durvának tartom.

Sztem nem érdemes bölcsibe adnod a kislányodat,meg 3 évesen nem biztos,hogy felvennék.Azt nem értem,hogy miért utasitottak el titeket,miért nem irták azt,hogy fent lesz tartva a hely a kislányodnak és ha betöltötte a 3. évet,akkor mehet!Nálunk ez igy múködik,ha még nem töltötte be a gyerkőc a 3-at hanem mondjuk x. hónap múlva,akkor addig nem ,de utána kezdheti az ovit!Ha nem szeptember,hanem pl. október az a hónap,az sem probléma!Az én fiamnak is van olyan csoporttársa,aki később csatlakozott hozzájuk éppen a kora miatt!

2012. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy semmi konkrétat nem írtak, annyit hogy helyhiány miatt elutasítva, és bölcsödét javasoltak, illetve egy másik ovit írtak hogy ott még van hely, csak az messze van tőlünk, úgyhogy semmit nem tudok, januárban mehet-e, vagy csak szeptemberben jövőre.
2012. ápr. 29. 08:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Következő szeptembertől lesz kötelező felvenni, és az akkor életbelépő törvény miatt kötelező lesz járatni is. Addig marad a bölcsi, ha tudtok neki helyet találni, illetve decemberben (vagy akár előbb is) fel lehet keresni az óvodavezetőt, hogy ha esetleg valaki elköltözött a helyére vegyék őt fel.

Egy óvodatitkár.

2012. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bölcsiből nem teszik ki 3 évesen. Nálunk a "nagycsoport" nagy része már betöltötte a 3-at, az én lányom is a bölcsiben fog évet ismételni, mivel októberi.
2012. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bölcsibe felveszik,még csak 2 éves múlt! És nem rakják ki decemberben onnan,majd jövő szeptemberben kezdheti az ovit a bölcsi után. Amúgy is jobban jársz a bölcsivel...
2012. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is maradhat még egy évet a bölcsiben, ő novemberi. Nálunk is helyhiány miatt nem vették fel oviba.
2012. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!