Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tesztek ilyen szituban?...

Ti mit tesztek ilyen szituban? Soha nem volt még ilyen és nagyon elszomorít.

Figyelt kérdés

Ma a tescoban voltam a nagyobbik lányommal aki 2,5 éves. Egész nap szépen telt, ott is pakolt, aranyos volt. A fizetés után mindig játszik egy kicsit azokkal ami ki van téve (kisház, mini csúszda, pénzbedobós vonat-ló...pénz nélkül). Mondtam Neki, hogy csak keveset játszunk, mert sietni kell mert a tesó csücsül a kakiban a mamánál és vinni kell pelust mert elfogyott a mamánál. A 8. kör után (végig mindent "kipróbált" mondtam hogy az utolsó, és megyünk. Erre olyan hisztit lerendezett, amilyet soha. Sőt még arcon is ütött a nagy hisztiben. Annyira kellemetlenül és rosszul éreztem magam, mindenki minket figyelt. Borzasztó volt. Amúgy is dackorszakát éli, de ilyen még soha nem fordult elő. Megfogtam, beraktam a bevársárló kocsiba és baktattam kifelé. Közben mondtam a magamét Neki. Otthon elpityeregtem magam. Azóta többször is bocsánatot kért...

Mi lehetett?? Pedig ilyen még soha nem volt. Néha egy kis hiszti, de nem vészes, de a mai.

Ti mit csináltok ilyen helyzetben?

Annyira rossz volt, hogy mindenki minket nézett, és gondolom ezeket gondolták: "én nem tudom fegyelmezni meg hogy milyen hisztis..." pedig soha nem hagyok a hisztijének és olyankor bünti van itthon is. Persze utána is jött a bünti, de abban a szituban...


2012. máj. 16. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyenkor mindig eszembe jutnak azok a bizonyos tökéletes anyukák, meg a másokat kritizáló "többi emberek", akik olyanokat szoktak írni, hogy "nem tudja megnevelni a kölykét", meg "miért kell nekem ezt hallgatnom vásárlás közben, inkább maradnának otthon". Szóval, hogy fogalmuk sincs róla, hogy miért viselkedik így vagy úgy egy gyerek, de máris ítélkeznek.


Egyébként meg, tudom, hogy kellemetlen, ha ilyesmi történik nagy nyilvánosság előtt, de nem kell foglalkozni azzal, hogy néznek vagy sem. Pókerarc, és kész, a gyerekkel meg tudatni, nem ez a megfelelő viselkedés.

Majd elmúlik egyszer ez a hisztis korszak is, csak türelem! Akkor majd máshogy fog beégetni, elég leleményesek :) Az enyém már nagyobb, négy éves, ő már kinőtt az ilyesmiből, ehhez képest múltkor úgy égtem miatta, mint a rongy, amikor a tömött boltban, sorbanállás közben elordította magát, hogy "fingoooottaaaaaam". Képzelem rólam is miket gondoltak magukban, azt bezzeg egyikük sem hallotta, előtte milyen okosakat mondott :)

2012. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ezt mintha én írtam volna! Nem a soroksári úti tescóba jártok véletlenül? Ott is ugyanilyen játékok vannak és a lányom (3 elmúlt) MINDIG bekattan ott! Már nem is megyünk oda vásárolni emiatt. Egész végig elüldögél a bevásárlókocsiban, minden f@sza, ott a házikónál meg 10 perc elteltével megvadul, elszalad, lefekszik a folyosóra, hogy majd' nekitolják a kocsikat, ha meg próbálom összenyalábolni, hogy elhagyjuk a tett helyszínét, úgy ordít, mint akit késsel nyiszálnak. Hát egy agyrém.

Két dolgora gondoltam, ami kiváltja: egyrészt hogy előtte olyan "jó gyerek" volt egész idő alatt, és ott tombolja ki magát. Másrészt az a rengeteg impulzus, ami éri vásárlás közben, az a vacak vakító neonfény meg a zajok, szerintem lefárasztják az idegrendszerét.

2012. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De, a Soroksáriba :D

Nem tudom mi lehetett, hiszen eddig is játszottunk ott, és nem volt nagy hiszti ha indultunk, eddig. Hiába bármi, nem hatotta meg akkor semmi, üvöltött mint akit tényleg nyúznak... Pedig siettünk, és még néztem, hogy legelöl nincs-e pénztár nyitva (persze nem volt), és azon az oldalon parkoltunk a kocsival. De legközelebb, már ha elviszem, inkább kívülről megyünk az autóhoz ha sietünk.

2012. máj. 16. 20:53
 4/13 A kérdező kommentje:

Azaz, Sororksáriba de az ott van az M5 mellett... Arra gondoltál?

A Soroksári úton is van egy a Lágymányosi előtt még, nem abba voltunk.

2012. máj. 16. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt én is próbáltam, de már vásárlás alatt jött azzal, hogy "mikor megyünk a micimackós házhoz??" Azóta lidlbe járunk :)
2012. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja mi a soroksári útiba jártunk. A lényeg ugyanaz. Ezután nem fogunk!!:)
2012. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én sem viszem többet, most úgy gondolom. Vagy nem oda. Auchan-ba vagy máshova...max. Mondtam is Neki, hogy többet nem jöhet velem.

Pedig ma egész nap "mentünk", játszótér, rossmann, aludt is ebéd után, és mégis a hiszti... Mintha nem is Ő lett volna. :(

2012. máj. 16. 21:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg lehet, hogy pont ez az egész napos jövés-menés fárasztotta ki, és így jött ki rajta a fáradtság. A kicsikkel ez gyakran megesik, túl sok dolog történik egyszerre (egy nap alatt), ilyenkor így vezetik le a feszültséget.
2012. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
örülj neki, hogy még csak egyszer hisztizett ott, az semmi.Mi is a soroksári tescoba járunk,hogy nem futottunk össze?az én fiam -két éves-már akkor hisztizik,ha bemegyünk, és meglátja a kisházat,deakkor még elvan a pénzbedobós kisautóval.kifelé jövet játszik a kisházban, de mindig úgy megyünk el,hogy üvölt,mert még maradni akar.engem nem érdekel, bárki néz minket, más gyerek is sír, nem csak az enyém, majd elmúlik.
2012. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egyreszt: aki rosszat gondol a hisztis gyerekekrol, annak vagy nincs gyereke, vagy szuperanyuka.

az en fiam 3 eves, sose volt vele meg nyilvanos helyen problema (kopp kopp), de siman el tudom kepzelni, hogy lehetett volna, ha tul faradt, es eltorik a mecses.

Én arra tippelek, hogy a lanykad túlporgott picit. (mennyit aludt aznap delutan?)


ne sírj, semmi gond, megesik.

engem kb ketszer utott meg a fiam, ket es fel eves volt (szerintme nehezen reagalta le a dolgokat a terhessegem vegefele), megbeszeltuk, en is sokat sirtam miatta, és mar semmi baj. sot, ha nem olvasom, hogy meg meg is utott, soha nem jutott volna eszembe, hogy "je, az en fiam is megutott engem regen".

2012. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!