Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ebben a szituban?

Mit tegyek ebben a szituban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos és szeptemberben mehetne óvodába(minicsoportba).Még nem szobatiszta,de nem is hajlandó a bilire ülni.Az evéssel is gondba vagyunk,mert főzeléket,levest nem eszik,csak olyan ételt,amit kézzel meg tud fogni,mellette még többször szopik.Szerintetek merjünk beiratkozni?Ilyen esetben mikor kellene beszélnem a munkáltatóval,hogy vissza szeretnék menni?Most márc.-ban kellene beiratkozni,de ha mégsem jönne össze a szobatisztaság vagy az evési gond,akkor mi van?Volt valaki aki csak 4 órában szeretett volna visszamenni dolgozni 8 helyett?mennyire veszik ezt jó néven a munkahelyen?Köszi.
2010. febr. 4. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el az óvodába és kérdez meg,

egy kérdésért még soha senkinek a fejét nem harapták le.

Jön a nyár,a jó idő probálkozz a wc-re

szoktatással,ha a bilire nem hajlandó ülni...

A többiben sajna nem tudok tanácsot adni,

ezért bocsi!

De remélem egy picit segítettem!

2010. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
×kérdezd
2010. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb oviba nem veszik be a gyereket, ha nem szobatiszta.De az én véleményem szerint még kicsit korai még be is adni.

A kajával kapcsolatba azt tudom írni hogy keresztfiam is alig eszik meg vmit otthon, ezzel ellentétben oviba mindent.

És szintén saját vélemény: ezt a többszöri szoptatást is elhagyhatnád, mert ez is gond lesz./meg már értelme sincs.

Nagymamára nem tudod bízni arra a 4 óra hosszára?Szeptemberi ovi beíratásra már időszerűbb volna.

2010. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az ovis kérdésre már van válaszod ezért a munkahelyire adnék csak tanácsot. Nekem március végén telik le a gyed és most voltam bent érdeklődni a munkahelyemen (igaz engem már hívtak vissza).

A jelenlegi törvény szerint kötelesek visszavenni akár 4 órában is (az más kérdés hogy örülnek -e neki),és a gyerek 3 éves koráig plusz 1 hónap nem szüntethetik meg a munkaviszonyodat.

Szerintem már most bemehetsz érdeklődi,vagy megbeszélni velük.

2010. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Oviba elvileg be sem vesznek 3 év alatt. A bölcsiben meg nem gond, ha nem szobatiszta (oviban igen!)

Az evés nem gond, ott a többiekkel majd enni fog:-)

2010. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Faluban lakunk,gondolom,hogy ezért lehet az óvodában minicsoport,ami azt jelenti,hogy be kell tölteni a két évet,szobatisztának kell lenni.Nagymamára nem tudom bízni,mert mind a kettő keményen dolgozik sajnos.Egyébként pár hónappal ezelőtt még én is úgy gondoltam,hogy semmiképp nem adom be 3 éves kora előtt,de annyira nyitott és érdeklődő,hogy szerintem 4 óra az nem "káros".A 8 az szerintem egy kicsit megterhelő lenne neki és úgy számoltam,hogy ha kapom a gyest és mellette dolgozok 4 órába,akkor nem sokkal kevesebb pénzem lesz,mintha nyolcban dolgoznék.Nem?Levonások stb.

Azért köszi a segítséget,azt nem is tudtam,hogy nem mondhatnak fel a gyerek 3 éves koráig.Jó tudni.

2010. febr. 4. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:

a minicsoport azt jelenzi nálunk legalábbis hogy a gyermek 3 évesen kezdi az ovit és 7 éves koráig jár 3évesen mini 4évesen kicsi

5évesen középsós

6ávesen nagyküzépsós

7ávesen pedig nagycsoportos

ahová te szeretnéd vinni az nem egy bülcsi óvoda?

mert ha sima ovi akkor oda csak 3 évesen és kizárólag szobatisztán mehet a gyerek..ja és az sem jó ha még szopik ugyanis az elválasztás egy bonyolult folyamat.stresszhelyzetben a kicsi még sokáig szopni akar majd és hát az anyukájameg nihncs az oviban...tehát erról islekéne szokni akkor menj be az oviba!!

óvó néni

2010. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!