Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti engednétek a kislányotok...

Ti engednétek a kislányotok közelébe egy ilyen kisgyereket, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés
Mindketten 20 hónaposak, és ahányszor csak találkoznak, a másik kisfiú vagy beletapos a lányom fejébe, vagy fellöki, haját húzza, megüti, bottal csapkodja, és tegnap egy fém tárgyat dobott felém, úgy, hogy a fejemen elég nagy púp lett. Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha a lányomat találja el. Ez szokásos viselkedés, vagy szerintetek is csökkenteni kéne a találkozások számát. Az anyja nem igazán neveli, ilyenkor a kezére sem üt rá.
2012. máj. 15. 09:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Beszéltem az anyukával, de ő azt a megoldást látja, hogy akkor soha többé ne találkozzunk. Még mindig nem azt, hogy nevelje egy kicsit a fiát. És ez nem csak az én véleményem, másé is.
2012. máj. 15. 09:50
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát akkor ne találkozzatok. Lehet, ha már senkivel sem találkozik észreveszi magát.. de lehet akkor sem.
2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen barátnőm, akinek a kisfia nagyon verekedős. Ők válófélben vannak, és valószínűleg így éli ki az agresszióját. Mi szinte csak évente egyszer találkozunk velük emiatt. Most már hozzánőtt a fiam, jobban meg tudja magát védeni, de másfél évesen még nagyon kiakasztó volt ez a helyzet nekünk is. Most már, így 3 évesen, az én fiam is tud verekedni, dobálózni, kiabálni, ha olyanja van. Én sem bántom. Megszidom miatta, de csak visszakiabál, meg ütöget. A feszültségemre feszültséggel reagál. Nem tudom, mi a jó módszer, de engem is bánt.
2012. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Barátnő vagy rokon az illető? Ha csak játszótéri ismerős akkor én nem erőltetném a találkozókat! Főleg ha ő is ezt ajánlotta fel, mint problémamegoldás :-/ Én is simán szólnék a kisgyereknek, normális hangon persze, hogy ezt nem szabad. Első a saját gyerekem, őt megvédem minden áron - persze bántani nem bántanám a másik gyereket se.
2012. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez nekem nem férne bele. Én nem találkoznék velük. Rendben van, hogy létezik a dackorszak, de ez már túlzás. Ráadásul a gyerekek utánozzák egymást, úgyhogy én attól is tartanék, hogy az én gyerekem is elkezd így viselkedni.
2012. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na itt járt egy lepontozóbajnok! :) Remélem, kiélte a frusztrációját és nem a gyerekén vezeti le!!
2012. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!