Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti engednétek a kislányotok...

Ti engednétek a kislányotok közelébe egy ilyen kisgyereket, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés
Mindketten 20 hónaposak, és ahányszor csak találkoznak, a másik kisfiú vagy beletapos a lányom fejébe, vagy fellöki, haját húzza, megüti, bottal csapkodja, és tegnap egy fém tárgyat dobott felém, úgy, hogy a fejemen elég nagy púp lett. Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha a lányomat találja el. Ez szokásos viselkedés, vagy szerintetek is csökkenteni kéne a találkozások számát. Az anyja nem igazán neveli, ilyenkor a kezére sem üt rá.
2012. máj. 15. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Azért ez elég durva. Nem hagynám, ahogy nagyobb lesz úgy egyre rosszabb lesz csak, ha már most nem szól rá mi lesz vele később, egy kis állatka lesz. Te nem szólhatsz rá ? Mert lehet akkor nem merné, de ezt meg kell beszélned a ásik anyukával. Mi pl a barátnőmmel rászólunk a másik gyerekére ha olyat csinál amit nem szabad vagy durvaságot, de mi meg is beszéltük, hogy mi vagyunk a felnőttek, igenis nyugodtan rászólhatunk a másik gyerekére ha az olyat csinál...
2012. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

Minden gyerek át esik ezen a korszakán. Mindig azt gondoltam az én gyerekem nem fog verekedni. Barátnőm fia 2 évesen volt ilyen, a lányom most 3 évesen kezdett el verekedni 2 hete.

Ezért ugyan úgy átjártunk, átjönnek. Kinövik.

2012. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

A kezére én sem ütnék rá, de rá kell szólni határozottan. Nekem sose azzal van a bajom, ha egy gyerek rossz, hanem ha a szülő meg se próbál hatni rá.

Ha tényleg nagyon durva a helyzet, ha félted a kislány testi épségét, ne találkozz velük. A fémtárggyal dobálózás például elég kemény, de kisebb konfrontációknak mindig ki lesz téve. Azt meg is kell tanulni kezelni (anyukának is meg a kislánynak is).

2012. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 3 éves elmúlt a gyerekem de azt azért ne mondjuk, hogy minden kisgyerek lesz ilyen állatka. AZ egy dolog, hogy vannak különböző időszakok, de akkor is rá kell szólni, nem kell hagyni rá mindent, különben hogy tanulja meg az a gyerek, hogy mit szabad és mit nem ???? Egyértelműen nem hagynám, ez nem csak időszakos rosszaság, hanem nem nevelik. Nem mindegy. AZ nem fog magától elmúlni.
2012. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos van ilyen, az én kisfiam is ilyen durva típus. Mindig rászólok, elviszem onnan, folyamatosan készenlétben állok, hogy ne tudjon senkiben kárt tenni, de a kezére én sem csapok ilyenért - nem azért mert elvből ellene vagyok, hanem mert nem hiszem, hogy az agressziót agresszióval lehetne leküzdeni. Talán rólam is sokan elmondják ezért, hogy "nem nevelek", ki tudja.

A fémtárgyas eset tényleg durva. Persze, ha szeretnéd, csökkentsed a találkozások számát, úgy érzem a soraidból, hogy ezt már el is döntötted.

2012. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

5-ös vagyok. Azért kérlek, ne állatozzuk már le egymás gyerekét, főleg, ha a szülő megpróbál mindent megtenni a helyzet javítása érdekében! De ha nem próbál meg, akkor sem. Egy másfél éves még nem tud szándékosan úgy viselkedni, hogy azért állatnak kelljen titulálni.

Köszönöm.

2012. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek! Megértem, hogy mérges vagy, nem akarsz velük találkozni, meg is kaptad a megerősítést, meg is értelek egyébként. De nem a gyerek tehet róla.
2012. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Anyukája mit mond? Mond valamit egyáltalán?


Szerintem ez már nem az a kategória, amire azt lehet mondani,hogy "kinövi",meg, hogy "természetes".

Persze van dackorszak, előfordul 1-2 odacsapás a másik gyerekre, de mindennek van határa.


Én a gyerek anyukájával beszélnék erről először, ha nincs hatása, bizony nem találkoznék velük.

2012. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az anyukára haragszok, nem a gyerekre. Szerintem az sem normális, hogy kalapáccsal játszik, és azt is teljes erőből felénk dobja. Az anyja meg büszke. Pl korábban annyira nem figyeltek a fiúra, hogy 4 felnőtt között leesett a csúszdáról, a Tescóban magára borított egy tűzhelyet, stb. És ezt ők vagánynak ítélik.
2012. máj. 15. 09:48
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Én elég őszinte típus vagyok és az biztos, hogy ha az anyuka nem szól rá ilyen esetekben, akkor én rászólok akár más gyerekére is.

Persze udvariasan, és kissé nevelő szándékkal is:


"Naaa, nem szabad dobálni, biztos anya is mondta már neked sokszor hogy ez nagyon veszpélyes mert megsérülhet a másik baba"


Ha anyukának ebből sem esik le hogy rá kéne szólnia, akkor én neki is megmondanám, hoyg ne haragudjon, de te félted a gyerekedet, és mivel igen közel állnak ahoz hogy az ő fia maradandó sérülést okozzon a te gyerekednek, inkább egy darabig nem szeretnél találkozni.

Kész.


Ne szégyenkezz emiatt, gondolj mindig arra, hogy ha pl kiveri a lányod szemét és félszeműen kell elélnie az éléetét, akkor utólag már késő lesz azon bánkódni hogy bárcsak ne jártunk volna össze velük, vagy bárcsak elmondtam volna az anyukának hogy ez zavar, vagy bárcsak én rászóltam volna többször, vagy bárcsak bármi...


Ez nem játék!

2012. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!