Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Göndör hajú kislányotok haját...

Göndör hajú kislányotok haját fésülitek minden nap?

Figyelt kérdés

Az én hajam teljesen egyenes, természetesen fésülködök naponta (: . De a lányom haja olyan, mint a telefoncsinór, hiába ér már a lapockájáig, összeugrik 2-3 centus hosszú hurkákba.

A fésülést mindig végigsírja - nem csoda, hiszen tényleg húzom.

A barátnőm - 30 éves - göndör, ő is csak hajmoséskor fésülködik...

Nem tudom, mi a jó, ha rendszert akarok beiktatni, és a fésülködés napi rutin, vagy ha nem kínzom, és hagyom a haját tincsekben, kócoskán.

(27 hónapos a lányom.)

Van, hogy összefogom copfba, de azzal is húzom kicsit, meg idővel, ahogyan hempereg, meg játszik, elkezd kicsúszni a gumi, és akkor kócolódik újra. Meg copfra nem lehet rendesen sapit / kalapot tenni (az erős nap ellen mondjuk).

Befonni nem is tudom a haját, mert tekeredik vissza a hajtincs, és ezzel megint csak húzom.


2012. máj. 15. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak még kisebb a haja, ezt simán tudom fésülni, habár rugósra össze ugrik, de szépen lassan csinálom, így ö sem üvölt.

Ha ennyire üvöltös a szitu, miért nem vágatod le neki, legalább vál fülé érjen, és akkor kevesebb a baj.

Ha nem is szereti csak baj van miért kell hosszúhajhoz ragaszkodnotok`?

2012. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem kisfiam van, de neki is hosszú szőke göndör haja van, és napi több alkalommal fésülöm. Néha "morog" , de akkor mondom neki, hogy jó akkor levágjuk, erre pedig határozott nem a válasz. 2,5 éves múlt
2012. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak is göndör haja van. Hajat mosok neki samponnal, majd megtörlöm, schauma HupikékTörpikék fésülés könnyítő sprayt fújok rá, akkor nagyon szépen ki lehet fésülni, 2-3 napig puha könnyen fésülhető a haja.

Két 2-3 havinta vágom a végét, mert nagyon szöszösödik, kócolódik.

Nem múlik el a göndörség a vágástól:)

Lányomnak is göndör, neki is a háta közepéig ér a haja ha vizes, de utánna felugrik, és olyan kleos fazon.

Én szoktam neki 2-3 copfot csinálni, csattokat bele rakni.

Mesét néz, az leköti, és megcsinálom közben gyorsan a haját.

Olyat is szoktam hogy két copf, majd a copfra is rakok még gumit 2-3 centinként, akkor nem ugrik fel, olyan mintha fonva lenne.

Fésüld nap mint nap, akkor megszokja, lányomnak is kicsúszott a gumi, de most már 3 évesen szól ha szét ment a haja, és ő választ, milyen csattot, gumit rakjak bele.

Nyáron is jobb neki összefogott hajjal.

2012. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fésülöd, nem lesz rasztás? Nálunk a játszón egy kislánynak már tiszta rasztás a haja, olyan undorító... Biztos levágnám! Nem kopaszra persze, csak hogy kezelhető legyen.
2012. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is göndör hajam van. Nem mindegy, hogy milyen fésűt használsz. Nekem olyan van, aminek ritkák a fogai, ez nem húzza a hajamat.
2012. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Kislányomnál hajkefét használot, direkt göndör hajra. Azóta nem sír annyira.

Nekem is göndör, de én mindennap megmosom és vizesen fésülöm meg. De a lányomét ezért nem mosom meg mindennap. Néha bevizezem, amikor meleg volt, akkor is könnyebb megfésülni.

2012. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, esküszöm, nem vagy normális.


ha nem fésülném, az egész haja raszta lenne.

bevizezni minden nap: ilyen hidegben? mert ma is 16 fok volt. kopaszra csak nem vágom...


nekem meg teljesen egyenes hajam van.


és itt nagyon jó ötletet kaptam. nem kell mindenkinek ilyen tuskó stílusban írnia, mint Neked.


többi válaszolónak nagyon köszönöm!

2012. jún. 13. 16:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én nem azt mondtam , hogy ne fésüld ki , hanem azt , hogy csakis vizesen szabad. Ez meg azt jelenti , mert eléggé félreértelmezted, hogy amikor kimosod a gyerek hajat heti kétszer , akkor vizesen kifésülöd , hagyod magától megszáradni és kész. Addig hidd el nem fog megfázni.

Nekem is gyűrű göndör hajam van , és bele se merek gondolni , hogy kifésüljem szárazon. Vizesen is nagyon fáj , amikor fésülöm , de akkor muszáj , mivel ahogy mondod berasztásodna.

Kérlek ne bántsd azt a szegény gyereket ,és ne fésüld szárazon a haját. Mert te akinek egyenes haja van el se tudod képzelni , hogy mennyire fáj , és , hogy tönkreteszed vele a fejbőrét.

2012. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a 05-15 10:57-as Válaszolónak írtam! Most zgyanis úgy tűnik...

Úgy látszik a moderátorok is velem értettek egyet.


Azon nem volt mit félreérteni, hogy "minek az ilyennek gyerek".


Most úgy szoktam, hogy van egy hajkefém - amit a göndörhajú barátnőm adott, és azzal fésülöm minden nap, kétszer, így nem kócolódik össze. Utána meg összefom neki. Csak alváshoz veszem ki a gumit.


Néha, ha ő kéri, kiengedve hagyom a haját, de akkor rasztás lesz.

2012. jún. 14. 08:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem nem lehet meggyőzni. Akkor csak fésülgesd nyugodtan a haját :)) Remélem érzékeled az iróniát.
2012. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!