Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akit idegesít a kérdésem az...

Akit idegesít a kérdésem az ne válaszoljon! Van köze a hasmenésnek a májhoz?

Figyelt kérdés
tudom hogy már kiirtam a kérdésemet 1 párszor de higyétek el hogy nagyon kétségbe vagyok esve!kisfiamnak 2 ujnyival nagyob a lépe és a mája doki nem mondott semit csak laborba küldött eredmény csak holnap lesz kb 2 hete megy a hasa de csak max napi 2x soha nincs szilárd széklete hiába adok neki hasfogót amit a doki irt ki nem használ semmit olvastam valahol h hasmenése volt az illetönek és kimutatta az uh h nincs rendben a májával vmi? akkor most lehet hozzá köze vagy nem? kisfiamnak lehet komoly baja is? amugy más baja nincs eleven nem lázas semmi nagyon agodom mert nemrég volt korházban és nem szeretném h vissza kerüljön köszönöm szépen hogy végig olvastátok ezt a hosszu szöveget aki meg tanácsot is tud adni anak meg nagyon hálás vagyok
2012. máj. 13. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz!
2012. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
épp ezaz h már elvittem és most a labor eredményt várom ami csak holnap lesz meg
2012. máj. 13. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! A májnak nincs köze, de az epének igen. Mert ugye a máj méregtelenít, és az epe segít neki ugye. Na meg egymás mellett is vannak, egymással összeköttetésben. Én arra tippelnék, hogy a megnagyobbodott máj, nyomja az epét. Így lehet krónikus epegyulladás. De ez csak egy tipp. Nekem amikor epegyulladásom van, akkor akár 2 héten keresztül is híg a székletem.
2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen kedves második de ne haragudj hogy vissza kérdezek de biztos h epét akartál írni? csak mert én képet írtam ne haragudj nem megbántani akartalak sőt köszönöm a segitségedet
2012. máj. 13. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:

nem én vagyok az utolósó előtti válaszadó,de szerintem biztosan epét akart írni, mert az epe működése összefüg a májéval.

a lép és máj megnagyobbodás sokszor vírusos eredetű, mivel mindkettő az immunrendszer fontos része. egy erősebb betegség után gyerekeknél gyakran megnagyobbodik, idő, amíg visszaáll. a biztos persze a laborvizsgálat.

2012. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jelent gondot, de azért nagyon jó, hogy alaposan kivizsgálják - biztos, ami biztos.

Elhiszem, hogy aggódsz, de valószínűleg összeszedtetek egy jó kis vírust, ami miatt megy a hasa - még baktérium is lehet, mert azok hosszabb ideig garázdálkodnak az emésztőrendszerben - és mivel ahogy írták mind a láp, mind a máj felelős azért, hogy a káros mikroorganizmusokat és az általuk esetlegesen termelt toxinokat és társaikat közömbösítsék, nem meglepő, ha meg vannak nagyobbodva.

Várd meg a laboreredményt, és ki fog derülni.

Mielőbbi jobbulást a kicsinek!

2012. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok aki az első kérdésedre írt. Ha vírusos eredetű a hasmenés, akkor attól lehet a mája nagyobb. A lépemnek nem volt baja, így ahhoz nem tudok hozzászólni.

Ne idegesítsd magad előre, holnap meglesznek a laborok, és a doki is többet tud majd mondani.

Menjetek el ultrahangra, és lehet, hogy nem ártana egy gasztros vizsgálat, allergiára nézve. Miket eszik, iszik, amióta megy a hasa? Fogyott?

Adj neki naponta Bonolact Prokidet, nagyon jó hasmenés esetén, visszatelepíti a hasznos bacikat, amiket a hasmars kiírtott.

Légyszi, majd írj, hogy mit mondott a doki!

2012. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy ilyen kérdésre össze-vissza írogatnak tippeket meg tanácsokat. Akkor várd meg a labort és vidd vissza orvoshoz. Az eszem megáll, mit vársz? Valaki itt távgyógyítással elintézi a dolgot?
2012. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!