Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka a visszaterő...

Mi lehet az oka a visszaterő hányásnak es hasmenesnek a 18 honapos kislanyomnal?

Figyelt kérdés

2hete pentek hajnalban a kislanyomnak eloszor hasmenese lett aztan hanyt is (kb. 3x az ejjel, napkozben mar csak hasmenes). Reggel elvittuk dokihoz, aki azt mondta, h ez egy virus(Nemetorszagban elunk) - sok gyerek beteg.

Elektrolytos folyadekot kellett innia (vizben feloldhato asvanyi anyagokat tartalmazo por)-ezt kapta hasmenes ellen, es kupot kapott a hanyasra.

Az egesz 1-2napon belul atment. Viszont pontosan egy hetre ra ismet pentek hajnalban megismetolodott az egesz. Reggel szinten elvittem orvoshoz, ismet ugyanezt kapta es az orvosno annyit mondott, h nem kell aggodni, ez jovohetre biztos atmegy. At is ment, mivel mar pentek delutan semmi baja nem volt (hasmenes sem). Viszont ma ismet hasmenese volt egesz nap... Mar rettegek az ejjeltol.

Mi lehet ez? Volt valakinek hasonlo tapasztalata?

Koszonom a valaszokat!


2010. dec. 1. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ételallergia is lehet. Próbálj meg neki egy ideig nem adni tejterméket, tojást, halat, csonthéjasokat és szóját. Ezek okoznak a leggyakrabban allergiát. És semmi olyat sem, amiben ízfokozó (nátrium glutamát) van.


Ha így elmúlik, akkor kezdheted "kisakkozni", melyik étel a ludas.


Remélem minél előbb megoldódik, és jobbulás a kicsinak!

2010. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a leírtak alapján egyértelműen ROTA vírus-fertőzés! 3 alkalommal visszatér, aztán tényleg gyógyultnak minősíthető!

jobbulást a lánykádnak!

2010. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Ezek szerint, ha rota akkor 3x ter vissza? Ezt nem is tudtam. Bizom benne, h tenyleg igy van..

2010. dec. 1. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Tök jó, örülök, hogy nem allergia, az elég kemény dolog, sajnos én tudom.
2010. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hat sajnos meg konnyen lehet az is, allergia, mivel a csaladban van tejallergias, es en is vmilyen szinten az vagyok (szerencsere nalam csak kiutes formajaban jelentkezik), de igy is igyekszem laktozmenes termekekbol fozni.. hat majd kiderul... de remelem, h csak egy virus, ami gyorsan atmeny VEGRE es sose jon vissza!
2010. dec. 1. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk kétszer volt ROTA fertőzésünk és nem tért vissza, hányás csak az első nap volt és hasmenés 3 napig. és aztán semmi. A másik gyereknél meg egyáltalán semmi.Szerintem nem ROTA. Ja és a ROTÁnál csillapíthatatlan magas láz van. Az én fiamnak is 2 napig volt közel 40 fok és nyomták bele vénásan az algopyrint, nurofent kapott, cataflamot, de semmi nem vitte le.
2010. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kislanyomnak nincs laza, sot a hangulata is nagyon jo.. Ugy igazan nem tunik betegnek.

Lehet, h tenyleg csak egy virus, viszont mar 3.szor tert vissza, es ez azert eleg ijeszto :((

2010. dec. 1. 23:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak a ROTÁról tudok, más vírusról nem, De az biztos, hogy a ROTA 28 napig van bent a szervezetben, bármilyen felületen, bármilyen körülmények közt elél. Egyedül a klór pusztítja. Mi átnyaltuk a lakást, az összes játékot fertőtlenítettük, ruhákat, ágyneműt, ágyat, padlót és nem fertőzőtt vissza. Mondjuk, ha meg innen nézem akkor akár igaza is lehet az előző válaszolónak, hogy 3x visszafertőz, mert bele is fér a 28 napba.
2010. dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
gyerekorvos válasza: rota fertőzés!
2010. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!