Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kislányomnál természet...

Kétéves kislányomnál természetes lehet ez az iszonyú "nemezős" korszak?

Figyelt kérdés
Amit mondunk neki, mindenre nem a válasz. Iszonyú. Nagyon nehéz kezelni is, és a türelmünk is véges. Ti mit tesztek? Elmúlik magától idővel?
2011. máj. 4. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt az én lányom is sokszor csinálja.

Tedd fel úgy a kérdést, hogy ne lehessen rá nemmel válaszolni :) Meg az, hogy körbejárjuk a témát. Nálunk ez egész jól bejön, írok egy példát:

-Éhes vagy?

-Nem.

-Nézd, itt az ebéd.

-Nem kell.

-Jól van, akkor visszavigyem a konyhába?

-Nem.

-Jó, akkor megeszed?

-Nem.

-Akkor anya eszi meg.

-Nem.

...és inkább megeszi :)


Igazából kb 3-4 hónapja van ez nálunk (2,5éves), egész jól lehet kezelni. Az a lényeg, hogy ne legyél rá ideges, mert akkor még jobban fogja csinálni.

Ha nemet mond, hát akkor így járt. Idővel rá fog jönni, hogy rosszul jár, mert pl ha nemet mond a kajálásra, rájön, hogy akkor megéhezik. Vagy nemet mond a játszótérre, rájön, hogy ő húzza a rövidebbet, mert akkor otthon marad, és unatkozni fog.

Türelem :)

2011. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:)))

tök ugyanez megy mint az elsőnél :D

annyi változatossággal, hogy ő a "de" szót is mondja, vagyis amikor én mondom vmire, hogy "nem" akkor azt mondja "de"

és a legédesebb, amikor összekeveri a kettőt :)

2011. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 éves kisfiam van, dettó:-) Az első jókat írt.
2011. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az enyém 22 hósan kezdte, kb. 3 hónapig tartott, majd elmúlt. úh sztem normális.
2011. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam. KÖszönöm! :-)
2011. máj. 5. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!