Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi hozhatna kislányomnál...

Mi hozhatna kislányomnál előrelépést szobatisztaság-ügyben?

Figyelt kérdés

Kislányom nyár végén 3éves lesz, akkor kezdődne neki az ovi. Nem szobatiszta. Sokszori próbálkozások ellenére még csak a bilire/wc-re sem akart ráülni. Néhány napja hajlandó ráülni mindkettőre. Nálunk ez is óriási lépés és boldogság. Viszont egész nap visszatartja a pisit, azóta kevesebbet is iszik. A du-i alváshoz kap pelust, de szárazon veszem le. Délután már nem tudja tovább tartogatni, és be-becsurran neki, így 10percenként van átöltözés. Nem merem tovább pisisen hagyni, most is olyan hülye idő van. Egyébként nem különösebben zavarja őt a pisis bugyija. Jön szólni, h bepisilt, de utána nem zavarja már.

Ha ráültetem a bilire, kerül bele egy-két cseppecske, de nem igazán érdekli. Ma harmadik napja, h nem is kakilt. Reggelente kicsit hagyom rajta a pelust, akkor szokott kakilni. De a napokban akkor sem. Kérdezgetem, h kell-e pisilni, kakilni. Szóljon, ha úgy érzi.

Folytassunk mindent így tovább? Haladjunk ezen az úton? Mi tegyek vagy mondjak, h előrébb jussunk? Vagy én siettetem? Pedig fizikailag is (ha egyszer képes visszatartani, -álmában is), és a koránál fogva is érett. Talán vmit én nem csinálok jól?


2011. máj. 7. 15:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán van köztünk olyan anyuka, akinek ennyi idős gyereke nem szobatiszta még?
2011. máj. 7. 15:29
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, sok gyerek még nem szobatiszta ennyi idősen. Az a lényeg, hogy ne erőltesd. A kakilást hagyd későbbre. Mi úgy csináltuk, hogy állandóan kérdeztük, nem e kell pisilnia. Játékosan próbáltuk rávezetni, és jelet adtunk annak, hogy helytelen és nem szép dolog a bugyiba pisilni. Meg kell találni a kicsivel a hangot. Nekünk nagyon nehéz volt, de sikerült( Kislányunk akaratos és rettenetes félős, főleg az új helyzetekben). Néha-néha csurran valami a ruhába, de az azért van, mert nem érünk időben a wc-hez.
2011. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Éppen ilyesmi helyzetben vagyunk mi is.Lányom 2 és fél éves,és elkezdtük a próbálgatásokat,de ő is visszatartja addig amíg bírja,és utána bele a bugyiba.Rohangál össze-vissza,látom hogy rossz neki.de nem akar sem a bilire sem a wc-re ülni.Bölcsibe jár,ott néha ráül már 2x volt siker,de ennyi.

2011. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nahát! Már kezdtem azt hinni, h magunk vagyunk ezzel a dologgal! Kérlek szépen, írj, ha megtörténik nálatok a "csoda"! :)
2011. máj. 22. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!