Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság, de hogyan?

Szobatisztaság, de hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Hallani sem akar a wc-ről, sem a biliről. Tudja, hogy ha kérdezem, hogy hova kell kakilni és pisilni, akkor mondja, hogy a wc-be, de ő nem hajlandó, kéri a pelenkát. Hogyan szoktassam rá, hogy szobatiszta legyen? Még nem szól, ha bepisil vagy bekakil.

próbálkoztam a wc-vel nyáron, párszor sikerült belepisilni,bár akkor sem mutatott hajlandóságot, így nem próbálkoztam. de mostanában megint meg akartam próbálni, és nem akar, rinyál ha arról van szó, hogy menjünk a wc-re. Szerintem semmi nem érte lelkileg, amikor lehúztuk a wc-t, akkor még integett is, hogy "szia pisi".

Lehet, hogy még nem érett rá????


2011. nov. 22. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
biztos, h nem. majd szol, hha felkeszult lesz erre.
2011. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Még teljesen mi sem vagyunk szobatiszták, de az elején úgy kezdtem, hogy mindennap, este fürdi előtt ráültettem a bilire! Ha kellett ha nem, ha volt valami ha nem! Aztán minden reggel és este, aztán délben is! Így minden pelenkacserénél volt egy kis bilizés is! Kapott hozzá egy kisautót, vagy könyvet, nézegetni, esetleg a cumit! Aztán egyszer csak belecsinálta a nagydolgot! Attól fogva mindennap belecsinálja, és örül neki, hogy mi van a biliben! Mostmár az a móka, hogy ha sikerül belekakilni, ő húzhatja le a wc-n! (segítséggel) Nekema védőnő mondta, hogy először minden pelenkacserénél legyen bilizés! Nem kell erőltetni, az biztos, de azért valamikor csak téma kell, hogy legyen ez is! Minden jót!
2011. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a "Felejtsd el a pelust ELMO" segített, párszor megnézte a kislányom és utána magától szólt, hogy pisilni kell, vitte magával a babáját, akinek meg kellett nézni, hogy pisil. Most (27 hónapos) csak éjszakára kell neki a pelus. Egy próbát megér szerintem.
2011. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

lehet, hogy nem érett még rá.

A fiam sem volt hajlandó peluson kívül mást használni, aztán egyszer csak gondolt egyet, és a kaki már csak a wc-be megy. Ő is másfél éves.

2011. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Türelem. Nem kell siettetni a dolgokat, majd ha megérik rá, magától az lesz rövid időn belül. Kisfiam februárban lesz 3 éves. Eddig ő sem volt hajlandó ráülni a WC-re, csak a pelus kellett. Aztán kb. 1 hónappal ezelőtt azzal fogadtak a bölcsibe, hogy szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re. 1 hét múltán már a bölcsibe sem volt rajta pelus. 2 hete nappalra biztonsággal szobatiszta. Csak alváshoz van rajta, de a nappalinak 90%- száraz marad.
2011. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a fiam eleinte félt a vécétől, pedig kombinált ülőkénk van, úgyhogy kénytelen voltam bilit venni. Aztán arra sem akart ráülni, vettünk másikat. Na, arra ráült, olyan, mint egy kis szék, kivehető a közepe.

Szerintem ha nem szól akkor sem, ha tócsa van alatta és elvan a kakás bugyiban, akkor hagyd egy kicsit békén ezzel a témával.

2011. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Jöhet a lepontozás!

Nem értem, mi ez a sok nem érett meg rá? Hagyjuk már. Kisfiamról 14 hónaposan egyszerűen levettem a pelenkát. Párszor bepisilt, bekakilt, rövid időre (pár percre) úgy hagytam pisisen, kakisan, mindig elmondtam neki, hogy annak nem a nadrágban, hanem a biliben, wc - ben a helye. Nem telt el egy hét és kérni kezdte a bilit, sőt ő totyogott a bilihez, húzott engem is maga után. Nappali szobatisztaság után két hónapra már alváshoz sem kellett pelenka.

Kérdezem én, mi meddig voltunk pelenkások? A 70-es években ki a hóhér törődött azzal, hogy lelki sérülés? Anyáink azon voltak, hogy minél hamarabb szobatiszták legyünk, mert nem volt erejük, idejük az állandó vászonpelenka mosásra, főzésre, vasalásra (pláné ikreknél, mint az én esetemben, és mikor három hónapos gyermeknevelési után vissza kellett menni dolgozni). Attól még egészséges felnőttek lettünk, nem estünk depresszióba.

2011. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
ezek után már csak azon csodálkozom, hogy minek pelenkáztad 14 hónapig?
2011. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
hát ja ...
2011. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert nem volt más amire kiadjam a pénzem. No meg azért, hogy legyen min csodálkozz!!!
2011. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!