Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság, de hogyan?

Szobatisztaság, de hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Hallani sem akar a wc-ről, sem a biliről. Tudja, hogy ha kérdezem, hogy hova kell kakilni és pisilni, akkor mondja, hogy a wc-be, de ő nem hajlandó, kéri a pelenkát. Hogyan szoktassam rá, hogy szobatiszta legyen? Még nem szól, ha bepisil vagy bekakil.

próbálkoztam a wc-vel nyáron, párszor sikerült belepisilni,bár akkor sem mutatott hajlandóságot, így nem próbálkoztam. de mostanában megint meg akartam próbálni, és nem akar, rinyál ha arról van szó, hogy menjünk a wc-re. Szerintem semmi nem érte lelkileg, amikor lehúztuk a wc-t, akkor még integett is, hogy "szia pisi".

Lehet, hogy még nem érett rá????


2011. nov. 22. 13:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A 7-es válaszolónak igaza van!

2,5 éves, 3 éves gyereknek már igazán nem kéne pelenkásnak lennie! Legalábbis nem állandóan. Igenis az Anyukának a dolga, ezt is elősegíteni, megmutatni neki idejében, minél előbb!

Az én kisfiam is 18 hósan a bilibe kakilt!Mert elővettem, eléraktam, sőt rá is ültem, és mutattam, hogy "nyomom a rotyit"! Azóta is rendeszeresen mindennap bilizik eredménnyel! Előfordul baleset, de ritkán! És azért nem mindegy, hogy lassan két évesen még totál természetesen bekakil állva is, vagy szól és megyünk! Sokkal kevesebb pelenka fogy, nincs a sok macera az esetleg kifolyt átázott kakás ruhával a nagy játék közben..stb stb... Igaz az is, hogy minket is minél előbb bilire wc-re szoktattak annak idején! És ez így helyes szerintem is! MI az, hogy még nem érett meg rá 2.5 évesen?? Mutasd meg neki, tanítsd meg, hogyan üljön rá, hogyan nyomja, szóljon, kérdezd gyakran nem kell-e...

Sok sikert kívánok hozzá! :)

2011. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!