Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislányomnál...

20 hónapos kislányomnál szeretném elkezdeni a biliztetést. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Bármilyen tanácsot elfogadok, mert egyáltalán nem tudom hogy is kezdjek hozzá, eddig csak a jó időre vártam, de most nem tudom mit is tegyek.

Előre is köszönöm a válaszokat/tanácsokat.


2011. máj. 21. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy. Hacsak nem a gyerek maga kéri. Egy gyerek akkor lesz szobatiszta, amikor érett lesz rá, akkor viszont villámgyorsan. Tapasztalatból mondom, kár ezen rágódni. A lányom egyszer csak elém állt és azt mondta: anya, többet nem kérek pelust.

Azóta szobatiszta. :-)

2011. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom 21 hónapos és érdekelnek engem is a tanácsok.Pont ma reggel adtam rá először bugyi pelust.Elmagyaráztam neki,hogy most neki is bugyija van,mint anyának meg a tesónak és szóljon,ha jön a pisi,akkor ráülünk a bilire.Egyszer szólt napközben,de akkor már valószínűleg bepisilt,ill. ha a tesója pisilni megy,akkor ő is ráül a bilire.Ma már kétszer pisilt is bele,ilyenkor iszonyat boldog és megtapsolja magát.Próbálom az udvaron is kérni,hogy szóljon és ott sokszor lehúzom a peluját és megpróbálunk a fűbe pisilni,de ez még nem sikerült egyszer sem.Szerintem,ha ezt ismételgetjük következetesen,akkor sikerülni fog.Legalább is a nagylányommal pikk-pakk szobatiszták lettünk a fenti módszerrel.
2011. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megerősítem, hogy ez pont olyan kérdés, amin nincs ok különösebb aggódásra, hacsak nem a pénztárca az oka (a pelus ára). Eröltetni azonban semmiképp sem szabad! (Általában ez elmondható minden életkorú emberre, gyermekre, hogy NEM használ hosszú távon és alapvetően, az eröltetés, sem a kemény ,durva irányítgatás és

NEM fogja alapvetően megtanulni, nem fog igazán kialakulni a készség iylen hozzáállás hatására - de ezt talán mondanom sem kell. :) )

Semmiféle rendellenességre nem utal, ha a gyermek csak 4 évesen lesz szobatiszta a székletkontroll tekintetében, de ha később is gond lenne evvel, akkor szervi kivizsgálás, majd gyermekpszichológus (nevelési tanácsadó) javasolt. Valóban sok esetben a gyerek maga kéri a pelus elhagyását, ami gyakran szociális okokra vezethető vissza: egyre inkább érti a körülötte levő társadalmi szerepeket, helyi normákat, és ő is nagylány/nagyfiú akar lenni - hallja más gyerekektől, hogy ő már nem hord, stb.

Persze nem mindig ez jellemző, hogy saját maga akar megszabadulni a pelustól, ezért az

egy-másfél évesnek már érdemes felajánlani a bilit naponta, de ez időtájt -ha van lehetőség- meztelen altesttel, kellemes , meleg időben a kertben érdemes gyakorta engedni szabadon játszani, szaladgálni a picurt, ez még inkább képessé teszi az ürítési kontroll kialakítására, mert érzi a saját bőrén, ha jön a kaki/pisi. De ha nem kertes házról van szó, ha nincs erre lehetőség, attól még nincs különösebb hátrányban e képesség kialakulása.

Fontos tudni, hogy nem fejlettebb, nem ügyesebb egy gyermek pusztán attól, ha ő korábban éri el a szobatisztaságot, mint más (mint pl. a szomszéd

gyereke) ; és épp így:

nem kell aggódni, nem fejletlenebb, "nem elmaradottabb" a gyermek, ha másokhoz képest később érik meg e téren, legalábbis ÖNMAGÁBAN ebből még nem lehet ilyesmire következtetni, ugyanis:

a fejlődési tényezők, készségek (beszédfejlődés, járás, ürítési kontroll) sorrendje más és más a gyermekek között - ez egyénfüggő, azaz: ha egészséges gyermekekről beszélünk, az egyik pl. már másfél évesen több szavas mondatokban beszél, akár szép kiejtéssel egyben, de csak pl. 3 és fél évesen lesz szobatiszta a székletkontroll vonatkozásában és csak 2 évesen kezd önállóan járni; egy másik gyermek meg lehet, hogy csak három évesen kezd el tőmondatokban beszélni, azok is csak 2-3 szavasak és esetleg selypít, ám de -teszem azt- már másfél-két évesen szobatiszta lett (és talán már ekkor szépen jár egyedül), legfeljebb éjszaka bepisil néha (ami még 7-8 éves korban se annyira ritka és az még "belefér"!).


A vizeletet azonban már legkésőbb három évesen fontos, hogy tudja kontrollálni NAPKÖZBEN, kivéve ha trauma éri, valamint éjszaka alvás közben. Ha nem így van , akkor szervi kivizsgálás, majd gyermekpszichológus javasolt, ha nincs szervi ok. Ismétlem: a székelési inger szabályozása esetén ez a határ

nem 3, hanem a 4. szülinap környéke!

2011. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 22-23 hónaposan lett szobatiszta, nálunk ez nagyon flottul ment, büszke is vagyok a kislányomra, meg azért magamra is :o) ezért leírom, hogy csináltuk.


Újságból mutattam neki képeket, ahol babák biliznek, elmondtam, mit csinálnak, és hogy majd ő is kap egy bilit az angyalkáktól (karácsonyra), egy szép kutyusosat (semmi extra csak kutya alakú, 560 ft volt). Meglett a bili, persze először csak játszott vele, hagytam is. Itthon bugyit adtam rá peló helyett meg rövidnadrágot, néha ráültettem, de nem marasztaltam rajta játékkal, vagy mesével, főleg nem kajával. Ja kapott keresztmamájától egy bilizős babát is pont akkor, szóval a baba is bilizett. Mindig csak azt mondtam neki, hogy HA AKAR, belepisilhet a bilibe is. Tudta azt is, hogy mi a vécét használjuk e célra. Sok baleset történt, szerencsére nincs szőnyegünk :o) de a mosás dupla gyakorisággal ment :o) Aztán az első sikeres próbálkozásnál agyba-főbe pusziltam, este elmeséltem Apának is, hát a gyereknek ragyogott az arca a büszkeségtől. Eddig eljutottunk mindössze két hét alatt.


Azóta is előfordul néha becsurranás, de csurom vizesre már nem pisili magát. Kaki, ha keményebb, gyakrabban megy bugyiba. Játszóra, bevásárláshoz, utazáshoz nem kap már pelót, csak alváshoz.


Fontos tudni, hogy a sobatisztaság nem az értelmi képességek fokmérője, mindenki más, legyünk tekintettel a gyermekünkre és próbáljuk türelemmel kivárni, míg eljön az ő ideje. Bárminemű türlmetlenkedéssel csak az ellenkező célt fogjuk elérni. Úgyhogy türelmes kitartást kívánok.

2011. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még hagyd, de megpróbálhatod. Vegyél egy bilit, azzal kezd:-) Ha mutat rá valami hajlandóságot, akkor próbálkozhatsz, de sose erőltesd. Kisfiam 27,5 hónapos, és esze ágába sincs bilizni, se a Szűkítőre ülni a Wc-n. Hátha majd a nyáron.
2011. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én csak attól tartok hogy ha arra várok hogy arra hogy magától legyen szobatiszta várhatok egy jó ideig. Nem arra gondoltam hogy rá erőltessem, de már mintha zavarná a pelus, mert egyfolytában lefele tolja magáról.
2011. máj. 23. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!