Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik együtt alszanak gyermekei...

Akik együtt alszanak gyermekeikkel miért teszi?

Figyelt kérdés

Hány hónapos/éves koráig szeretné igy?

akik külön alszanak azok mióta? nehéz volt a különválás?


2012. máj. 10. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kislányunk és velünk alszik, 2 hónapig aludt a kiságyában, de olyan sokszor kelt fel, hogy be kell ismernem kényelmesebb volt, ha köztünk van. Nem tudom meddig lesz így.
2012. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk azért alakult így, mert sokszor szopizott éjszaka, s könnyebb volt a fekve szoptatást alkalmazni. Így én is tudtam bóbiskolni, míg ő szopizott. Aztán persze mindig belealudtunk mindketten, s ott maradt mellettünk a nagyágyban. És ez nagyon jó érzés volt ám! Nagyon klassz kisbabával aludni. És ő is imádta, sosem volt semmi gondunk sem az altatással, sem az éjszakákkal. Átállni viszont nagyon nehéz, szerintem. Hiába van már külön, folyton átmászik hozzám, velem akar lenni. Van, hogy hajnali 3-kor már odabújik hozzám (3 éves), van, hogy hajnali 6-ig bírja, s csak akkor jön. Engem viszont ez eléggé fáraszt, nem tudom egyedül kipihenni magam rendesen. de nem bántam meg soha egy percre sem, hogy sokáig együtt aludtunk. Sőt, még ma is előfordul, ha kettesben vagyunk. Hárman már nem férünk el, az nagyon kényelmetlen.
2012. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk azért alakult így, mert nagyon sokszor felébredt és utáltam már állandóan átjárkálni hozzá. Már 3 éves és megmondom őszintén hogy kezd kényelmetlenné válni. Novemberben születik a tesó, addig valamit ki kell találni, hogy különváljunk. Ha csak feljön a külön alvás téma, ordít mint az őrült. Hallani sem akar róla. Nemtom mi lesz.
2012. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ket es fel eves koraig.

az utolso felevben apa kulfoldon volt, mindkettonknek jobb volt igy, az elso fel evet a kiagyaban toltotte csak beteg lett es athoztuk es ottragadt


kb egy het alatt szoktattam kulon szobaba, kulon agyba, szóval konnyen ment, bar nem rajongott az otletert

2012. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Noncsimoncsi: nekem 1,5 év van a csajok között, egyszerre sikerült a kettőt kipattintani a gyerekszobába, úgy a kicsi 1 éves korában. Szerintem az a baja, hogy egyedül van. Még amikor ovisok voltak az enyémek, akkor egy kislány (nagycsoportos) jött át hozzánk látogatóba, hallottam ahogy kérdezi a lányomat: te is anyukáddal alszol? Nem, én a tesómmal.

Sok egygyerekes anyuka panaszát hallottam, hogy a gyerek kijárkál, nem akar egyedül aludni. Majd megoldódik nektek is, igazából még egy tiniről sem hallottam, aki a szüleivel aludt volna. :-)


Válasz a kérdezőnek arra, hogy miért: szerintem természetes igény a picurik részéről. Annyi nagyonokos tanulmány van arról, hogy miért ilyenek a férfiak és a nők, pl. a nőknek szerteágazóbb a figyelmük, mert amikor a bogyókat gyűjtögettük, akkor erre volt szükség. A férfiaknak meg a koncentrált figyelemre a vadászathoz... Mindig visszamegyünk az őskorba, amikor természetes volt, hogy a gyerekeket védeni kell. Erre most itt vannak ezek a pirinyók, az ember évezredek óta védelemben, együtt alszik a szüleivel, de most elvárnánk tőlük, hogy legyenek baromi boldogok a fal másik oldalán a kis zenélő forgójukkal és a plüssmackójukkal, anyut meg aput hagyják békében szunyálni. Szóval én azért aludtam velük, hogy megadjam nekik ezt a nyugalmat és biztonságot. De mondjuk nem minden gyereknek ez az igénye, két barátnőm is van, ahol az egyik gyerekük nem is nagyon volt oda a ringatásért, meg az együttalvásért, ők békésen elvoltak a kiságyban. Az enyémek meg idegrohamot kaptak a rácsos ágyban...

2012. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd lassacskán elkezdem az átszoktatást, mert nagy hassal már nem fog mellém férni. Már mondogatjuk neki, hogy majd külön kell aludni mert anyának nagy lesz a pocakja, stb. Úgy tűnik megérti, de majd kiderül ha élesben megy a dolog.
2012. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A tesóm majd 10 éves koráig járt át az ágyamba minden este. Szóval a saját gyerekem is jöhet a kell, (bár én egyedül szeretek szimpla ágyban aludni). A férjem meg egyenesen szeret a fiammal összebújni. A fiam két éves, van külön ágya, amibe szépen át is megy, úgy éjfél körül.
2012. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elejétől fogva velem aludt,azért mert az éjszakai szoptatás így sokkal könnyebb és azért is mert el nem tudtam volna képzelni,hogy ne összebújva aludjak a kisbabámmal. 2 évesen teljesen leszokott a ciciről és összevissza hentergett álmában ezért nem tudtunk már rendesen aludni, onnantól a saját ágyában altattuk és végigaludja legtöbbször az éjszakát. Nem viselte meg mert szereti az ágyát amit kidíszítettem annó, és tudja hogy ha éjszaka felkel és nem tud visszaaludni akkor nyugodtan jöhet az ágyunkba, sokszor örülök is ha jön mert vágyok rá hogy összebújjunk...
2012. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előzőm vagyok, még annyit hogy jön a kistesó, ő is velem fog aludni és ha a nagy akar bármikor jöhet hozzánk. Amikor a kicsi nagyobb lesz, akkor majd alhatnak együtt veszünk majd nekik két kis édi ágyat egymás mellé :)

Lehet majd én fogok átjárni hozzájuk ha már nagyon hiányoznak

2012. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös én viszont hallottam már olyat hogy a tini az anyjával alszik. Barátnőm 14 éves cula fia és a 10 éves lánya is vele alszik egy ágyban. nem is tudom felfogni hogy bírja még mindig. Nekem a 3 hónaposom alszik velem. Így kényelmesebb, de egy évet betölti, megy külön. :)
2012. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!