Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok a gyerekektöl...

Mit csináltok a gyerekektöl kapott kézzel készített dolgokkal?

Figyelt kérdés

Lányom másfél éves és jönnek az elsö kézzel készült dolgok vagy egyéb ilyen dolgok.

Elöször húsvétra kaptunk papírtojást amit kifesthetett, most pedig anyáknapjára csinált a gyerekes kör vezetöje mindenkinek kézvirágot.

OK kirakom pár napig, vagy pár hétig, de aztán mit csináljak vele?

Vegyek egy dobozt amibe gyüjtsem? Na de meddig melyiket? Vagy is ha végig gondolom és semmit nem dobok ki akkor egy idö után több karton kézzel készített dolog lehet, föleg ha 2 gyerek van.

Ti mit csináltok ezekkel?



2012. máj. 8. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám elejétől fogva külön-külön dobozba gyűjtögette az enyémet meg az öcsémét. Nemrég felnőtt fejjel nagyon vicces volt végignézegetni őket (Jézuskának írt levelektől kezdve anyák napi dolgokig minden).

Én is gyűjtögetni fogom őket, az biztos, aranyos kis emlékek, anyum a mai napig becsben tartja ezeket a csecsebecséket.

32 hetes kismama

2012. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elrakom.Fedeles papírdobozba(a gyerkőc neve ráírva).Ami éppen az aktuális(a kisebbik kiscsoportos óvodás)azt műanyag berakóba,aztán megy a dobozba.2gyerkes+19hkm
2012. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De mindent?

Már mint ha leül pl egy esös napon és csinál 10 rajzot mind anyának címezve, akkor mind a 10-t elrakod, vagy csak az ilyen anyáknapi meg különlegesebb dolgokat?

2012. máj. 8. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én is mindent elpakolok dobozba megvannak az első rajzok még ha csak pár vonal is de elraktam ovis dolgok rajzok stb. meg amik tényleg nagyon jó rajzok azokból raktam ki a falra párat kézlenyomat van mind a két gyerkőnek kirakva a konyha falára jó őket nézegetni :)
2012. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vree ***** válasza:

Én csak a "gyerek" (háromból az egyik) szemszögéből tudom megítélni, de: :D


Egy ideig érdemes gyűjtögetni, időnként elővenni, megmutatni, a gyereknek is jóleső nozstalgia hogy látja na, ezt csináltad 5 évesen. Végül is évi három-négy alkalomról van szó.


Ha eltelt adott számú év, nyugodtan lehet neki mondani hogy na ez a tojás már nagyon megbüdösödött, ki kell dobni. Még az is lehet hogy a gyerek elkéri hogy majd ő elteszi emlékbe.


Évek után biztos vagyok benne hogy mi is szelektáltunk, amihez nem kötődött olyan fontos emlék vagy amiben nem feküdt annyi munka (papírhajtogatás ami megy fejből is stb.) azokat kidobtuk. Idősebb gyerek már megérti és nem is igényli hogy mindent őrizgess, hacsak nem valami extrém szentimentális érték, illetve ők is átváltanak a vásárolt vagy haszonra váltható ajándékokra.

2012. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Igen,a kriksz-krakszok is megvannak!
2012. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú akkor én már elkéstem.


Mert itthon szokott rajzolni, de ahogy befejeztük én kidobom öket, mert csak firkál jobbra balra, és végül is mindegy neki hova, pl a határidönaplom az egyik kedvence.

De most nem azért de már most megtellne ilyenekkel egy kisebb doboz. vagy azért ezeket ne?

2012. máj. 8. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
én is kidobom. nem vagyok az a gyűjtögető típus. ami nekem szól kifejezetetten, aranyos, vicces vagy van benne valami extra, esetleg ajándék (karácsony, anyák napja...) akkor azt elteszem.
2012. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én is gondosan archiváltam minden cuki rajzot, kézzel készített tárgyat, hiszen tényleg szép emlékek, megható volt mind. Aztán elképesztő mennyiség gyűlt össze, több mappányi, főleg, amikor az oviból is hazaadták az egész éves termést...Na ezeket is tárolgattam egy darabig, aztán muszáj voltam szelektálni, meg sok minden el is kallódott. Szóval mostanság már csak a különleges darabokat teszem el gondosan (ünnepre készített ajándék, anyáról írt vers, stb.). De az is előfordul, hogy digitális géppel lefényképezem azokat a dolgokat, amiket tudom, nem fogok megőrizni (pl. jól sikerült gyurmafigura, elajándékozásra szánt rajz). Szerintem ez klassz tárolási mód, a képen az apró részletek is kinagyíthatóak (persze nem kézzelfogható, de még mindig jobb, mintha nem lenne meg).
2012. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vree ***** válasza:

A napi szinten gyártott rajzok az más, különösen ha csak firkálás. Mondjuk nekem vagy van vagy két dobozom gyerekkori rajzokkal, de nyugodtan kidobhatnám őket :D Művészeti értékük nulla.


Viszont van egy vastag füzet (könyveléshez volt szánva) amiben megvan a tesóimmal közösen készített rajz, illetve a legkisebb betűkezdeményei amikor írni tanult. Azt még tartogatom egy darabig. :D

2012. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!