Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is évvesztes a...

Szerintetek is évvesztes a lányom?

Figyelt kérdés

A lányom 2007. december 12-én született. Tehát 4 és fél éves. A baráti társaságba már sajnálkoztak is szegényen hogy évvesztes lesz. De most könyörgök szerintetek ha jövőre iskolába adom. (amit úgy tudok hogy nem nagyon lehetséges) Akkor 5 évesen menne suliba. Ha úgymond évvesztesnek lenne kinevezve akkor is 6 éves lenne és a 7 szülinapja lenne évközbe. Amúgy a legtöbb gyerek a (nem évesztesek is az első tanévbe ünneplik a 7. szülinapjukat.

Ha meg valami csoda folytán 5 évesen menne akkor a 6. szülinapja lenne 1 osztály évközepén.

Szerintem egy decemberi gyerek nem évvesztes mert hát ő (szülő)nem nagyon dönthet másképp. Mert mondjuk egy májusi-júniusi gyerek könnyebben válogathat. Hogy most 6-7 évesen kezdi. És egy decemberi gyerek így pont középen van tehát ugyan úgy lesznek fiatalabban nála pár hónappal meg idősebbek.


Vélemény? Bocsi egy kicsit ideges vagyok. Mert ezt az évvesztes dolgot olyan megbélyegezve használják felénk. Holott az ismerősöm fia csak 1 hónappal fiatalabb a lányomnál és nagyra volt vele hogy az ő fia bizony nem évvesztes.


Köszönöm.


2012. máj. 8. 12:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Elmagyarázom, ki az évvesztes.

Adott egy 2006-os, áprilisi születésű. Ő idén ősszel kezdi az iskolát. Ő nem évvesztes. Van egy osztálytársa, aki 2005 decemberi születésű, szintén vele kezdi az iskolát, ő évvesztes már. Lesz köztük, aki 2005 nyári és évvesztes lett, és akár olyan, aki 2006 nyári, de mégsem lett az, mert a szülei nem engedték.

Pl. párom június elején született, évvesztes lett, a húgom június végén, és mégsem.

2012. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Sókristály ***** válasza:
100%

Régen a szeptembertől született gyerekek lettek évvesztesek. Én pl. szept.5-én születtem, így 7 évesen mentem suliba, a húgom aug. 20-án, így Ő 6 évesen. Sokkal könnyebben vettem az akadályokat.

Most ezt előrehozták májusra. Ennek az volt az oka, hogy a 6. évüket éppen betöltött gyerekek nagy része még nem volt teljesen érett az iskolára.

Nem tudom, felétek miért ennyire gáz ez a téma. Sokan nem is évvesztesnek, hanem évnyertesnek tekintik ezeket a gyerekeket. Sőt sok szülő direkt visszatartja még egy évet az oviban a gyerekét, még akkor is, ha mehetne iskolába. Ez annyira gyakorivá vált, hogy a lányom osztályában Ő a legfiatalabb, pedig februári, tehát a faluban előtte május és február között született gyerekek közül egy sem ment időben suliba.

A te csemetéd meg éppencsak évvesztes. Ha 3 héttel később született volna, tehát a következő évben, akkor ez az egész kérdés nem lenn :-) Hiszen akkor a tanévkezdés évében töltené a 6-ot.

2012. máj. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

"Aki május 31-ig betölti a 6. életévét az mehet suliba szeptemberben"

Nemcsak azok! Húgom június 19-én született és mehetett suliba. Az óvónő nem ajánlotta, de anyám így döntött.

De nekem volt olyan osztálytársam, aki augusztus közepén töltötte be a 6-ot és ősszel ment iskolába.

2012. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

én december 15.-én születtem és évvesztes voltam, anyukám nem igazán akarta hogy előbb menjek suliba, szerintem jól döntött

Két tesóm van az egyik november végén született a másik június közepén, és ők is évvesztesek voltak, meg az összes unokatesóm, és az osztálytársaim több mint fele az volt


Felénk az a jó ha valaki évvesztes, mert úgy vannak vele, hogy plusz egy év az óvodában jót tesz a gyereknek

2012. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 klopusz ***** válasza:
69%

Szia!


Először is: betöltött 6 év előtt NEM mehet iskolába a közoktatási törvény alapján.


Másodszor: Vekerdy Tamás pszichológussal értek egyet, hogy a gyerek nem évvesztes, hanem ÉVNYERTES lesz, mert egy évvel tovább játszhat az óvodában.


Harmadszor: lányaim nyári születésűek, természetes volt, hogy betöltött 7 évvel mentek a suliba. Fel sem merült a korábbi időpont.

Fiam december 20-i, most elsős. Ő úgy ment, hogy hét és háromnegyed éves volt (tavaly decemberben töltötte a 8-at), merthogy az előbb említett törvény arra is lehetőséget ad, hogy ha egy gyermek adott év szeptember 1-je után tölti a 7. életévét, akkor a szülő kérésére, az óvoda javaslata alapján (esetleg a nevelési tanácsadót is bevonva) még további egy évvel maradhat az oviban.


Tévedés ne essék, a fiamnak semmiféle szervi baja nem volt és nincs is, egyszerűen megijedt az új feladatoktól, ami azért első osztályban nem nyerő dolog.

Egy percig sem bántam meg a plusz egy évet, valójában akkor került iskolába, amikor arra elég érett volt.


A nevelési tanácsadótól ne ijedj meg. Határozd el magadat, hogy mit is szeretnél igazán és ne változtass rajta. Ha látják, hogy elég eltökélt vagy, nem tehetnek semmit.


Mellesleg: betöltött 7 év előtt ma már a legritkább esetben megy gyerek iskolába, ami az idióta iskolai követelmények ismeretében nem is baj.


Szóval:ÖRÜLJ, HOGY ÉVNYERTES, MÉG LEGALÁBB EGY ÉVIG GYEREK LEHET, ÚGY IGAZÁBÓL! :-)


Remélem, segítettem.

2012. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Most nem tudom, hogy hogy van, de amikor én kezdtem a sulit, akkor az volt év vesztes, aki szeptember után született, viszont nagyon sok olyan gyerek is volt a korosztályomban, aki mehetett volna már suliba, de még egy évig visszatartották a szülők (tehát nem azért, mert nem volt alkalmas, csak így döntöttek). Majdnem mindig én voltam a legfiatalabb az osztályban (ált. suli, gimi) és sokszor piszkáltak is ezzel, úgyhogy szerintem most már lassan az a fura ha valaki időben kezdi a sulit. Mikor egyetemre jelentkeztem egy csomóan nem is hitték el, hogy mennyi idős vagyok, mert annyira megszokott már, hogy egy évvel később kezdik a sulit a gyerekek, így itt is én voltam az egyik legfiatalabb. Szerintem a lányodnak semmilyen hátránya nem származik abból, ha később kezdi az iskolát, az meg gyerekek között még érthető hogy cikizik a másikat a kora miatt, de reméltem, hogy a felnőtt emberek ennél értelmesebbek (úgy tűnik sajnos nem).
2012. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

De most miért rossz, ha valaki év vesztes? Mondjuk már nagyon nem értem, hogy mi alapján lesz az valaki, itt már ötszáz különböző féle képpen leírták, én június végén születtem és az lettem. Sőt, meg kell hogy mondjam, általánosban és gimiben is az osztálytársaim döntő többsége év vesztes volt, nincs ebben semmi különös. Öcsém úgy született, hogy ő nem lett év vesztes, anyukám nagyon bánta is, mert szerinte jobb ha a gyerek egy kicsit idősebben és érettebben megy suliba. (Amúgy vele se volt gond.)


Nem értem miért kell valakinek a születési dátumát szégyellni.

2012. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ. Én és a párom is úgy gondoljuk hogy 2014 szeptember lenne a legideálisabb. csak hallom a környezetembe azt a pár sopánkodót aki szerint az a jó ha minél hamarabb megy iskolába. Szerintem is 6-7 éves a legjobb bár gyereke válogatja.

Többen mondták nem várjunk 2014-ig próbáljuk meg elintézni hogy már jövőre mehessen. (sajnos a saját anyám is ezen az álláspontom van mert hogy régen...)

Csak bántó hogy sokan ilyen ostobán közelítik meg ezt a kérdést. kíváncsi voltam mások tapasztalatára, köszönöm.

2012. máj. 8. 13:17
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni a többi emberrel, ahogyan édesanyáddal sem. Te vagy, meg a párod, meg a gyereketek, a többi ember meg nem számít. Ha egyetértesz a férjeddel abban, hogy 2014ben menjen a gyerek suliba, akkor 2014ben fog menni. Anyukádnak meg mondd meg, hogy ti így látjátok jobbnak és kész, téma lezárva.
2012. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én dec. 8-án születtem és évvesztes vagyok. 2x jártam a nagycsoportot.


Ne foglalkozz a rosszmájúakkal.

2012. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!