Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a bölcsődét szeretném...

Ha a bölcsődét szeretném kétszer járatni az évvesztes kisfiammal, akkor ahhoz kell a bölcsőde engedélye, hogy továbbra is oda járhat majd a kisfiam? Nov-ben lesz 3 éves.

Figyelt kérdés
Eleve bizonytalan, hogy felvennék-e óvodába.
2012. ápr. 10. 12:04
 1/4 VBeata válasza:
én úgy tudom, hogy amint betölti a 3-at, akkor óvodába kell járnia, max. akkor majdnem 1 évvel többet jár óvodába, ha nem engedik iskolába 6 éves kora előtt...
2012. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bölcsődében - nálunk legalábbis - mindig kiteszik, hogy melyik gyerek óvodaköteles adott év februárjától, vagy adott év szeptemberétől. Mi most március 31-én töltöttük a hármat, és majd ősszel viszem oviba. Akkor ugyanis már óvodaköteles. Ha 2012. novemberben lesz 3, akkor akár másnap már viheted oviba, de legkésőbb 2013. február 1ig, vagy 15ig - ezt nem tudom - vinned kell. Ehhez nem kell engedély, ez a te döntésed. Max. jelzed a gondozónőknek, vagy az intézményvezetőnek.


Amúgy ahol sokan vannak a bölcsiben és a bölcsis várólistán, valószínűleg mondják, hogy jó lenne vinni az oviba, amint lehet, ahol meg kevés gyerek van a bölcsiben, örülnek, ha még marad, mert ugye fejkvóta alapján kapják a pénzt.

2012. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a bölcsi telítettségétől is függ, de érdemben választ az intézmény vezetője tud adni. Nálunk úgy van, hogy az orvosnak kell írni egy igazolást, h nem érett az óvodára.
2012. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem is veszik fel az óvodába azokat akik szept. után töltik a 3 évüket, mert nincs hely. Fiam novemberi, így marad bölcsiben jövő szeptemberig - kérdezés nélkül.
2012. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!