Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is évvesztes a...

Szerintetek is évvesztes a lányom?

Figyelt kérdés

A lányom 2007. december 12-én született. Tehát 4 és fél éves. A baráti társaságba már sajnálkoztak is szegényen hogy évvesztes lesz. De most könyörgök szerintetek ha jövőre iskolába adom. (amit úgy tudok hogy nem nagyon lehetséges) Akkor 5 évesen menne suliba. Ha úgymond évvesztesnek lenne kinevezve akkor is 6 éves lenne és a 7 szülinapja lenne évközbe. Amúgy a legtöbb gyerek a (nem évesztesek is az első tanévbe ünneplik a 7. szülinapjukat.

Ha meg valami csoda folytán 5 évesen menne akkor a 6. szülinapja lenne 1 osztály évközepén.

Szerintem egy decemberi gyerek nem évvesztes mert hát ő (szülő)nem nagyon dönthet másképp. Mert mondjuk egy májusi-júniusi gyerek könnyebben válogathat. Hogy most 6-7 évesen kezdi. És egy decemberi gyerek így pont középen van tehát ugyan úgy lesznek fiatalabban nála pár hónappal meg idősebbek.


Vélemény? Bocsi egy kicsit ideges vagyok. Mert ezt az évvesztes dolgot olyan megbélyegezve használják felénk. Holott az ismerősöm fia csak 1 hónappal fiatalabb a lányomnál és nagyra volt vele hogy az ő fia bizony nem évvesztes.


Köszönöm.


2012. máj. 8. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
73%
Sajnos nem tudom, hogy van ez, ne haragudj :( De nagyon felháborítónak találom, hogy szerintük gáz, valaki évvesztes. Nincs azzal semmi baj. Én nem voltam az, de tovább kellett maradnom egy évvel, és inkább használt, mint ártott volna. Nem az számít igazából, ki mikor született, hanem, hogy mennyire van felkészülve a sulira. És különben is... Hadd legyen még egy kicsit gyerek. (Bocsánat, már nagyon elkanyarodtam a témától :) )
2012. máj. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Én ezt az év-vesztes dolgot sosem értettem. Én október végén születtem, és mikor kezdtem a sulit még nem voltam 6 éves, de volt olyan osztálytársam is akivel egy évben születtünk csak ő decemberi. Engem is év-vesztesnek mondtak sokan, de tökre nem értettem miért... Valaki magyarázza már el!
2012. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

akkor lenne évvesztes ha augusztusi lenne pl és igy nem adnád 6.szülinap után suliba


de igy semmiképp,nem is adhatod 5 évesen iskolába,milyen hülyeség ez már


én novemberi vagyok,2 hónapja jártam iskolába amikor töltöttem a 7-et,nem vagyok évesztes


egyébként is,nem mindegy? had élvezze az ovit a gyerek

2012. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évesen kezdtem a sulit (1991-ben születtem), október 25.-én töltöttem a 7-et, ezért én év vesztes vagyok. Aki viszont 1992-ben született májusig bezárólag és május 31-ig beíratták az iskolába az már nem év vesztes. Igazából az számít év vesztesnek, aki az iskola megkezdése előtt vagy tárgyév (dec. 31-ig) tölti be a 7 éves kort.
2012. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
6 éves kora előtt semmiképp ne add iskolába (ez amúgy csak külön engedéllyel lenne lehetséges). Számára 2014. szeptember az iskolakezdés normális ideje. Ha viszont esetleg úgy találják a szakemberek, hogy nem iskolaérett, akár a 2015. szeptember is szóba jöhet. Az a lényeg, hogy mikor iskolába kerül, szeresse, és bírja. A sopánkodókat szereld le!
2012. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Aki nyár elején születik, általában már évvesztes lesz, nem tudom, mit nem lehet ezen érteni. Pl. húgom június végén született, őt is évvesztesnek akarta az óvónéni, anyám nem engedte. De van olyan, aki májusban született és az lett már.

Aki őszi, téli születésű, az evidens, hogy évvesztes. Egyébként ez nem rossz dolog, nem kell úgy gondolkodni, mint egyeseknek (köztük anyámnak). Ő ilyen ostobán fogta fel, hogy elvesztett év. Közben a húgomnak is jót tett volna, ha egy évvel később kezdi az iskolát. De anyámnak a tanulás a mániája, azt hiszi, az hátrány lett volna a húgomnak.

2012. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, csak azt nem értem, miért olyan szörnyű az, ha valaki évvesztes?

Ők sajnálkoznak, te felháborodsz az ötleten... Nem értem. Mi van abban? Nem mindegy?

Én már betöltöttem a 7-et, mikor iskolába mentem, semmivel sem vagyok butább, mint aki még csak 6 volt akkor... Egyszerűen csak augusztusi vagyok. Nem voltam/vagyok lemaradva semmivel, azóta az egyetemet is elvégeztem, és a kutyát nem érdekelte soha, hogy az osztály idősebb vagy fiatalabb tagjai közé tartozom-e.

A kislányodnak sem lesz ebből semmi hátránya.

2012. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám azt mondta, azért vagyok évvesztesz, mert novemberben töltöttem a 6-t, így nem kezdhettem el annak az évnek a szeptemberében az iskolát, csak egy évvel később. Tehát évközben lettem 7 éves.


Miért érint ennyire rosszul ez az évvesztes dolog? Semmi rossz nincs benne

2012. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Vekerdy szavaival élve nincs év vesztes gyerek, őket inkább évnyertesnek kéne hívni, nyer még egy évet az oviban :)

Komolyra fordítva a szót nem év vesztes a gyereked. Aki május 31-ig betölti a 6. életévét az mehet suliba szeptemberben. Az enyémek ősziek, tehát hiába tölti be szept. 19-én a hatot akkor sem mehet abban az évben iskolába, majd csak egy év múlva. Mond meg nyugodtan mindenkinek, hogy nem év vesztes a gyereked és különben is, milyen dolog ez, hogy megbélyegezni azért meg év vesztes, vagy azért mert nem az?

2012. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy marhaság, akárki mondta. A gyerekeket az óvodai teljesítményük alapján engedik, vagy tartják vissza, a 6. életévük betöltése után. És nem abban az évben, amikor 6 éves lesz, hanem amikor már betöltötte. Az összes többi csak ez után jön. És tudomásul kell venni, ahogy vannak májusi gyerekek, ugyanúgy vannak októberiek is.
2012. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!