Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Májusi, júniusi gyereked...

Májusi, júniusi gyereked évvesztes lett? Hányadikán született pontosan? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Május 21-es a fiam, nem év vesztes.Most augusztusban fogok szülni, na ő már év vesztes lesz.
2012. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Május 17-ei a lányom,és nem lesz év vesztes.Az legyen év vesztes,aki nem érett az iskolára véleményem szerint!
2012. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Május 3. évvesztes, jó döntés volt! /Már gimis a lányom./
2012. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én máj. 25-én születtem és nem vagyok évvesztes.


Azt hallottam pár napja (ismerőstől), hogy állítólag újra vissza akarnak térni arra, ami régen volt, hogy csak szept. 1 után lenne évvesztes a gyerek.

2012. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Már visszatértek:)


Március 1-től újra a szeptember 1 után született gyerekek számítanak évvesztesnek.

2012. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tényleg? Lehet erről valahol olvasni? Semmit nem találok róla.. :(
2012. ápr. 8. 09:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Bizony, aug. 31-ig születettek nem évvesztesek! Én sem találtam semmi "hivatalosat" erről, csak az oviból hívtak, hogy a jún. 30-án 4. évet betöltő gyerekemmel fáradjak be beiratkozni és nincs apelláta. 3 hónapos lesz a pici, mikor viszem a nagyon oviba. Marha boldog vagyok, már megterveztem, milyen szuper lesz hármasban, amíg apa meg nem jön...
2012. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam még kicsi, június 3-án született, most lesz 3 éves.

Voltunk óvodai nyíltnapon és ott a vezetőnő azt mondta aug 31-ig aki betölti a 3-at azt veszik fel, utána már évvesztesnek számít.

Viszont azt mondta az iskolaérettség május 31-ig van, tehát ott már évvesztes lenne a fiam.

2012. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A közoktatásról szóló törvényben van benne a módosítás - ez a hivatalos:


6. § (1)15 Magyarországon - az e törvényben meghatározottak szerint - minden gyermek tanköteles.


(2)16 A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a hatodik, legkésőbb amelyben a nyolcadik életévét betölti, tankötelessé válik. A gyermek, ha az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, abban a naptári évben, amelyben a hatodik életévét május 31. napjáig betölti, megkezdi a tankötelezettség teljesítését. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a hatodik életévét december 31. napjáig tölti be. A tankötelezettség kezdete annál a gyermeknél eshet a nyolcadik életévre, aki augusztus 31. utáni időpontban született. A tankötelezettség teljesítése a tanév első tanítási napján kezdődik.

2012. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lányom május 6.-i és megy iskolába,nem év vesztes.
2012. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!