Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Attól, hogy nagyon szomorú...

Attól, hogy nagyon szomorú vagyok miatta, még lehet az abortusz a jó döntés?

Figyelt kérdés
Felelősségteljes, 2 gyermekes anya vagyok. Spirálom van, rendszeresen nézetem. Ugyan fiatal vagyok, de anyagilag most kerültönk nagyon instabil helyzetbe, fél évvel a pici születése után. Most éppen megélünk, szerencsére hitelünk nincs, de soha nem vennénk fel. Saját lakásunk van, de icipici, most fősulira járok, ami szerencsére nem kerül pénzembe, de rengeteg idő és fáradság. Nem akarom félbehagyni. Nem vagyok terhes. De nagyon sokszor agyalok ezen, ha mégis becsúszna, egyrészt ott a veszély, hogy rossz helyen tapad, a spirálnál, és életképtelen vagy beteg lenne. Plusz szedek erős gyógyszert a lumbágóm miatt, néha migrénes rohamom van, erre nagyon durva gyógyszer szintén, és nem tudnék együttélni a gondolattal, hogy esetleges magzatom emiatt sérülne. A gyerekek minden időmet és energiámat igénylik, én imádom őket, mindenem a páromé és az övék. Örülök, hogy kettő van, de hárommal már nem bírnék, érzelmileg és fizikailag sem. A párom se akar hallani a nagycsaládos eshetőségről (nem tőlem, én se akartam sose hármat, hanem imserősök szekálása közben lesz mérges - na, és mikor jön a következő?) Tehát minden érv ellene szól, ha terhes lennék, szerintem abortusz lenne belőle. De annyira megviselne...szomorú lennék miatta. Ettől ez még jó döntés?
2012. febr. 27. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos 100%-os védekezési mód nincs, bár én eddig csak gumival védekeztem, és csak akkor lettem terhes, amikor akartam/akartuk is.

Szóval, azt tanácsolom próbáljatok ki többféle védekezési módot (akár kettőt is egyszerre), úgy biztosabb lesz, és nem lehetsz terhes (elvileg). Vagy marad az elkötés, ha már végleg nem akartok több babát.

2012. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, az elkötés a jó megoldás.

Egyébként miért agyalsz ilyen felfoghatatlan borzalmakon? Szerencsére nincs ilyen gondod és remélhetőleg nem is lesz. Azon se töpreng az ember hogy a meglevő gyerekeinek baja lehet, akkor azon se érdemes hogy esetleg majd elpusztítja a harmadik gyerekét aki még nincs is, és valószínűleg nem is lesz.

2012. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy amíg nincs egy ilyen horderejű probléma, felesleges mérgezni az ilyen gondolatokkal az életedet. A "mi lesz ha..." kezdetű önmarcangolásnak nincs értelme.

Van, amikor bennem is felmerül, hogy becsúszhat tabletta mellett, mit tennék akkor. De ezek elméleti kérdések, válaszok, egyértelműen nem tudnám kijelenteni, hogy mit tennék.

2012. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már a spirál sem jó fogamzásgátlás,kevesen tudják hogy a már megtermékenyített petesejtet pusztítja el nem pedig megakadájozza a megtermékenyülést.
2012. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom én ezt. De gyógyszert nem szedhetek (trombózisveszély), gumira allergiás vagyok, amire nem, az túl drága minden alkalommal, plusz még ennyire sem véd, megszakítás, hát az semmit nem ér, pharmatex és társai is halottnak a csók...mi van még?! nem akarom elköttetni magam, mert az is műtét és az nekem kockázatos.
2012. febr. 28. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Elköttetheti magát a férjed is, nem csak te...
2012. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem, ez sem jöhet szóba.
2012. febr. 28. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Az abortusz nagyon jónak tűnő,legrosszabb döntés!!
2012. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2012. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam terhes, de megint felmerült bennem a téma, mert bár gyógyszereket már nem szedek, tehát ez a gond kilőve, de a többi maradt...kiírtam egy hasonló témájú kérdést, mert van rá egy pici esély, hogy terhes vagyok...
2012. máj. 29. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!