Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó döntés, rosz döntés?...

Jó döntés, rosz döntés? Honnan is tudhatnánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mi életünkben is lejött a nagy kérdés ideje:

Bevállaljunk-e egy kisbabát?

Régóta foglalkoztat a gondolat,vágyunk is rá,de honnan is tudhatnánk mikor ideális?

Folyton van pro és kontra is!

Az esélyeket latolgatjuk,a jövőre nézve…de mi van ha a mostani felállás pár év múlva teljesen megváltozik?

Lehet egyáltalán tökéletes döntést hozni?

A mi pro és kontránk:

Szeretnénk letenni az érettségit(szakmánk természetesen rég van)

Szeretnénk felújítani a lakást

Szeretnénk letenni a jogsit

Szeretnénk kirándulni

Szeretnénk biztos munkahelyet találni

Szeretnénk élvezni az együtt töltött időt

Ez mint a várakozás mellett szól!


Aztán jön az ellenérvünk:

Miért ne lehetne iskola mellett babát vállalni?Hisz nem én lennék se az első se az utolsó!

Miért ne lehetne babástól lakást újítani?Nem lerobbant,végülis csak modernizálni akarjuk azt meg lehet apránként is!

Jogsi a mai világban…jó ha van de úgy se tudnánk jelen pillanatban fenntartani egy autót(hitelt nem akarunk és benzin),és nem vagyok lekésve róla egyáltalán!

Kirándulni gyerekkel is lehet!

Biztos munkahelyet meg a mai világban találni hatalmas nagy kiváltság!

És emiatt sajnos/szerencsére rengeteg időt tudtunk/tudunk együtt tölteni!


Folyton jönnek az érvek ellenérvek és mindig ugyan oda lyukadunk ki hogy ha racionálisan akarok dönteni akkor most kellene belevágni!

Fiatalok vagyunk,még remélhetőleg könnyen is össze jönne,a szülők is most tudnának a legtöbbet segíteni!És mire leteszem az érettségit addigra el is tudnék menni normálisan dolgozni,mert a jelenlegi szakmámmal semmire sem megyek!(értsd:keresek vele de nem eleget)

Nincs hitelünk,saját lakásban élünk,támogatást kapnánk a szülőktől és a jövőre nézve sem tudnék olyan érvet mondani ami miatt várnom kéne a babával!

Ti honnan tudtátok hogy itt az idő?Lehet ezt túl magyarázni?


2012. jan. 31. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Egyébként mi egyszerűen eldöntöttük: kibírjuk még nélküle? Amikor úgy éreztük hogy nem, nem bírjuk tovább baba nélkül, akkor jött a csemete pedig akkor még saját házunk se volt meg kocsink se. Azóta van minden, és plusz még 2 másik gyerek is.

2012. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?


Amúgy nem fogsz örülni, de én azt mondom, ezt nektek kell tudni.

Ha a szülőknek nem gond, hogy támogassanak, nektek nem gond, hogy tőlük fogtok függeni, sőt annyira segítenek, hogy még suliba is tudsz majd menni, mert vigyáznak a babára...


hát ti tudjátok...

2012. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Én onnan tudtam, de leginkább éreztem, amikor már minden nap eszembe jutott. És ha felmentem a közösségi oldalakra, csupa babás képeket láttam (vsz ezeket szúrtam kis rögtön:), és meglepődtem, hoyg "Már ennek is gyereke van? Meg ennek is?? Azt sem tudtam, hogy terhes,,," Kicsit éreztem az "irigységet", na akkor...

2012. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz, amikor mi meghoztuk a döntést, már a 20-as éveink második felében jártunk, de minden érv és ellenérv ellenére a döntésünk végülis érzelmi alapú volt. Vagyis amikor úgy éreztük, hogy nagyon szeretnénk babát, és hogy vele lenne teljes az életünk, akkor már eltörpültek a korábbi önző érveink. Ne értsd félre, az önzőt nem negatívunként írom, csak addig nekünk is számítottak azok a dolgok, hogy NEKÜNK mi mindent lehetne még csinálni baba nélkül. Ha már azt érzitek, hogy a sok ellenérv nem is olyan fontos, mert nagyon vágytok már babára, akkor eljött az idő.
2012. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

26 és 28 évesek vagyunk!

Félre értesz,nem tőlük fogunk függeni!Tehát nem nekik kell majd pelenkát venni meg ilyenek!

Egyébként hogy mennyire vágyunk rá...hát napi szintű a téma,az én fejemben szinte percenkénti!:)

De ettől függetlenül nem akarunk helytelen döntést hozni!:)

2012. jan. 31. 09:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Soha nem lesz olyan, hogy tökéletes idő. Mindig lesznek érvek és ellenérvek is. Ha van munkátok, ami biztosnak tűnik, van saját hitel nélküli házatok, belefér a baba a havi keretbe, akkor nincs kérdés. Fiatalok, rugalmasok vagytok. Az érettségi nem egy nagy kunszt, le lehet tenni baba mellett is. A jogsit szintúgy, főleg ha nem egyszerre kezditek. A lakásfelújítás csak anyagiakban lesz nehézkesebb, de nem látok a pénztárcátokba. Kirándulni, élvezni az együtt töltött időt? Gyerekkel a legjobb. Szerintem nincs itt más kérdés, sok sikert! :)
2012. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En 31 evesen szultem a fiamat es pont azert amiket te is leirtal. :) 23 eves voltam amikor a ferjem megismertem 29 eves voltam amikor vegre sikerult annyit osszegyujtenunk, hogy sajat csaladi hazat vettunk. 2 autot mert sajnos ahol elunk kell a 2 auto munkaba jaras, bolcsi kulon orakba dolgozunk... szoval lehetetlen 1 kocsival megoldani. A kocsikon nincsen hitel de a hazunkon van meg 15 evig. :( Sulit is elvegeztem igy jo munkahelyzem van logisztikan, vissza is jottem dolgozni gyes utan. Tehat ezzel nincs gond. Jogositvanyt akkor tettem le amikor a fiam 4-5 honapos volt mert tudtam, hogy maskent nem tudjuk megoldani a bolcsit. Igy, hogy van kocsi csak 6 orat van ott igy kevesebbet kell fizetni es tobbet van velunk a gyerek. Szoval mi mindent megteremtettunk, jo munkakat talatunk, hazat vettunk stb. Tudynk feretenni a gyereknek is havonta, marad is meg es nyaralni is eljutunk neha. Ennek ellenre en azt mondom, hogy ha ujbol kezdenem az eletemet akkor hamarabb szulnek. Nem varnek eddig, hogy minden meglegyen. A sulit is siman meg tudtam volna csinalani a kisfiam mellett es siman lakhattunk volna alberletbe is. Biztosan nem varnek 31 eves koromig ha ujbol kezdhetnem. Ahogy a kozmondas is szoll: 2neha le kell ugrani a hidrol es zuhanas kozben felepiteni a szarnyaink". :) Nem kell mindent pontosan megtervezni, meglehet ezt oldani menet kozben is.
2012. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!