Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baba és a tévé. Engeditek?

Baba és a tévé. Engeditek?

Figyelt kérdés
LÁnyom 13 hónapos. Nekünk nincs kábel tévénk, de az alapcsatornák igen. Eddig mindig látta, hogy nézzük a hiradót. (csak azt) Eddig nem érdekelte. Viszont vettem neki dvd-t, amin kedves rajzos nem mozgóképes, hanem amolyan robot mozgású figurák vannak rajta vagy, vagy a mesekönyv lapjai vannak lefilmezve. Mindegyik dvd-hez van mesekönyv is. Egymás után egy nap akár 3x négyszer megnézi őket. 3 van belőle ebből kettő verses. (Halász Judit, és Weöres Sándor versei) Maga a film kedves aranyos durvaságtól mentes, de jó dolog e egyáltalán képernyő elé ültetni? Bár én viszakozom, azért könnyebbség mert ilyenkor van egy kis levegővételnyi időm. Mi a véleményetek? Lehet ez káros?
2009. jún. 24. 13:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha néha egy kicsit néz neki való meséket szerintem semmi baja nem lesz tőle.

Az én lányomat se érdekelte eddig, nem is nagyon van bekapcsolva. De mostanában vhogy én is többet néztem és ha felébred délután, nagyon szereti a reklámokat. Énekeli a zenéket. De ezt sem éjjel nappal teszi. kell azért már egy két éves gyereknek is hogy kicsit leüljön egyhelybe 10-15 percet és hogy legyen kedvenc meséje, dolga. Így meglátjuk mi az érdeklődési köre, megtanul egyhelyben ülni és lenyugodni egy dologra koncentrálni, ami a suliban jó lesz. Igaz a tv nem a legjobb megoldás, de akkor ne nézzünk mi se soha semmit mert ott a gyerek, vagy vigyem el addig a szomszédba? Ez nem megoldás szerintem. Én azt sem tudom hogy lehetne megoldani, hogy míg apa nézi vasárnap a forma 1-et addig a gyerek ne nézze. van hogy elviszem játszani rokon kislányhoz, vagy mi labdázunk közben, vagy kimegyünk az udvarra mikor éppen mit, de kizárni nem tudnám. van hogy odabújik az apjához, lány létére és nézik a kocsikat. Ő mondja a megjegyzéseit, kérdéseit, apa meg válaszolgat rá. Néha csak néz hogy miket észre nem vesz a gyerek. Meg hát mikor izgalmas akkor rám néz mosolyogva hogy vigyem már kicsit el, de azért sem. Én is együtt vagyok vele egész nap, apuka is tanulja meg az élvezetet egybekötni a gyerekkel, gyerekneveléssel, gyerekkel való beszélgetéssel. Ilyenkor én netezek, vagy kicsit kipihenem a gyereket és mosolygok rajtuk. De amúgy nagyon imádja a kicsit, csak be nem áll a szája :).

De amúgy nincs neki dvd gyűjteménye, hogy ezeket szereti vagy ezeket nem. Nem is akarok neki ilyet egyenlőre. Viszont ha van a süsü mostanában délelőtt az m1-en, vagy néha egy két jó mese, azt engedem neki ha érdekli.

Nagyon szereti még a lányom a youtube-on a gumimaci klippet, a paffot, a süsüt, és még sok jó van. Aranyos a szövegük, kis videó látvány is. Énekli már mindet kívülről. Meg nagyon szeretem az annapetiesgergo-s oldalakat, vannak fent énekek, mondókák kis mozgóképekkel, alámondott, aláénekelt szöveggel, közben írja amit énekelnek, mondanak, nagyon szupi kis dolog. Már nagyon sok ilyen van. Ilyenkor nem bánom ha ilyet néz néha. Szokja más hangját, kifejezéseit stb stb.

2009. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

2 és fél éves a kislányom ( 2 hónapos a pici). Szinte egész nap megy a mesecsatorna. Mivel nálunk egész nap menne a tévé amúgy is, mert én is és a férjem is szeretjük, inkább lemondunk a mi műsorainkról és egész nap (kivéve este) megy a mesecsatorna. A bebetv és a jimjam nagyon hasznos. Sok az oktató mese. Pl. a Barney és barátai című mese (szerintem dvd-n is kapható, vagy a Noddy) nem károsak. A lányom énekli szinte az összes éneket a mesékből. Persze azért nem ül egész nap a tévé előtt, csak háttérként megy, de jobb, mintha a felnőtt műsorokat hallgatná.

taduka

2009. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!