Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baba és a tévé. Engeditek?

Baba és a tévé. Engeditek?

Figyelt kérdés
LÁnyom 13 hónapos. Nekünk nincs kábel tévénk, de az alapcsatornák igen. Eddig mindig látta, hogy nézzük a hiradót. (csak azt) Eddig nem érdekelte. Viszont vettem neki dvd-t, amin kedves rajzos nem mozgóképes, hanem amolyan robot mozgású figurák vannak rajta vagy, vagy a mesekönyv lapjai vannak lefilmezve. Mindegyik dvd-hez van mesekönyv is. Egymás után egy nap akár 3x négyszer megnézi őket. 3 van belőle ebből kettő verses. (Halász Judit, és Weöres Sándor versei) Maga a film kedves aranyos durvaságtól mentes, de jó dolog e egyáltalán képernyő elé ültetni? Bár én viszakozom, azért könnyebbség mert ilyenkor van egy kis levegővételnyi időm. Mi a véleményetek? Lehet ez káros?
2009. jún. 24. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mi engedjük,de csak napi 30 perc lefekvés előt!Félek rá ne szokjon!De csak cici pici baba meséket
2009. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
azért ennyiszer nem engedném hogy tv-t nézzen,mert károsnak nem káros,de rá ne szokjon!végül is még csak 1 éves.
2009. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár az enyém ülne le tv-t nézni.Elég lenne ha 1x megnézne velemit, de nem....Őt nem érdekli 21 hós.Hiába kapcsolok be bármit.

Szerintem örülj neki, ha nézegeti, így jut kis idő magadra is.Én állandóan kereshetem,ha fél pillanatra nem oda figyelek,mert addigra már azt csinálja amit nem kellene.Szóval én örülnék, és engedném..

2009. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
velemit=valamit:)
2009. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálunk is csak 30 perc a napi mozizás :)
2009. jún. 24. 14:07
 6/12 anonim ***** válasza:
30 perc akkor nem sok!csak ne legyen több,mert még kicsike hozzá!
2009. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyém fél éve nézi a Bebe Tv-t, ami ilyen kicsik számára készül. Sokat tanult belőle. Ha elmegyünk anyámékhoz egy hétre, nem hiányolja, tehát nem szokott rá.

A gond az erőszakos mesékkel van csak.

2009. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 14 hónapos kisfiam van. Érdekelné a tévé (különösen az apukája kedvence, a forma1), de én egyáltalán nem engedem neki, hogy nézze. Nem a pszichológiai hatások miatt, hanem azért, mert nekem is közel -8 dioptriás a szemem, és féltem az övét is, hiszen hajlama lehet a szeme elromlására.

Azt olvastam egyébként egy természetgyógyász újságban, hogy 3 éves korig nem ajánlott a tévé, afölött is csak fokozatosan bevezetve (pl. napi fél óra, mese).

2009. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk háttérzajnak megy a tévé délelőttönként, meg néha délután ha rossz idő van és nem lehet kimenni a kertbe... 16 hós lánykámat nem érdekli, csak a zene :))) Van egy-két sorozat, aminek imádja a főcímzenéjét (kedvence a Viasaton a "Két pasi + egy kicsi" - van, hogy egész nap dúdolgatja), de itt ki is merül a tévézése :))) Sokszor rám is szól, hogy kapcsoljam ki és a magnóba tegyek be zenét :)))
2009. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én engedném,ha nézné...,addig sem valami rossz dologban kotor.....

26 hós,a játékok sem kötik le sokáig, akkor sem ha leülök vele.

Kicsi még a tiéd,ha szivesen nézi hagy nézze...

A nagyobb fiam 2 éves korától nézi a tv-t.Természetfilmeket,hogyan készült ilyenek a kedvencei.Elképesztő ismeretanyaga van a társaihoz képest.Méghogy a TV soha nem tanított még senkinek semmit!!!

2009. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!