Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vannak 2,5évesemnek...

Miért vannak 2,5évesemnek mindig valami kényszeres rosz szokásai?

Figyelt kérdés
Mindig van valami rosz szokása.1éve az volt a mániája,hogy a cicimet fogdosta.Utána lett a kis ujjacskáján egy ganglion,akkor azt piszkálgatta.amikor kivették neki akkor a kukacát piszkerálta.Aztán azt is elhagyta,kijöttek rajta szemölcsök,leszedték neki,de a csuklóján egy db maradt (vagyis valami bubi megint,mert abba már nincs semmi) most állandóan azt kapirgállja.Foglalkozva van vele,nagyon szeretjük én nem hiszem,hogy valami hiánya lehet és azért csinálná.Ötletek?Hogy szoktassam le róla?
2012. máj. 4. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj ha nem erre a válaszra vársz és esetleg valamit félre értettem.

Szerintem ezek között a dolgok között nincs összefüggés, csak legfeljebb annyi, hogy kisfiad ,,kényszeres rossz szokásai" amiket Én nem gondolok annak. Szinte ugyanezeket csinálta 3 év 3 hónapos fiam.

Nekem is fogdosta a cicimet, de ez Neki nyilván nem sima fogdosás, hanem az egyik kapcsolatteremtés veled, hiszen az édesanyja vagy és a test felfedezése. Persze nyilvános helyen lehet kellemetlen, de Én már láttam ilyet kisgyerektől és nem az jutott eszembe hogy tapizza az anyukáját. Sőt pl. a kórházban a többi anyuka kikandikáló csípőjét is megérintette, de nem haragudtak Rá, hanem mosolyogtak rajta. Kisfiam egy időben kaparni próbálta az anyajegyeket és szemölcsöket rajtunk, mert érdekelte hogy mik azok. Beütötte az ujját és kb.2,5 hónapig rendszeresen nézegette és puszit kért rá. Ha egy kis kosz vagy idegen dolog került vagy kerül a kezére, már törölni kell, bezzeg a homokozás nem zavarja. A köldök és nemi szerv mostanában ,,téma" nálunk és ez nagyon kényes dolog, de át kell esni rajta. Ő is ,,foglalkozik magával" mert most fedezi fel a saját testét és kb.7 éves koráig alakul ki benne egyszerűbben kifejezve, hogy Ő fiú. Mi is nagyon szeretjük és sokat foglalkozunk vele, de ennek ellenére szerintem ezek természetes folyamatok.

2012. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia.Köszi a választ.Igen a cici fogdosást én se úgy érettem,kicsit elsiettem a kiírást :D Persze kellemetlen volt sokszor,de tudom az nem olyan volt mégsem,mint ez a mostani.Az a baj,hogy már észre sem veszi,hogy piszkálja azt a szemölcsöt.Állandóan.Ha sétálunk ha játszunk,elalvásnál állandóan.Inkább morzsolna valami zsepit...vagy nem is tudom,de ez nagyon zavar,mert félek valami baja lesz így,elrákosodik vagy elfertőződik.
2012. máj. 4. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, akkor egy kicsit félre értettem, mert aggodalomból írtad. Nagyon eltérően fejlődnek a gyerekek, ezért változó hogy mikor lehet velük megbeszélni ezeket a dolgokat.

Kisfiamnak akkor kezdett ,,megjönni az esze", amikor elmúlt 3 éves, mert Ő kb. 2-3 hónappal később csinál dolgokat, mint a nagy átlag.

Ez persze nem lenne baj, csak ha ilyesmi adódik, mert ezt fontos lenne hogy valahogy megértse a saját kis szintjén.

Nem irigyellek, mert ez valóban aggodalommal tölti el a szülőt.

Én egy olyan esetről tudok, amikor a kolléganőm unokája véresre és hólyagosra szopta az úját. Nagyon meg kellett ijeszteni a kislányt hogy abba hagyja, de Ő akkor már elmúlt 3 éves. Náluk sem volt gond a családban és sokat foglalkoztak a kislánnyal, mégis kialakult ez a ,,rossz szokása".

Remélem megoldódik a dolog:)

2012. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!