Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hány ilyen sokszor 2...

Miért hány ilyen sokszor 2 éves lányom?

Figyelt kérdés
Nálunk minden hétre jut hányás, ma pl. egy kicsit a reggeli és az esti tejivás közben. Nem értem, mi a baj... nem akart tejet inni, de van, hogy a főzeléket öklendezi ki :( Úgy érzem, hogy direkt csinálja. Pszichés eredetű lehet?

2012. máj. 2. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a tejnél hány?Tejes főzeléknél?Nem issza mohón,hirtelen?Ha nem akar tejet inni ne erőltesd.
2012. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen egyértelmű !!!!

írtad hogy nem akart tejet inni, írtad hogy a főzeléket öklendezi, azt általában habarni szokták vagy tejjel vagy tejföllel és lehet a lányod nem bírja a tejet.


hagyd el, pár napra vagy egy ideig, hátha abbahagyja..


ne adj neki tejet !!!!!!!!!!

2012. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tejmentes főzeléknél is hányt már, de majd igyekszem nem erőltetni a tejivást. :( Azért szüksége lenne rá nem? Sajttal, vajjal nem lehet pótolni a tejet..
2012. máj. 2. 21:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Le szoktak pontozni, de azért elárulom, hogy a 26 hónapos lányom még mindig tápszert kap a tej helyett reggel és este, így összesen fél litert iszik naponta. Sima DM-es tápszert veszek, szereti és kéri is. Soha nem hányt még, csak egyszer, amikor vírusos hányás-hasmenéses kórral küzdött szegény.

Kap minden tejterméket, ha tej kell valamibe, pl. krumplipürébe, simán adom neki, bár így végiggondolva, mintha kerülné ezeket az ételeket.


Esetleg vegyél egy dobozzal, hátha azt jobban inná, és tökéletesen megfelel tej helyett, sőt! Olvass utána, sok gyerekorvos 3 éves korig javasolja.


Nekem is erőltették a tejet gyerekkoromban, és még most is utálom, meg nem innék egy pohárral sem:S Én is öklendeztem tőle, de nem direkt, egyszerűen az íze miatt.

2012. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Azért kérdezem,mert a férjem 17 éves korában jöttek a tünetek,nem kívánta a tejet,neki mondjuk hasmenése volt tőle,a mai napig nem issza meg.Vizsgálni soha nem vizsgálták,de gondolom allergia,érzékenység lehet a háttérben.A lányomnál szintén voltak hasonló tünetek,most kezdte kérni újra a joghurtot,kakaót.Hányni soha nem hányt.A fiam öklendezett,viszont nem egy bizonyos ételtől,változó volt hogy mitől,de hányni nem hányt.Lehet ez egy időszak(sógoromék lánya sokat hányt,de ahogy nőtt elmaradt,nem találtak nála semmi bajt),de semmiképp ne erőltesd a tejivást,próbálj neki sajtot,túrót ilyesmiket adni.
2012. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy erőltetitek a kajákat? a tejet, a főzeléket, stb, hogy egészséges dolgokat egyen?

ne erőltesd semmiképp, inkább egyen azt amit szeretne, mert arról úgyis leszoknak, viszont ha kialakul benne egy ételundor, akkor abból nagyon baj is lehet, hosszú távon lehetnek káros következményei

(az én kisfiam 3 éves, de még soha nem hányt, viszont nem is eszik főzeléket másfél éve :)

de lehet hogy nincs igazam, és nem ettől van,

orvosnál voltatok már ezzel? mert szerintem az sok hogy minden héten hány

2012. máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem voltunk orvosnál még. Sajnos, ha nem erőltetem a kaját, akkor egyáltalán nem eszik. Képes megfeledkezni az éhségről és inkább játszik, nehogy elmulasszon akár egy pillanatot is. Ha nem adnák főzeléket, husit nem enne, mert nem tudja, vagy nem akarja megrágni. Csak 12 foga van, pedig már 2 éves.
2012. máj. 3. 07:27
 8/10 anonim ***** válasza:

A tápszeres anyuka vagyok.

Kislányom sem szereti a főzeléket, viszont nagyon nagy leveses. Eleinte én is aggódtam, hogy mi lesz, ha nem kap főzeléket, még fel is tettem itt a kérdést, de megnyugtató választ kaptam arra, hogy ne erőltessem.

Mióta nem csak pépet eszik, azóta a főétkezés nálunk a leves. A legjobban a hús és zöldségleveseket szereti. Nagyon sok zöldséget főzök bele, jó puhára főzöm és igazából egy tál zöldséget eszik pici lével. Utána egy rudi vagy krémtúró, stb.


Akkor inkább a rossz étvágyról és étkezési szokásokról van szó, nem csodálom, hogy öklendezik szegény.

Ha tömöd a főzelékkel és nem kívánja, akkor már érthető.


Próbálj változtatni a főztödön! Pl sajtos tészta tejföllel, apróra vágva, ezt sok gyerek szereti és hasonlók.

2012. máj. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvossal beszélj erről.



4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem fog éhen halni, abban biztos lehetsz, viszont egy életre szóló undor alakulhat ki benne, ami táplálkozási zavarhoz vezethet

láttam nemrég egy dokumentumfilmet, a csaj 20 év körül volt, és csak és kizárólag chipset evett, meg sült krumplit, (ezeken élt) és azért, mert a szülei gyerekként erőltették a kaját, és ő annyira megundorodott minden ételtől, hogy idáig jutott

ha egyáltalán nem akar enni akkor olyat kínálj neki amit szeret még akkor is ha az nem a legegészségesebb kaja

2012. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!