Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az "ide ne pisilj, ide ne...

Az "ide ne pisilj, ide ne pisilj" jellegű rászólás, felszólítás visszavethet egy kicsit a szobatisztasági folyamatban? 2 éves lesz a lányom, sokszor van bugyiban vagy pelus nélkül és már ügyesen szólt, hogy bilire ülne.

Figyelt kérdés

Sokat van a mamánál, ott is szokott bugyiban lenni.

Pár napja nem szól, ha pisilni kell és pont akkoriban lehetett, hogy anyósomék ebédeltek, ott volt a lányom is, odültették maguk mellé és anyósom két percenként mondta, hogy oda nem pisiljen, pont átszaladtam valamiért és akkor hallottam.


Tapasztalt anyukák, szerintetek ez visszavethette a lányzót? Mielőtt bárki félreértene, nem anyósban keresem a hibát, mert nagyon jól bánik az unokájával, szeretik egymást, és igazság szerint inkább rá bízom a gyerkőcöt, mint anyukámra. Tényleg nem piszkálni akarom, csak napok óta ezen gondolkozom, hogy érdemes-e emiatt szólni, vagy ennek nincs olyan jelentősége.


2010. júl. 10. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hááát...khm....Nekem ez az "ide ne pisilj! ide ne pisilj" olyan érzetet kelt, mint egy ideges sikongatás.

Az más, ha pl. azt mondja, hogy "semmi gond, hogy pisilni kell, de tudod a konyha nem való erre. Hozza a mama a bilit, gyere, menjünk ki a wc-be" (vagy másmerre, nem tudom hol intézitek).

2010. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szóval szerintem visszavetheti olyan értelemben, hogy ahelyett hogy megmutatnák, hol lehet, csak azt kapja, hogy "ne ide!" ...

De ettől még lehet jó nagymama, csak ne így "irányítsa":)

2010. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, visszavetheti!
2010. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!