Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasági kérdés-van jó...

Szobatisztasági kérdés-van jó tippetek?

Figyelt kérdés
2és fél éves a kisfiam-hónapok óta próbálkozom.nincs eröltetés-nagy öröm van,ha belepisil-de pl a bilibe nem hajlandó,nagyiéknál sem-és csak a fönti wc-be hajlandó a szűkitőn.ez nem baj,mert,ha ráültetem,belepisil,de magától nem szól,állva is szeretne,de ez sem megy-tudom,h türelmesnek kell lennem,de hogy érhetném el,h szóljon,mielőtt ki kell menni-múltkor már meg is szóltak,h még pelus van rajta.óvónéni vagyok-ezer trükköt bevetettem,de már kifogytam.nincs jó ötlete valakinek?
2010. jún. 14. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

[link]


én ezt vetettem be és matricát kap ha ügyes!

az édesség nem megoldás.

2010. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Nekem mindkét gyereknél a vágy segített.

Az ő vágyuk, vagyis, hogy szerettek volna már oviba menni.

És ugye oviba csak az mehet, akinek nincs pelusa.

Ezt az óvónéni is megerősítette, amikor nyilt napon voltunk.

Neki méginkább elhitte.

Mindkét gyerkőc pár nap alatt lett teljesen szobatiszta.

2010. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Még nálunk sincs biztonságos szobatisztaság, de most nagyon jól halad (kipp-kopp) szintén két és fél éves kisfiam. Nekem főleg az jött be, hogy nyomatékosan kértem tőle a bepisilések alkalmával, hogy próbáljon meg előbb szólni (hivatkoztam arra, hogy anyának most megint takarítania , mosni kell, illetve,hogy az unokatesói is milyen ügyesek már és már nekik sem kell pelus), illetve megelőzés képen sokat kérdezgetem, hogy kell e neki pisilni. Ha úgy gondolom, hogy régen pisilt és már biztos, hogy tudna, akkor szinte minden szó nélkül oda viszem a bilihez, lehúzom a kis gatyót és ráültetem a bilire. Neki mondjuk főleg a bili jött be, a wc-be csak fürdés előtt akar.

Amúgy szerintem a leszokás csak a gyerektől függ, meg kell tanulnia a visszatartás képességét. Ezt sürgetni meg nem lehet, sajnos én sem tudtam pedig tavaly nyáron kezdtem a leszoktatást!!

2010. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást-még próbálkozunk
2010. jún. 16. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!